Iš kultūrizmo čempionato E. Karpovienė grįžo kaip „Mis figūra“ nugalėtoja (0)

Publikuota: 2024-05-21 Kategorija: Sportas
Iš kultūrizmo čempionato E. Karpovienė grįžo kaip „Mis figūra“ nugalėtoja
Asmeninio archyvo nuotr. / E. Karpovienė ir ją palaikantis būsimas vyras.

Šeštadienį Utenoje buvo karšta. Tik orą čia kaitino ne saulės spinduliai, o iš visos Lietuvos susibūrę ir savo išpuoselėtus kūnus demonstravę vyrai bei moterys, kurie dalyvavo atvirame Lietuvos kultūrizmo ir fitneso XXIV-ajame čempionate. Viena iš dalyvių – rokiškėnė Eglė Karpovienė, namo parsivežė „Mis figūra“ nugalėtojos taurę.

Trečia, bet svarbiausia

Nuo 2020-ųjų kultūrizmo varžybose dalyvaujanti rokiškėnė džiaugėsi nugalėtojos titulu kategorijoje „Mis figūra“. Tai – nebe pirmas E. Karpovienės pasiekimas, bet moteris tikina, kad – pats svarbiausias.

„Iškovota taurė jau – trečioji, bet, kaip aš sakau, pati svarbiausia. Kodėl? Nes šioms varžyboms ruošiausi savarankiškai, be trenerių: pati save motyvavau, pati sau kėliausi tikslus. Kai susidomėjau šiuo sportu, žinoma, buvo treneris. Juk visi pradedam nuo nulio. Bet laikui bėgant vis geriau save pažįsti ir dabar sportuoju viena. Gal lengviau, kai yra specialistas šalia, bet gerai išėjo ir vienai“, – nusijuokia sportininkė.

Pasak jos, kategorijoje „Mis figūra“ dalyvavo 4 moterys: „Tūrėjau tris varžoves. Šiais metais buvo labai stiprios panos, labai „faina“ buvo kovoti su jomis“.

„Skanus“ savęs pateikimas

  1. Karpovienė juokėsi, kad siekiant „Mis figūra“ titulo, svarbu „save skaniai pateikti“.

Moterys turi vieną minutę laiko, kurios metu reikia kuo labiau atskleisti ištreniruotą kūną: „Yra nustatytas laikas ir tu turi jį išnaudoti kažką paruošdama. Dažniausiai tai būna privalomų pozų demonstravimas: kad pasimatytų krūtinės, nugaros, rankų, kojų ir kiti raumenys. Visada stebiu savo varžoves, kiekvieną kartą lipant ant scenos būna nerimo „Ar gerai esu pasiruošusi?“. Bet esu maksimalistė – jei dalyvauti, tai visų 100 proc. ir save „spaudžiu“ iki galo“.

O save spaudžia sportininkė ne tik varžybose, bet ir ruošdamasi joms: 4 dienas per savaitę eina į sporto klubą ir ten praleidžia apie 2 val., laikosi griežtos mitybos plano ir dietų.

„Kiekvieną dieną atlieku pratimus skirtingoms raumenų grupėms. Labai dėkoju „Rospo“ sporto klubo savininkams, kurie leidžia man sportuoti nemokamai. Tai yra tikrai didelė parama man, o aš galiu siekti savo tikslų“, – šypsojosi E. Karpovienė.

Stipriausia stipriausioje kategorijoje

Taurę iškovojusios sportininkės pasiteiravus, kokia siekiamybė jos veikloje toliau, rokiškietė neslepia ambicijų: kodėl nesudalyvavus Europos ar Pasaulio čempionate: „Niekada nesakiau „Stop“. Kai kažką laimi, visada nori tik daugiau ir daugiau. „Mis figūra“ konkurso kategorija yra jau pati stipriausia moterų rungtis. Stipresnės nebėra. Tad į žemesnį lygį eiti nenorėčiau... „Mis figūra“ nugalėtojos taurė rodo, kad moteris jau yra labai raumeninga“.

Čempionato kovoje, kaip ir gyvenime, E. Karpovienę palaiko artimieji: dukra ir būsimas vyras, kurį moteris sakė taip pat užkrėtusi aistra kultūrizmui.

Nesiekia alinti organizmo

Nors čempionas jau įvyko, sportininkė savo rutinos neapleidžia – ir toliau pluša sporto salėje. Anot pašnekovės, kol kas jokių varžybų nenusimato, nes šios sporto šakos sportininkai, dažniausiai, renkasi varžybas: jei dalyvauja vykstančiose pavasarį, nebesiruošia rudeninėms.

Nors E. Karpovienė pripažįsta, kad anksčiau ir pati lėkė į visas varžybas: „Taip nuvargini save ir psichologiškai, ir fiziškai: kūnas būna pavargęs nuo dietų ir nuo darbo salėje. Taip, dietos artėjant varžyboms, yra neatsiejama dalis. Prieš varžybas visada koreguoju savo valgiaraštį: valgau daug žuvies, vištienos, jautienos. Valgom mes nemažai (juokiasi – aut. past.), kai kurie žmonės ir paprastą dieną gal tiek nesuvalgo. Bet negalima valgyti visko, ko nori – atsisakai viso cukraus, o prieš pat varžybas „išmeti“ ir vaisius iš mitybos, nes jie turi natūralaus cukraus. Mėsa irgi būna troškinta, virta. Trumpai tariant – sveikas gyvenimo būdas ir daug darbo sporto salėje“.

Varžybų dieną E. Karpovienė sakė svėrusi 54,5 kg ir tai buvo 10 kg mažiau, nei tuo metu, kai nesilaiko dietų.

Apie įdegį ir aukštakulnius

Žiūrovai, kurie stebi moterų fitneso ar kultūrizmo varžybas, mato įdegusias, ant aukštakulnių besisukiojančias, šypsenomis pasidabinusias ir ištreniruotus kūnus demonstruojančias moteris. Visgi, E. Karpovienė pripažįsta – kultūrisčių Lietuvoje nėra daug, nes didžioji dalis bijo atrodyti vyriškai: „Kultūrizmu užsiimti retai kuri moteris nori. Didesnis srautas pasirodančių bikini kategorijoje. Aš nebijau atrodyti šiek tiek didesnė (šypteli – aut. past.)“.

O paklausus ar sunku su aukštakulniais, sportininkė neslėpė – dalyvei, kuri nepratusi juos avėti, prieš varžybas reikia pasipraktikuoti. Nes pasitaiko visokių įvykių...  

Į klausimą apie stulbinamus dalyvių „įdegius“ E. Karpovienė atsakė, kad pernai metais dar buvo galima naudoti tepamą grimą, tačiau šiais metais federacija jį naudoti uždraudė: „Aš buvau nupurkšta specialiu įdegiu. Nes jo reikia, kadangi tai paryškina raumenis ir kūno linijas“.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video