Iš Lietuvos vaikų plaukimo čempionato grįžo su čempiono titulu (0)

Publikuota: 2023-11-27 Kategorija: Sportas
Iš Lietuvos vaikų plaukimo čempionato grįžo su čempiono titulu
D. Pupeikytės nuotr. / A. Staskonis (viduryje) jau turi antrą čempiono titulą.

Savaitgalį Palangoje vykusiame Lietuvos plaukimo vaikų čempionate pajūrio baseiną išbandė jau legendomis tapę mažieji Rokiškio Kūno kultūros ir sporto centro plaukikai. Jie ir vėl demonstravo stulbinančius rezultatus bei gerino asmeninius rekordus.

Du kartus čempionas

25 m ilgio baseine susirungė 27 komandos: apie 250 vaikų. Tarpusavyje varžėsi 2011-2012 m. gimimo berniukai ir 2012-2013 m gimimo mergaitės.

Itin sėkmingos varžybos buvo Adomui Staskoniui, kuris plaukdamas 100 m distanciją laisvu stiliumi tapo greičiausias Lietuvoje savo bendraamžių grupėje. Pasiektas ir asmeninis laiko rekordas 1:03:29 atnešė čempiono titulą. Tai jau antrasis A. Staskonio čempiono titulas per vienerius metus: pirmąjį iškovojo pavasarį, 50 m ilgio baseine, plaukimo nugara rungtyje.

Tuo tarpu šiame čempionate Palangoje, plaukdamas 50 m laisvu stiliumi ir 100 m nugara A. Staskonis buvo trečias.

Pritrūko sekundės dalies

Labai nedaug iki trečiosios vietos trūko ir Marijui Meškauskui: 100 m distancijoje plaukimo krūtine rungtyje, jis šimtosiomis sekundės dalimis atsiliko nuo prizininkų trejeto ir liko ketvirtas.

Kiti čempionate dalyvę Rokiškio plaukikai: Justinas Šapranauskas, Gabrielius Mackus, Egilė Bardiševičiūtė, Viltė Janočkinaitė gerino savo asmeninius rezultatus ne po vieną sekundę.

Visi keturi plaukikai neįtikėtinai greitai plaukė ir estafetėje ir, nusileidę tik didiesiems plaukimo grandams, iškovojo 5-ą ir 6-ą vietas.

Baigė karjerą

Medalius, pergales bei titulus skinantys ir asmeninius rezultatus nuolat gerinantys plaukikai – trenerio Kęstučio Buinicko auklėtiniai. Deja, talentingasis treneris, išugdęs pirmąjį rokiškėną plaukimo čempioną ir čempionato prizininkus, priėmė sprendimą baigti trenerio karjerą. Plaukikų tėvai ir vaikai nuoširdžiai dėkoja už atsidavimą profesijai, už vaikų pasiekimus, žinias, motyvaciją ir palaikymą.

Vaikų treniravimą perėmė KKSC direktorius Tadas Stakėnas.