Įspūdingas jaunųjų ledo ritulininkų pasirodymas (video +foto) (0)

Publikuota: 2022-01-11 Kategorija: Sportas
Įspūdingas jaunųjų ledo ritulininkų pasirodymas (video +foto)
Lina Dūdaitė-Kralikienė / Rokiškėnai (balta apranga) džiaugiasi pelnytu įvarčiu.

Šeštadienį įspūdingą pergalę namuose iškovojo jaunieji Kūno kultūros ir sporto centro auklėtiniai, žaidžiantys Lietuvos ledo ritulio čempionato U-13 B divizione. Jie namuose priėmė sostinės „Hockey punks“ komandą. Ir sutriuškino ją solidžiu rezultatu.

Rinkosi sirgaliai
Ledo ritulio bendruomenė rajone garsėja savo gausumu ir aktyvumu. Nenuostabu, kad palaikyti pačių jauniausių žaidėjų rinkosi įvairių kartų rokiškėnai: ir sportininkų bendraamžiai, ir šeimos, ir vyresnieji miestelėnai. Visus vienijo noras palaikyti žaidžiantį jaunimą. Kartu ir pasidžiaugti, kad po poros žiemų pertraukos ledo ritulys vėl grįžo į rajono sportinių renginių kalendorių.
Prognozuoti, kaip seksis žaisti jauniesiems sportininkams, prieš rungtynes sirgaliai nesiryžo: „Hockey punks“ yra gerai žinoma ekipa. O ir jaunimo sportas sunkiau prognozuojamas: čia pergalę ar pralaimėjimą lemti gali vos kelios akimirkos. Taigi, visi nekantriai laukė į aikštelę iščiuožiančių komandų.

Retorinis klausimas
Rokiškėnai ledo ritulininkai rungtynes savoje aikštelėje pradėjo atsargiai ir kelias atakas surengė varžovai. Šiems išbandymas rokiškėniškuoju ledu buvo specifinis ir nelengvas: vilniečiai labiau pratę prie uždarų arenų, nei prie gryno oro. Tam, kad neakintų nuo ledo atsispindėjusi šviesa, svečiai paakiuose nusibrėžė juodas juostas. Tačiau tokios atsargumo priemonės neprireikė: rokiškėnai puikiai apsiėjo ir be to.

Vos dviejų minučių žaidimo prireikė, kad rokiškėnai pelnytų pirmąjį įvartį. Po gražios atakos komandos draugai skubėjo sveikinti Einarą Rakūną ir jam talkinusį Domą Mačį. Dar po poros minučių vėl pasižymėjo E. Rakūnas. Šįsyk jam talkino Matas Gustas. Svečių treneris dar bandė motyvuoti kovai jaunuosius vilniečius, sakydamas: „tai ko gi mes čia tada atvažiavome?“, tačiau žaidimas „Hockey punks“ nesiklostė. Jei po pirmojo kėlinio dar buvo vilčių išlyginti rezultatą, tai antrajame jau buvo sudėlioti visi rungtynių taškai. Praėjus maždaug pusantros minutės nuo jo pradžios, įvartį pelnė Matas Gustas, o jam talkino E. Rakūnas. Po poros minučių šie žaidėjai apsikeitė vaidmenimis: įvartį įmušė E. Rakūnas, o jam talkino M. Gustas. Įdomu tai, kad įvartį mūsiškiai pelnė žaisdami keturiese prieš penkis.

Beje, priežastys, dėl ko mūsiškiai jaunieji sportininkai sėdo ant baudos suolelio, buvo ne tik grubus žaidimas. Atrodytų smulkus neapsižiūrėjimas: keičiantis penketams vienas žaidėjas pavėlavo iščiuožti iš aikštelės, ir teisėjai jau sodino jį ant baudos suolelio dviems minutėms. Tokią bausmę rokiškėnai gavo dukart. Tačiau jiems iš esmės nebuvo jokio skirtumo, žaisti mažumoje ar daugumoje: ir taip, ir taip pelnydavo įvarčius. Žaidžiant daugumoje vėl pasižymėjo E. Rakūnas, o jam padėjo įvartį pelnyti Ugnius Vlasovas ir Domas Mačys. Iki antrojo kėlinio likus penkioms minutėms, šeštąjį įvartį į vilniečių vartus įmušė Kajus Bečelis, o jam talkino Gustas Stuglys.

Žaidė jau savo malonumui
Trečiąjį kėlinį rokiškėnai visiškai dominavo. Mūsiškių vartininkas Domas Varatinskis faktiškai šalo be darbo. Užtat jo komandos draugai rinko įvarčius. Jų šiame kėlinyje rokiškėnai įmušė net penkis. Porą kartų ritulys į vartus skriejo atsimušęs nuo virpsto. Trečiame kėlinyje įvyko ir peštynės: apsikumščiavo rokiškėnas ir jo varžovas, abudu buvo pasodinti baudos minučių.

Taigi, trečiajame kėlinyje pasižymėjo šie rokiškėnai: Danielius Kriukelis (talkino E. Rakūnas), M. Gustas (talkino D. Mačys), Rokas Kišūnas (talkino Kajus Paršiūnas), Auris Čiuras ir vėl M. Gustas (talkino E. Rakūnas ir D. Kriukelis).

Savųjų sirgalių džiaugsmui rokiškėnai iškovojo pergalę 11:0. Svečiams jie dar siūlė mušti baudinius – bulitus, tačiau šie jau skubėjo namo. Tad po rungtynių bulitus rokiškėnų komanda mušė savajam vartininkui.

Po šios pergalės rokiškėnai surinko 13 taškų ir U-13 B divizione užima 6-ąją vietą tarp devynių komandų. Mūsiškiai žaidė 11 rungtynių ir iškovojo 4 pergales. Nuo penktoje vietoje esančios „HC Klaipėda“ komandos mūsiškius skiria 3 taškai. Kitas rungtynes mūsiškiai žais sausio 22-ąją išvykoje Vilniuje, su D. Kasparaičio ledo ritulio mokyklos auklėtiniais.

Puikūs asmeniniai rezultatai
Tarp lygos lyderių yra nemažai rokiškėnų pavardžių. Tarp 10 geriausių B diviziono puolėjų trečiąją vietą užima E. Rakūnas: jo sąskaitoje 24 įvarčiai ir 11 perdavimų. Dešimtuką baigia M. Gustas, įmušęs 10 įvarčių ir atlikęs 5 perdavimus. Vartininkų, žaidusių daugiau nei 40 proc. rungtynių laiko, gretose D. Varatinskis yra aštuntas, o vartininkų, žaidusių mažiau nei 40 proc. rungtynių laiko, gretose 6-9 vietas su kolegomis dalinasi Vėjas Paurys.