Jaunieji disko ir kūjo metikai iš „Dzūkijos taurės 2022“ parsivežė 12 prizinių vietų (0)

Publikuota: 2022-05-27 Kategorija: Sportas
Jaunieji disko ir kūjo metikai iš „Dzūkijos taurės 2022“ parsivežė 12 prizinių vietų
Rokiškio Sirena koliažas / Varžybų „Dzūkijos taurė 2022" momentai

Rokiškio rajono kūno kultūros ir sporto centro kūjo ir disko metikai gegužės 25 d. dalyvavo tarptautinėse lengvosios atletikos varžybose „Dzūkijos taurė 2022“ treneriui Žydrūnui Leskauskui atminti. Alytaus centriniame stadione vykusiose varžybose rokiškėnai susižėrė įspūdingą kiekį prizinių apdovanojimų. Jaunučių ir jaunių amžiaus grupės sportininkai į Alytų vyko kartu su lengvosios atletikos treneriu Rimantu Šinkūnu.

Puikiais rezultatais gali pasigirti trenerio R. Šinkūno auklėtinė Kamilė Jelenskaja (jaunučių amžiaus grupė), kuri užėmė dvi pirmąsias vietas: 0,75 kg disko metime ji pasiekė 30,44 m. rezultatą ir 3 kg kūjo metime – 39,20 m.

Nedaug atsilieka ir Brigita Bačkė (jaunių amžiaus grupė), kūjo metime pelniusi pirmą vietą, o numetusi diską 32,21 m., pakliuvo ant antrojo pakylos laiptelio.

Iš vaikinų bene sėkmingiausiai pasirodė Otas Viliūnas (jaunučių mažiaus grupė), 4 kg kūjį numetęs 44,74 m ir patekęs į pirmąją vietą, o trečias jis buvo 1 kg disko metimo rungtyje. Šiuos sportininkus treniruoja R. Šinkūnas. Pirmąją vietą jaunių amžiaus grupėje disko metime pelnė Aurėja Streikutė, trenerės Inos Nagelės auklėtinė. Į varžybas ji atvyko be savo mokytojos. Justas Meilus kūjo metime (jaunių mažiaus grupė) taip pat buvo pirmas – numesti pavyko 52,01 m. Vieną antrąją vietą – disko metimo rungtyje – pelnė Karolis Zizas (trenerė I. Nagelė). Viltė Zolobaitė (trenerio R. Šinkūno auklėtinė) ir disko metime, ir kūjo metime buvo trečia. Kajus Neniškis (treneris R. Šinkūnas) į Rokiškį parvežė vieną trečiąją vietą, pasiektą kūjo metime. Iš viso Rokiškio rajono kūno kultūros ir sporto centro jaunieji sportininkai parvežė 12 taurių už prizines vietas.

Turnyras „Dzūkijos taurė“ vyko jau dešimtą kartą. Šį kartą jis buvo skirtas vos prieš mėnesį amžinybėn išėjusiam treneriui Žydrūnui Leskauskui iš Alytaus atminti. Šis treneris prie „Dzūkijos taurės“ varžybų aktyviai prisidėdavo, jas organizuodavo. Varžybose Rokiškio lengvaatlečiai varžėsi su disko ir kūjo metikais iš Vilniaus, Alytaus, Marijampolės, Šiaulių ir Jurbarko. Dalyvavo ir kauniečiai, tačiau kūjo ir disko metimo rungtyse lengvaatlečių iš Kauno nebuvo.

Rokiškio jaunieji kūjo ir disko metikai bene iš kiekvienų varžybų grįžta su medalių ir taurių kolekcija, iš kurių dabar jau susidarytų nemaža ekspozicija.

Apie tai, kaip sekasi jauniesiems Rokiškio rajono kūno kultūros ir sporto centro lengvaatlečiams, pakalbinome jų trenerį Rimantą Šinkūną.

- Ar liko į paskutines varžybas kartu vykusių sportininkų, kurie nepelnė prizinių apdovanojimų?

- Šįkart važiavome dvylika žmonių, o prizininkais tapo aštuoni. Visose varžybose tokių būna, kadangi vežamės ir mažiau patyrusius sportininkus, kad įgautų patirties. Pavyzdžiui, kartu važiavo penktokas, kuris varžėsi su aštuntokais. Vilius Šukys.

- Kokios artimiausios varžybos numatomos?

- Birželio 1 d. Marijampolėje vyks Lietuvos vaikų čempionatas. Važiuosime aštuoniese. Po to birželio 10 d. vyks paskutinis, ketvirtas, jaunučių ir vaikų varžybų „Aukštaitijos taurė 2022“ etapas. Bus skaičiuojami keturių etapų taškai. Manau, čempionate Vilius Šukys, Otas Viliūnas ir Goda Milaknytė pretenduoja į rimtesnius apdovanojimus. Lietuvos jaunių čempionatas vyks Vilniuje, birželio 16-17 dienomis. Mėnesio pabaigoje vyks Lietuvos jaunučių čempionatas, kur bus nuspręsta, kurie 4-5 žmonės pateks į Lietuvos rinktinę. Nuo liepos 25 d. – atostogos. Treniruotes atnaujinsime maždaug rugsėjo vidurį. Reikia pailsėti.

- Kurie sportininkai vyks į Lietuvos vaikų čempionatą?

- Galiu išvardinti tuos, kuriuose matau didesnes galimybes. Tikiuosi, kad Viltė Zolobaitė iškovos prizinę vietą. Brigita Butylkinaitė, Goda Milaknytė, Vilius Šukys – pretendentai, iš kurių tikimasi daugiausia, dar - Fausta Karpovaitė. Negaliu garantuoti, kad mano spėliojimai yra teisingi, kadangi jaunesniame amžiuje būna netikėtų dalykų.

- Kokios fizinės ir asmeninės savybės svarbiausios kūjo ir disko metikams?

- Reikalingos tokios pat savybės, kaip ir kitose sporto šakose: gera judesių koordinacija, raumenų susitraukimo greitis, lankstumas (mat tas, kuris lankstesnis, to judesio amplitudė didesnė). Jėga jauname amžiuje nėra prioritetinis dalykas. Kuo stipresnis raumuo, tuo jis lėčiau susitraukia, dėl to jaunesniems lengvaatlečiams negalima piktnaudžiauti jėgos pratimais. Dar metikams svarbus išskirtinis sukimo ir ritmo pojūtis. Taip pat čia reikalingi gabumai, kaip ir bet kokioje veikloje – ar tai būtų muzika, ar mokslinė veikla, nes jų nėra, rezultatą sunku pasiekti. Reikalingas pasitikėjimas, atkaklumas, motyvacija.

- Tikriausiai šių varžybų prizininkai jau ne pirmą kartą grįžta su laimėjimais. Kas per sezoną yra pelnęs daugiausiai prizinių vietų?

- Kamilė Jelenskaja visada grįžta su dviem pergalėmis. Kiti dažni prizininkai - Brigita Bačkė, Aurėja Streikutė, Orinta Navikaitė, Justas Meilus, Otas Viliūnas. Tokių turime daug, gal ko ir nepaminėjau...

- Ar teko turėti visiškai neperspektyvių mokinių?

- Be abejo. Ne visada lengva, pažiūrėjus į žmogų, pasakyti, kad jis neturi gabumų, tačiau, praėjus sportuoti, labai greit pasimato, kas šiam sportui netinkamas. Ir patys vaikai pamato. Tie, kurie turi gabumų, greičiau pasiekia rezultatų.

- Nuo kada treniruojate šių varžybų prizininkus? Ar daug reikėjo įdėti darbo, kad jie pasiektų laimėjimų?

- Kad šalies mastu iškovotų prizines vietas, sportininkas vaikų grupėje turi dirbti maždaug metus – dvejus. Dažniausiai šioje sporto šakoje vaikai pradeda treniruotis nuo penktos klasės, nors yra ir tokių, kurie atėjo nuo trečios klasės. Pradinukai dažniausiai neturi konkretaus tikslo, jiems nusibosta, todėl į šį sportą jų neskubame kviesti.

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video