Jėgos trikovės pirmenybėse rokiškėnai pagerino du šalies rekordus (0)

Publikuota: 2023-09-25 Kategorija: Sportas
Jėgos trikovės pirmenybėse rokiškėnai pagerino du šalies rekordus
Organizatorių nuotr. / Rokiškėnai sėkmingai startavo Jonavoje

Rugsėjo 23 d. Jonavoje vyko Lietuvos jėgos trikovės pirmenybės, jose dalyvavę Rokiškio sporto klubo „JTK Grizlis“ auklėtiniai pagerino du šalies rekordus.

Stipriausias jaunimo grupėje

Jaunimo grupėje svorio kategorijoje iki 83 kg daugkartinis Europos prizininkas, 2022 m. pasaulio čempionas, rekordininkas Nojus Konstantinas Čypas pritūpimo veikme įveikė 232,5 kg, spaudimo veikme iškėlė 145 kg štangą, o atkėlimo veiksmu pasiekė 285 kg ribą. Tai naujas Lietuvos jaunimo jėgos trikovės rekordas. Sumoje surinkęs  662,5 kg N. K. Čypas iškovojo pirmą vietą absoliučioje įskaitoje ir tapo stipriausiu šalies sportininku jaunimo grupėje.

Toje pačioje grupėje, svorio kategorijoje iki 105 kg, klubui atstovavo 2022 m. pasaulio vicečempionas Domantas Barauskas. Rokiškėnas pritūpė su 240 kg štanga, spaudė 155 kg, atkėlimo veiksmu pasiekė 247,5 kg ribą. Surinkęs 642,5 kg rokiškėnas iškovojo 1 vietą, o absoliučioje įskaitoje buvo ketvirtas.

Dvyliktokas pakėlė kartelę

Jaunių grupėje svorio kategorijoje 105 + dalyvavo šių metų Pasaulio čempionato antros vietos laimėtojas, Juozo Tumo Vaižganto gimnazijos Romuvos padalinio dvyliktokas, „JKT Grizlis“ auklėtinis Karolis Jurevičius. Pritūpimo veiksmu atlaikęs 263 kg sportininkas pasiekė naują rekordą jaunių grupėje. Spaudimo veiksmu rokiškėnas įveikė 147,5 kg, o atkėlimo – 247,5 kg. Sumoje surinkęs 658 kg, K. Jurevičius iškovojo 1 vietą, o absoliučioje įskaitoje buvo antras.

Varžybose teisėjavo  Lietuvos jėgos trikovės pirmos nacionalinės kategorijos teisėja Ala Sketerienė.

Poilsio nenusimato

Po sėkmingų varžybų sportininkams ilgai ilsėtis neteks, spalio mėnesį Jonavoje vyks Lietuvos štangos spaudimo čempionatas, o lapkričio mėnesį N. K. Čypas dalyvaus Pasaulio suaugusiųjų jėgos trikovės  čempionate, kuris vyks Druskininkuose.

Sporto klubas „JTK Grizlis“ kviečia sportininkus ruoštis jėgos trikovės ir štangos spaudimo varžyboms, kurios vyks gruodžio mėnesį.