Klubo „Artritas“ komanda – Rokiškio rajono neįgaliųjų „Bočios“ čempionato nugalėtojai (foto) (0)

Publikuota: 2023-10-06 Kategorija: Sportas
Kristinos Ramanauskaitės nuotr. / Nugalėtojams įteikta mero taurė

Spalio 6 d. Rokiškio kūno kultūros ir sporto centre vyko rajono neįgaliųjų „Bočios“ čempionatas mero Ramūno Godeliausko taurei laimėti. Čempionatą organizavo rokiškio rajono neįgaliųjų draugija, sporto instruktorius Augutis Kriukelis ir Vidmantas Pilibaitis. Pirmajame čempionate dalyvavo 12 komandų, nors užsiregistravusiųjų buvo 15, dalis negalėjo atvykti.

Paaiškėjo lyderiai

Po trijų valandų žaidimo paaiškėjo čempionato lyderiai ir nugalėtojai, jais tapo dvi klubo „Artritas“ komandos, pasidalinusios pirmą ir antrą vietas. Toliau rikiavosi Dienos socialinės globos centro  pirmoji komanda, Kriaunų neįgaliųjų draugijos padalinys, 5 ir 6 vietas užėmė klubo „Saulės rankos“ Sėlių komanda ir Neįgaliųjų draugijos II komanda. 8-9 vietose klubo „Saulės rankos“ Skemų komanda užėmė 8 vietą, 9-oje liko Neįgaliųjų draugijos I komanda, 10-11 vietas iškovojo „Jautri širdis“ ir Pandėlio atstovai, garbingoje 12-oje vietoje liko Juodupė.

Šūkis įkvepia

„Mes sportuojame visada, sportas – mūsų sveikata“, – savo šūkiu po varžybų pokalbį pradeda klubo „Artritas“ atstovai. Nors klube buriasi žmonės, sergantys sąnarių ligomis ir žinantys, kas yra skausmas, tačiau aktyvus laisvalaikis jiems nėra svetimas. 160 narių vienijančio klubo pirmininkė Albina Bražiūnienė  sakė, kad norinčių sportuoti narių labai daug. „Žaidžiame, mankštinamės, važiuojame į varžybas Biržuose, Panevėžyje. Žaidžiame ne tik bočią, bet ir smiginį, mėtome baudas į krepšį. Prieš šį čempionatą bijojome, kad pralošime, nes dalyvavo daug komandų. Džiaugiamės, kad pavyko“, – kalbėjo klubo vadovė ir nariai.

Įtrauktas į paraolimpines žaidynes

Rokiškio rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkas Algis Veikšys sakė, kad mintį surengti čempionatą su kolegomis pradėjo gvildenti dar pavasarį. „Anksčiau buvo rengiamos varžybos, o dabar pirmą kartą suorganizavome čempionatą, į kurį stengėmės sukviesti visas rajone veikiančias neįgaliųjų organizacijas, draugija. Pvz. aklųjų draugija negalėjo dalyvauti, jiems sunkiau žaisti šį žaidimą. Bočia yra petankės, kurią sugalvojo anglų lakūnai, atmaina, tik petankė žaidžiama su metaliniais rutuliais, o bočia – odiniais. Bočia laikomas neįgaliųjų žaidimu, tačiau įtrauks šeimas, vaikus“, – sakė vienas iš čempionato organizatorių.  Bočia į paraolimpines žaidynes įtrauktas 1984 m., o Lietuvoje bočia pradėta žaisti 11 metų vėliau. Rokiškyje žaidimą pradėjo propaguoti Vidmantas Pilibaitis, klubo „Olimpija“  pirmininkas.