Ledo ritulio derbis Rokiškis – Juodupė: sirgalių antplūdis ir tvirta kova (video + foto) (0)

Publikuota: 2022-01-17 Kategorija: Sportas
Ledo ritulio derbis Rokiškis – Juodupė: sirgalių antplūdis ir tvirta kova (video + foto)
Lina Dūdaitė-Kralikienė / Rokiškėnų (balti marškinėliai) ir juodupėnų ledo ritulininkų dvikova sirgaliams suteikė daug džiaugsmo.

Trijų kėlinių nepakako išsiaiškinti, kuri komanda – Juodupė ar Rokiškis – yra stipresnė. Tam prireikė net dviejų bulitų serijų. Tik po aštuonių baudinių paaiškėjo, kad šįsyk nugalėtojai – rokiškėnai. Tokios įtemptos ir įdomios rungtynės, be abejo, yra tikra Aukštaitijos ledo ritulio lygos puošmena. Jas įvertino ir gausiai susirinkę sirgaliai, ir ne mažiau gausūs tiesioginės „Rokiškio Sirenos“ transliacijos žiūrovai.

Senų varžovų akistata

Rokiškio ir Juodupės ledo ritulio komandų akistatos – nuo seno legendinės, sutraukdavusios ištisus būrius žiūrovų. Kad ir kokio lygio turnyras bebūtų: ar Lietuvos čempionatas, ar žemesnio rango turnyras, šių ekipų dvikovos visada yra aštrios ir principingos. Tad tie ledo ritulio gurmanai, kuriems rungtynės be aštrios, fizinės kovos prilygsta dailiojo čiuožimo pasirodymui, nė už ką neturėjo praleisti šių rungtynių.

Aukštaitijos ledo ritulio lygoje šios rungtynės turėjo būti žaidžiamos prieš porą gerų savaičių. Tačiau tąsyk jas teko atidėti, nes susirgo Juodupės komandos keli žaidėjai. Šį savaitgalį dėl tos pačios priežasties buvo nukeltas šeštadienį planuotas Juodupės – Utenos komandų susitikimas: susirgo uteniškiai.

Sirgaliai įvertino dvikovą

Kaip ir tikėtasi, Rokiškio – Juodupės dvikova sutraukė gausų būrį sirgalių. Jiems teko sudėtinga užduotis nuspręsti, iš kur geriau stebėti rungtynes. Mat uždengus arenos stogą, iki tol buvusios geriausios vietos ant kalnelio, dabar jau nebe tokios patrauklios. Anksčiau visi norintieji rungtynes žiūrėdavo pro peršviečiamus arenos bortus. Kad žiūrovams būtų patogiau, arenos prižiūrėtojai prieš pat rungtynes nuvalė nuo bortų šerkšną. Tačiau visi norintieji prie bortų sunkiai tilpo: nemažai žiūrovų norėjo išvysti ne tik gražų vaizdą, bet ir paisyti saugumo dėl covid-19. Taigi, dalis jų apsupo bortus, kiti žiūrėjo nuo kalnelio.

Tokia žiūrovų gausa, žinoma, dar neprilygsta ikikovidiniams laikams, kai sirgaliai keliomis eilėmis apsupdavo aikštę. Tačiau jų gausėjimas yra geras ženklas. Juolab, kad aistruolių tarpe jau girdisi nedrąsios viltys: areną turime, tai gal ir mūsų komandas išvysime, kaip anksčiau, Lietuvos ledo ritulio čempionate?

Rungtynėse – tvirta aštri kova

Norintieji išvysti tikrą ledo ritulio dvikovą, su daug aštrių akimirkų, susidūrimų, fizinės kovos neliko nuvilti. Jau nuo pirmųjų rungtynių minučių komandos demonstravo, kad ne pačiuožti susirinko. Griuvo žaidėjai, skraidė lazdos. O ledo ritulio lazdą į arbitro švilpuką iškeitusiam kraštiečiui Jauniui Jasinevičiui su kolega nestigo darbo.

Rokiškėnai jau nuo pirmųjų rungtynių minučių ėmė demonstruoti, kad namų arenoje svečių dominavimo nebus. Jie gulte apgulė juodupėnų vartus. Tačiau paradoksalu, kad pirmasis įvartis krito būtent į rokiškėnų vartus. Nedidelė klaidelė gynyboje virto dideliu nuostoliu: juodupėnų kontraataka ir taikliu smūgiu į vartus. Rokiškėnų masyvi ataka pirmojo kėlinio pabaigoje taip pat baigėsi sėkmingu smūgiu į juodupėnų vartų kampą. Buvo akivaizdu, kad šitaip rungtynės nesibaigs: abi komandos demonstravo ryžtą ir norą laimėti.

Antrajame kėlinyje juodupėnai įsisiautėjo: jau pačioje kėlinio pradžioje, pirmosios atakos metu tolimu metimu persvėrė rezultatą. Neilgai trukus, ritulys vėl atsidūrė rokiškėnų vartuose. Tačiau šie nenuleido rankų ir neilgai trukus, pasinaudoję šiokia tokia sumaištimi prie juodupėnų vartų, persvarą sumažino. Tačiau lyginti rezultatą suskubę Rokiškio ledo ritulininkai apmaudžiai suklydo ir praleido juodupėną su rituliu vienas prieš vieną prieš savąjį vartininką. Šis pirmąjį smūgį atmušė, tačiau komandos draugui atčiuožęs padėti Juodupės žaidėjas įbruko ritulį į vartus. O vos po minutės taikliu tolimu smūgiu persvarą vėl sumažino rokiškėnai. Tik neilgai jie tuo pasidžiaugė: juodupėnai vėl atstatė dviejų įvarčių persvarą. Trečiajame kėlinyje juodupėnai padidino persvarą iki trijų įvarčių, kiek vėliau rokiškėnai taip pat pelnė įvartį. Iki rungtynių pabaigos žaisti likus vos tris minutes, Juodupės komandos persvara atrodė akivaizdi 6:4. Tačiau šių komandų dvikovos tuo ir ypatingos, kad jų baigtis iki pat finalinio švilpuko būna neprognozuojama. Taip nutiko ir šį kartą. Rokiškėnai likus dviems minutėms spėjo sumažinti skirtumą, o tada metėsi žaisti va bank – vartininką pakeitė pakeitė šeštuoju aikštės žaidėju. Ir likus žaisti 1 min 17 s sugebėjo įmušti išlyginamąjį įvartį. Rungtynės baigėsi taikiai 6:6.

Komandos sprendė, kaip elgtis toliau: žaisti pratęsimą, ar rungtynių baigtį patikėti bulitų loterijai. Nuspręsta mušti baudinius, tuo suteikiant daug džiaugsmo rungtynes stebėjusiems sirgaliams. Iš pradžių ekipos mušė po penkis bulitus, tačiau vartininkai virtuoziškai gynė savo vartus. Tada abiejų komandų žaidėjai mušė dar po tris bulitus. Ir čia sėkmė nusišypsojo rokiškėnams: vienas jų smūgis pasiekė tikslą. 7:6 po bulitų serijos pergalę šventė rokiškėnai.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video