Ledo ritulio klubas „Sparta“: tikimasi vėl užauginti šalies čempionų kartą (8)

Publikuota: 2020-09-10 Kategorija: Sportas
Ledo ritulio klubas „Sparta“: tikimasi vėl užauginti šalies čempionų kartą
Lina Dūdaitė-Kralikienė / „Spartos“ klubo vadovas Vaidas Valotka mano, kad norint kurti ledo ritulio tradicijas, svarbu investuoti į vaikų ugdymą.

Rokiškio kraštas garsėja senomis ledo ritulio tradicijomis. Tačiau reikia ne tik tradicijomis didžiuotis, bet ir kiekvienai kartai rašyti garbingą šios sporto šakos istoriją – įsitikinęs ledo ritulio klubo „Sparta“ vadovas Vaidas Valotka. O tam reikia ne tik trenerių ir mažųjų rokiškėnų pastangų, bet ir visuomenės dėmesio bei paramos. Juolab, kad investicijos būtų skirtos mūsų rajono vaikaims.

Atnaujina veiklą

Ledo ritulys porą metų rajone buvo šiek tiek nustumtas į šalį nuo įprastų pozicijų. Ir tam buvo objektyvių priežasčių: įstrigusi ledo aikštelės stoginės statyba. Tad tėvai dėjo daug pastangų, kad jaunieji ledo ritulio žaidėjai turėtų galimybes čiuožti. Ir į treniruotes, ir į varžybas po kitus šalies miestus vaikus vežiojo, ir investavo, ir palaikė vaikų bei trenerių entuziazmą ginti savojo miesto garbę. Tačiau, atsiradus ledo aikštelės stogui, įrengus puikius persirengimo kambarėlius, buvo sutvarkyta svarbi materialinės bazės dalis, ant kurios tvirto pagrindo galima vėl ugdyti aukšto meistriškumo žaidėjus. Juk prieš keletą metų nieko nestebino, kad šalies įvairių amžių rinktinėse pagrindinių sudėčių žaidėjais būdavo net po keletą rokiškėnų. Ypatingai visiems įsiminė vadinamoji „Auksinė Audriaus Deksnio komanda“.

„Dabar gi trys sezonai buvo tušti. Nors vežiojome vaikus čiuožti į kitus miestus, tačiau be savo ledo sunku buvo tobulėti“, – „Rokiškio Sirenai“ sakė ledo ritulio klubo „Sparta“ vadovas Vaidas Valotka. Jis neslėpė: tėvai daug investavo į savo atžalų ugdymą.

Taigi, tradicijos yra, patirties ir, uždengus aikštelės stogą, ir sąlygų ugdyti žaidėjus yra. Sportininkų ir tėvų entuziazmas taip pat plika akimi matomas: juk komanda neišsibėgiojo, o kaip tik galvoja apie naują sezoną, apie tobulėjimą.

Tačiau ugdyti komandą vien norų neužtenka. Svarbi ir finansinė dedamoji. Tėvai, kiek išgalėdami rūpinasi, investuoja. Tačiau komandos rengimui reikia ir rajono visuomenės paramos. Todėl ir buvo atgaivinta ledo ritulio klubo „Sparta“, kuris ir talkins treneriams, ieškant visuomenės, verslo paramos jauniesiems Rokiškio ledo ritulininkams, veikla.

Niekada nepamirš trenerio Genadijaus

Trys tušti sezonai buvo didelė, bet ne didžiausia ledo ritulio bendruomenės nelaimė. Baisiausią sukrėtimą ne tik ji, bet ir daugelis rokiškėnų išgyveno tuomet, kai dingo, o vėliau buvo rastas nužudytas žmogus, kurį daugelis tiesiai šviesiai vadino ledo aikštelės siela – treneris Genadijus Fitingovas. Juk ne veltui didžiulės rokiškėnų pajėgos ieškojo dingusiojo. Tai rodo, kiek svarbus rajono sporto bendruomenei buvo treneris Genadijus. Todėl bendruomenė ir galvoja apie jo atminimo įamžinimą. „Pavadinti ledo aikštelę jo vardu – čia būtų nuostabi idėja. Bet ar pavyktų ją įgyvendinti? Mes galvojame, kad aikštelėje kabėtų marškinėliai su jo pavarde, surengti kasmetinį atminimo turnyrą“, – pasakojo V. Valotka.

Horizonte – ir naujas treneris

Klubo vadovas V. Valotka kelia du svarbius tikslus. Pirmiausia, rokiškėnams dalyvauti Lietuvos čempionatuose. Susitarta su Šiaulių ledo ritulininkais, kuriuos treniruoja rokiškėnas Domantas Butkus, burti jungtinę komandą. Tokios komandos žaistų šalies U-11 ir U-13 čempionatuose. Planuojama, kad po 10 namų rungtynių jungtinės komandos žaistų ir Rokiškyje, ir Šiauliuose. Svajonė būtų kada nors Rokiškyje turėti ir merginų komandą.

Kitas svarbus uždavinys: ugdyti jaunuosius sportininkus. Šiuo metu ledo ritulio grupę buria Kūno kultūros ir sporto centro treneris Audrius Deksnys. Jos pagrindą sudarytų 2009-10 m. gimę vaikai, tačiau, pasak V. Valotkos, treniruotėse labai laukiami pirmų-penktų klasių moksleiviai (gimę 2008-2013 m.). Norintieji tapti ledo ritulininkais kviečiami kreiptis į trenerį A. Deksnį.  

Kita džiugi bendruomenei žinia – prie rokiškėnų talentų ugdymo pasiryžęs prisidėti ir vadinamosios auksinės A. Deksnio komandos žaidėjas, išugdytas Rokiškyje ir tapęs tituluočiausios šalies rinktinės nariu, Jaunius Jasinevičius. Tikimasi, kad jam ir Kūno kultūros ir sporto centrui pavyks sukirsti rankomis ir jaunasis talentas pats ugdys būsimąsias šalies ledo ritulio žvaigždes.

Nereikia bijoti išlaidų: yra būdų sutaupyti

Neretai tėvai baiminasi, kad ledo ritulys yra labai brangus sportas. Iš dalies tai tiesa: profesionalo apranga kainuoja tiek, kiek neprastas automobilis. Tačiau pradedančiajam įmanoma gerokai sutaupyti. Tam ir reikalinga ledo ritulio bendruomenė. V. Valotka tą žino iš savo patirties: ledo ritulį žaidžia dukra. „Pradedantiesiems nereikia didelių investicijų. Pirmai pradžiai, ne tik pabandymui, beti ir  porai pirmųjų metų, inventoriaus turi Kūno kultūros ir sporto centras, jaunuosius sportininkus remia ir šalies federacija. Be to, ir bendruomenė gyva: tėvai tarpusavyje keičiasi, parduoda ar net atiduoda vyresnių žaidėjų išaugtas aprangos detales“, – pasakojo V. Valotka.

Kai tik gali, išvykų varžyboms autobusiuką skiria Kūno kultūros ir sporto centras. Tačiau „Spartos“ klubas galvoja, kad palaikomas visuomenės bei verslo, galėtų plėsti treniruočių geografiją, kad ledo ritulio paslapčių mokytis galėtų ne tik Rokiškio, bet ir atokesnių miestelių, kaimų vaikai. Todėl galvojama, kaip būtų galima suorganizuoti vaikų pavėžėjimą į treniruotes ir iš jų. Šis klausimas labai aktualus, nes rajone mažėja vaikų, todėl kiekvienas norintis žaisti labai svarbus. O ir sportas juk ne tik valandos, praleistos aikštelėje: tai ir sveikatinimas, valios, drąsos, pasitikėjimo savimi ir draugais, atsakomybės, pareigingumo ugdymas. Tokios savybės ypač svarbios jaunai asmenybei.

Vaikus motyvuoti žaisti, tobulėti klubas „Spartaׅ“ ketina rengdamas įvairius konkursus, pavyzdžiui, savaitės ar mėnesio žaidėjo rinkimai, įvairias varžybas, šios sporto šakos pristatymus visuomenei. Planuojama, kad rokiškėnų namų rungtynės bus transliuojamos, o tai ir sporto šakos populiarinimas, ir reklama tiems, kurie prisidės prie rokiškėnų vaikų ugdymo.

Taigi, tėveliai, kurių vaikai nori mokytis žaisti ledo ritulį, kviečiami kreiptis į trenerį A. Deksnį, tel. (8-686) 93768, o norintieji prisidėti prie vaikų ledo ritulio vystymo, rėmėjai kviečiami kreiptis į klubo „Sparta“ vadovą V. Valotką tel. (8-629) 93213.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video