Lietuvos štangos spaudimo čempionate „Grizlio“ debiutantai nepasirodė, kaip naujokai (0)

Publikuota: 2024-07-01 Kategorija: Sportas
Asmeninio archyvo nuotr. / „JTK Grizlis“ sportininkai savo jėga ir pasirengimu stebina kiekvienose varžybose.

Birželio 29-30 dienomis Druskininkuose vyko Lietuvos štangos spaudimo čempionatas, kuriame Rokiškio rajonui atstovavo 6 sporto klubo „JTK Grizlis“ sportininkai. Dviem iš jų šis čempionatas buvo debiutinis ir praėjęs itin sėkmingai: užimtos I ir II vietos.

Debiutas

Praėjusį savaitgalį kurortiniame Druskininkų mieste sportininkai iš visos Lietuvos demonstravo savo jėgą ir ištvermę. Jaunių ir jaunimo amžiaus grupėse varžėsi rokiškėnams puikiai pažįstami sportininkai, sėkmingai startavę Lietuvos jėgos trikovės čempionate: broliai Benas ir Nedas Adomavičiai, Domas Vilkevičius ir Nojus Skrebutėnas bei varžybų debiutantai Airidas Meškauskas ir Emilis Trumpa.

Jaunių amžiaus grupėje geriausiai sekėsi čempionate debiutavusiam A. Meškauskui: svorio kategorijoje iki 66 kg varžybų naujokas buvo nepralenkiamas – paspaudęs 80 kg svorį rokiškėnas iškovojo I-ąją vietą.

Svorio kategorijoje iki 53 kg varžęsis B. Adomavičius, pasiekęs 37,5 kg rezultatą, iškovojo III-ą vietą.

Svorio kategorijoje iki 59 kg kovojusiam N. Adomavičiui pakluso 57,5 kg svorio štanga ir jis, kartu su broliu, džiaugėsi III-ąja vieta.

Svorio kategorijoje iki 74 kg pasirodė kitas „JTK Grizlis“ debiutantas E. Trumpa. Spaudimo veiksmu atkėlęs 87,5 kg štangą sportininkas užėmė II-ą vietą.

Svorio kategorijoje iki 83 kg varžęsis D. Vilkevičius, pasiekęs 95 kg rezultatą, užėmė III-ą vietą.

Svorio kategorijoje iki 105 kg N. Skrebutėnas „įveikė“ 110 kg štangą ir šiuo veiksmu iškovojo III-ąją vietą savo svorio kategorijoje.

Debiutavusių sportininkų pasiekimais besidžiaugianti „JTK Grizlis“ trenerė Ala Sketerienė atskleidė, kad būtent šiuos du debiutantus norėtų kitąmet siųsti į Europos čempionatą: „Labai tikimės, kad pavyks, kad vyrukai dirbs ir nepames ryžto, azarto, o svarbiausia – noro“.

Komandinėje įskaitoje, jaunių amžiaus grupėje, sporto klubas „JTK Grizlis“ iškovojo I-ą vietą.

Nenusileido vyresniems

Jaunimo amžiaus grupėje dalyvavo 4 Rokiškio sportininkai.

Svorio kategorijoje iki 53 kg pasirodęs B. Adomavičius užėmė I-ą vietą.

Svorio kategorijoje iki 59 kg, pasiekęs 57,5 kg rezultatą jo brolis N. Adomavičius džiaugėsi II-ąja vieta.

Svorio kategorijoje iki 66 kg komandos debiutantas A. Meškauskas, 80 kg svorio rezultatu, iškovojo I-ąją vietą.

Svorio kategorijoje iki 105 kg, paspaudęs 110 kg štangą N. Skrebutėnas užėmė II-ąją vietą.

Komandinėje įskaitoje „JTK Grizlis“ buvo antri.

Trenerė A. Sketerienė paaiškino, kad jaunimo amžiaus grupėje varžosi sportininkai nuo 18 iki 24 metų, o pagal Lietuvos jėgos trikovės federacijos nuostatus šioje amžiaus grupėje gali varžytis sportininkai nuo14 metų.

„Mūsų vyriausiam sportininkui – 17 metų, jauniausiam – 14 metų. Bet komandinėje įskaitoje mes ir Mažeikių  klubas „Švyturys“ surinkome po 42 įskaitinius taškus. Retas atvejis, kad dvi komandos varžybose žygiuotų taškas į tašką. Komandos turėjo po du pirmų ir antrų vietų nugalėtojus, tad rezultatą lėmė „Wilks“ koeficientas. „Grizlis“ užėmė garbingą II vietą, kurią lėmė didžiulis sportininkų noras laimėti, komandos susitelkimas, „juodas“ darbas sporto salėje. Taip pat labai didelis indėlis į pasiektus rezultatus yra šių varžybų stratego, sportininkų trenerio, daugkartinio Pasaulio, Europos ir Lietuvos čempionatų prizininko bei rekordininko Nojaus Konstantino Čypo. Ačiū jam!“, – džiaugėsi trenerė ir nuoširdžią padėką taip pat išreiškė Editai Šliominai bei Robertui Lužeckui, už paramą vykstant į šį čempionatą.

Ne tik pasirodė, bet ir skaičiavo

Šiame čempionate ne tik dalyvių gretose buvo galima pamatyti rokiškėnų. A. Sketerienė teisėjavo, kaip pirmos nacionalinės kategorijos teisėja. Antros nacionalinės kategorijos teisėjas, Pasaulio jėgos trikovės čempionato vice čempionas Domantas Barauskas dirbo sekretoriate.

Varžyboms talkino asistentai, „JTK Grizlis“ klubo sportininkai: Pasaulio jėgos trikovės čempionato vice čempionas Karolis Jurevičius ir Ignas Kazanavičius.

Savaitė prieš tai Druskininkuose vyko Pasaulio klasikinės jėgos trikovės čempionatas, kuriame taip pat pasižymėjo rokiškėnai. Tiesa, ne pačiose varžybose, o kaip profesionalūs asistentai.

„Pasaulio varžybose asistentais buvo net 5 Rokiškio sportininkai. Yra didžiulis pasitikėjimas mūsų klubo atstovais, nes jie gavo net oficialų pasiūlymą prisijungti. Pasaulyje, šioje šakoje, labiausiai vertinami turkų ir lietuvių sportininkai, tad gauti kvietimą būti pasaulinio lygio komandoje – didelis įvertinimas“, – savo augintais sportininkais didžiuojasi A. Sketerienė.

Kviečia nepraleisti

„JTK Grizlis“ komanda primena, kad liepos 14 d. klubo patalpose vyks Rokiškio rajono jėgos trikovės ir štangos spaudimo varžybos.

Sportininkų svėrimas prasidės 9 val., varžybų pradžia numatyta 11 val.

Štangos spaudimo varžybų kategorijos: moterys, svorio kategorija iki 63 kg ir 63+ kg; vyrai, svorio kategorijos: iki 53 kg, 59 kg, 66 kg, 74 kg, 83 kg, 93 kg, 105 kg, 105+ kg.

Jėgos trikovės varžybose pasirodys moterys, svorio kategorijoje iki 63 kg ir 63+ kg.

Jaunių amžiaus grupėje svorio kategorijose: iki 53 kg, 59 kg, 66 kg, 74 kg, 83 kg, 93 kg, 105+ kg.

Vyrai svorio kategorijose: iki 83 kg, iki 93 kg ir 105+ kg.