Mažų miestelių lyga: „Autodena“ išsaugojo rungtynių pradžioje įgytą persvarą (video +foto) (0)

Publikuota: 2022-01-17 Kategorija: Sportas
Mažų miestelių lyga: „Autodena“ išsaugojo rungtynių pradžioje įgytą persvarą (video +foto)
Lina Dūdaitė-Kralikienė / „Autodenos“ lyderis Linas Kolosovas (su kamuoliu) sirgalius žavėjo įspūdingais prasiveržimais.

Mažų miestelių lygoje – įtemptų kovų metas: pagreitį įgauna antrasis varžybų ratas. Komandoms svarbi kiekviena pergalė, mat konkurencija turnyrinėje lentelėje didžiulė. Pretenzijų išeiti į tolimesnį varžybų etapą atsisakė, ko gero, tik Visagino komanda, įstrigusi A diviziono rytų grupės dugne. Jei Parovėjos „Agaras“ ir Obelių „Entuziastai“ dėl savo vietų tolimesniame etape jau ramūs, tai likusioms trims ekipoms, surinkusioms po lygiai taškų kiekviena pergalė – aukso vertės. Tuo įsitikino ir „Autodenos“ žaidėjai: įveikę namuose Kupiškio „BC Devold“ jie pakilo į trečiąją vietą grupėje.

Buvo nerimo

Kupiškio „BC Devold“ ir Rokiškio „Autodena“ net iš pirmo žvilgsnio – visiškai skirtingos komandos, pažodžiui vertinant, „ne ta svorio kategorija“. Kupiškėnų komanda gerokai aukštesnė, jos žaidėjai stambesni, fiziškai stipresni. „Autodena“ savo sirgalius žavi greitu, technišku žaidimu. Taigi ekipų akistata žadėjo būti įdomi. O nuolatiniai „Autodenos“ sirgaliai prieš rungtynes kraipė galvas: „bus sunku“. Tačiau jų pranašystės, bent jau didžiąją rungtynių dalį, nesipildė.

Nerezultatyvus žaidimas

Pirmosios rungtynių minutės kaip reta nerezultatyvios. „Nekrito“ abiems komandoms. Tačiau „Autodena“ kur kas sėkmingiau gynėsi ir kovojo dėl atšokusių kamuolių, nors jos žaidėjai buvo ir gerokai žemesni, ir smulkesni už varžovus. Vėliau rokiškėnai įsibėgėjo ir įsižaidė. Nors pirmojoje rungtynių pusėje daug metimų, ypač tolimų, buvo netaiklūs. Visgi ramus, greitas, techniškas žaidimas, pavyzdinga gynyba davė gerų rezultatų – per pirmąjį kėlinį „Autodena“ susikrovė 18-os taškų persvarą 30:12. Antrajame kėlinyje kupiškėnai šiek tiek atsigavo, tačiau anksčiau įgytos persvaros rokiškėnams pakako, kad didžiąją pertrauką ir sirgaliai, ir žaidėjai pasitiktų optimistiškai: komandas skyrė 19 taškų.

Patampė nervus

Trečiajame kėlinyje pasikartojo pirmojo kėlinio pradžios scenarijus: ir vėl abiems komandoms ėmė „nekristi“: atrodo, ir taiklus metimas būtų, bet kamuolys iš krepšio išsisuka. Tačiau kėliniui įpusėjus, kupiškėnai ėmė „prisišaudyti“ iš toli. Ypač ryškiai aikštelėje ėmė dominuoti 33-uoju numeriu pažymėtus marškinėlius vilkintis žaidėjas. Tvirtesnį varžovą mūsiškiams ginti buvo sunku: net dengiamas, faktiškai ant rankų vilkdamas po du rokiškėnus, kupiškėnų galiūnas įsigudrindavo nusigauti iki krepšio. Kiečiau gintis mūsiškiams neleido ir sukauptas asmeninių pražangų kraitis. Tuo naudojosi kupiškėnai.

„Autodenos“ žaidėjus reikia pagirti už žaidybinę brandą. Jau trečiajame kėlinyje ėmė matytis atskitų žaidėjų bandymai išvesti iš kantrybės, tačiau mūsiškiai į ginčus ir batalijas už žaidimo ribų nesivėlė. Gražus, pagarbus bendravimas su arbitrais ir varžovais – šios komandos braižas.

Visgi jaunai „Autodenos“ komandai, norinčiai demonstruoti gražų, energingą žaidimą, kartais dar trūksta patirties. Mūsiškiai rengė gražias, efektingas atakas, norėjo pelnyti daugiau taškų, užuot ilgiau įžaidinėję kamuolį ir metę tik paskutinėmis atakai skirtomis sekundėmis. Būtent tuo ir pasinaudojo kupiškėnai. Jie ėmė kiečiau gintis, ėmė pataikyti tolimus metimus ir skirtumas nuo saugaus beveik dvidešimties taškų, ėmė tirpti iki šešiolikos, dvylikos, devynių taškų. Visgi didelėmis pastangomis „Autodenai“ pavyko išsaugoti aptirpusią persvarą ir pradžiuginti savo sirgalių būrį pelnyta pergale.

Rokiškėnų gretose daugiausia taškų pelnė Nedas Diržys: jis įmetė 25. Dar 14 taškų pridėjo Linas Kolosovas, kuris žavėjo ir asmeniniais efektingais prasiveržimais, ir perimtais kamuoliais, ir rezultatyviais perdavimais. 12 taškų ekipai pelnė Kasparas Kavoliūnas, 10 – Domas Černiauskis. Kupiškėnų gretose rzultatyviausiai žaidė jau minėtasis, 33-uoju numeriu pažymėtus marškinėlius vilkėjęs, Karolis Blieka. Jis įmetė 26 taškus.

Po šių rungtynių keturias pergales iškovojusi „Autodena“ pakilo į grupės trečiąją vietą. Artimiausias savaitgalis jai – poilsio metas, o sausio 29-ąją ši ekipa žais išvykoje su Paįstrio „Kvieta“.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video