Norvegijoje startavę lietuviai gerina savo pozicijas „American Cornhole League“ reitinge (0)

Publikuota: 2024-06-20 Kategorija: Sportas
Norvegijoje startavę lietuviai gerina savo pozicijas „American Cornhole League“ reitinge
Asmeninio archyvo nuotr. / Birželio pradžioje Norvegijoje vykusiame Amerikos „cornhole“ (kukurūzinio) lygos („ACL Europe“) etape „Norway Open“ savo jėgas išmėgino keturi žaidėjai iš Lietuvos.

Birželio pradžioje Norvegijoje vykusiame Amerikos „cornhole“ (kukurūzinio) lygos („ACL Europe“) etape „Norway Open“ savo jėgas išmėgino keturi žaidėjai iš Lietuvos.

Asmeninėse varžybose geriausiai sekėsi rokiškėnui Aurimui Roščinui. Jis pirmajame rate 21:9 nugalėjo kroatą Marko Domijaničių, antrajame 21:16 pranoko vokietę Silkę Blitz, bet trečiajame 19:25 nusileido amerikiečiui Richardui Blanke‘ui. Žaisdamas su vienu minusu A. Roščinas 1:22 neatsilaikė prieš Švedijos „cornhole“ žvaigždę Kalie Akesson.

Aukščiausią reitingą tarp lietuvių turintis Ignas Radžius pirmajame rate 21:19 įveikė amerikietį Cody Ashline‘ą, bet vėliau 7:23 nusileido vokiečiui Guntheriui Reitzui. Vėliau jis, žaisdamas su vienu minusu, susitiko su tautiečiu Romu Naviku ir jam nusileido 10:21. R. Naviko žygį kitame etape sustabdė austras Arno Simonsas, iškovojęs pergalę 24:5.

R. Navikas Norvegijoje užėmė 25-ą vietą, o I. Radžius – 33-iąją. Dar vienas lietuvis Paulius Varnas taip pat pasidalino 33-iąją poziciją.

A. Roščinui atiteko 180 „ACL Europe“ reitingo taškų, R. Navikui – 172, I. Radžiui ir P. Varnui – po 164.

Savo ACL reitingo taškų kraitį mūsiškiai pasipildė ir dvejetų varžybose, kuriose A. Roščinas su I. Radžiumi užėmė devintą vietą, o P. Varnas su R. Naviku buvo 17-i.

Bendroje ACL Europos zonos įskaitoje I. Radžius pakilo į pirmąjį šimtuką. Jis su 1098 taškais rikiuojasi 99-as.

A. Roščinas (965 tšk.) užima 119-ą vietą, R. Navikas (953 tšk.) – 122-ąją, P. Varnas (919 tšk.) – 128-ąją, o Vaidas Valotka (459 tšk.) – 245-ąją.

Lietuviai neslepia, kad kol kas jų jausmai, ambicijos ir tikslai tarptautinėse varžybose yra skirtingi. I. Radžius jau medžioja savo pirmąjį trofėjų Europos turuose. A. Roščinui tai buvo antrasis ACL etapas, bet jau po pirmo etapo jo prisibijo varžybų lyderiai, nes rokiškėnas demonstruoja labai efektyvų ir stabilų žaidimą. Su didesne patirtimi turėtų augti ir tikslai.

R. Navikas ir P. Varnas kol kas meistriškumu nusileidžia minėtiems tautiečiams, bet taip pat gali žaisti ir laimėti prieš bet ką.

„Pagrindiniai tikslai – smagiai praleisti laiką, kaupti varžybine patirtį, susirasti bendraminčių draugų ir užmegzti tarptautinius kontaktus. Lyginant su Lietuva, „ACL Europe“ turnyrai išsiskiria žaidimo lygiu ir dalyviais. Lietuvoje dar nėra labai didelė konkurencija, o vien Norvegijoje dalyvavo 10 amerikiečių bei aštuoni žaidėjai iš „ACL Europe“ reitingo dešimtuko“, - pasakojo P. Varnas.

P. Varnui Norvegijoje labiausiai įsiminė dvejetų mačas, kuriame jis su R. Naviku dramatiškai 20:21 pralaimėjo JAV atstovams.

„Po varžybų amerikiečiai prisipažino, kad jie kukurūzinį žaidžia tik devintus metus, bet jau turi rėmėjų, gali važinėti po Europos turus. Kai pasakiau, kad mes žaidžiame tik septynis mėnesius, o treniruotės vyksta pagal „Youtube“ įrašus, tai jie negalėjo patikėti“, - šypsojosi P. Varnas.

Lietuvos „cornhole“ federacija (LCF) siekia didinti šio azartiško, dinamiško ir didelių išlaidų nereikalaujančio žaidimo populiarumą mūsų šalyje. Jau yra sudaromas Lietuvos „cornhole“ lygos reitingas, organizuojama vis daugiau turnyrų.

„Žaidžiame, treniruojamės, džiaugiamės, verkiame ir liūdime, bet kol kas viskas yra brendimo procese. Po šių išvykų nebe toks baisus tas žaidimas. Treniruojamės du kartus salėje rudens, žiemos, pavasario periodu, dabar iki rudens treniruotes sustabdėme ir sportuojame individualiai, bet esame priklausomi nuo oro – vėjas, lietus yra netinkami faktoriai šiam žaidimui. Gal su laiku turėsime daugiau galimybių tobulinti įgūdžiu“", - pasakojo P. Varnas.

 

Lietuvos Cornhole federacijos inf.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video