Ralyje „Aplink Lietuvą“ ir rokiškėnų ekipažas (0)

Publikuota: 2023-09-25 Kategorija: Sportas
Ralyje „Aplink Lietuvą“ ir rokiškėnų ekipažas
Asmeninio archyvo nuotr. / Iš kairės: Ž. Spaičys ir D. Meilus po Rokiškio greičio ruožo.

Šį savaitgalį vyko tradicinės lenktynės „Aplink Lietuvą“ šalies Prezidento Gitano Nausėdos taurei laimėti. Jose dalyvavo ir rokiškėnai: Domas Meilus ir Žygimantas Spaičys. Vienas etapas vyko ir Rokiškio gatvėse, tačiau komunikacijos apie tai pasigesta.

Per 1000 kilometrų

Ralio metu lenktynininkams teko įveikti per 1000 kilometrų. Lenktynės startavo penktadienį, tradicinėje ralių „Aplink Lietuvą“ vietoje – Kauno Rotušės aikštėje. Po starto dalyviai turėjo 3 greičio ruožus Kauno miesto gatvėmis, kurių vienas vyko ir Kačerginės trasoje. Po jų lenktynininkai keliavo į Kėdainius, Alytaus rajone esančius Daugus, Druskininkus, Šakius ir Tauragę.

Antrąją dieną ralio dalyviai pradėjo greičio ruože Telšių mieste, po kurio vyko į Šiaulių rajone esantį mokymo centro autodromą, o iš jo patraukė į Žagarę. Po jų lenktynininkai keliavo į Biržus, o šeštadienį baigė Rokiškio greičio ruože, kuris vyko Strazdelio gatvėje, šalia turgavietės.

Sekmadienio, greičio ruožas vyko Anykščių kartodrome, po kurio teko keliauti į Ukmergę. Ralio finišas – Vilniuje, Simono Daukanto aikštėje šalia prezidentūros.

Rokiškėnams nesisekė

Apie ralį „Rokiškio Sirena“ kalbėjosi su jo dalyviu, rokiškėnu D. Meilumi. Pasak lenktynininko, tai buvo pirmasis ralis su nauju šturmanu, jo komandos mechaniku Ž. Spaičiu: „Su labai menku pasiruošimu pasisodinau Žygį ir startavome Kaune. Pradžia buvo sunki, jau pirmajame greičio ruože privėlėme klaidų, ko pasėkoje nespėjome į antrąjį ir gavome daug baudų. Kažkiek laiko pavyko atsigriebti Kačerginės Nemuno žiede. Antrąją dieną iš 6 greičio ruožų tik viename gavome 10 sekundžių baudą. Trečiąją dieną startavome atsilikdami 20 sekundžių nuo trečios vietos, pavyko atsilošti 12, tačiau klaidos mus vėl pasivijo“ – pasakojo D. Meilus.

<...>

Visą straipsnį skaitykite rugsėjo 26 d., antradienio, „Rokiškio Sirena“ numeryje. 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video