Rokiškio lopšelis - darželis „Varpelis“ – ir vėl „Lietuvos mažųjų žaidynėse“ (foto) (0)

Publikuota: 2022-05-09 Kategorija: Sportas
Rokiškio lopšelis - darželis „Varpelis“ – ir vėl „Lietuvos mažųjų žaidynėse“ (foto)
Viktorijos Liachovičiūtės nuotr. / Lopšelio - darželio „Varpelis" vaikai su Rasa Tūskaite, Viktorija Liachovičiūte bei „kolegomis“ iš Rokiškio rajono Obelių gimnazijos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo skyriaus festivalyje Panevėžyje.

Tūkstančiai su malonumu sportuojančių ikimokyklinukų - tokį rezultatą pavyko pasiekti didžiausio darželinukams skirto sporto projekto „Lietuvos mažųjų žaidynės“ organizatoriams. Šiemet net 44 tūkst. dalyvių sportavo nuotoliniuose užsiėmimuose, 426 projekto dalyvės ikimokyklinio ugdymo įstaigos rengė sporto šventes įstaigų viduje, o gegužės 7 d. po dviejų pandemijos metų pertraukos Panevėžyje prasidėjo jau 8-ojo žaidynių sezono finalinis etapas – didieji festivaliai, kurių per ateinantį mėnesį bus surengta net 10. Šią šventę aplankė projekto globėja Pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė, olimpinė čempionė, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė Daina Gudzinevičiūtė. Su vaikais bendravo ir užsiėmimus stebėjo olimpietės dviratininkės Simona Krupeckaitė bei Olivija Baleišytė. Pirmajame šio sezono didžiajame festivalyje dalyvavo 33 ikimokyklinio ugdymo įstaigų komandos iš Panevėžio, Panevėžio rajono, Pasvalio, Anykščių, Biržų, Kėdainių, Pažagienių ir Rokiškio. Rokiškio rajoną atstovavo dvi ikimokyklinio ugdymo įstaigos – šio projekto senbuviai Rokiškio lopšelis – darželis „Varpelis“ bei pirmą kartą festivalį aplankęs Rokiškio rajono Obelių gimnazijos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo skyrius. Apie dalyvavimą „Mažųjų žaidynėse“ pakalbinome lopšelio – darželio „Varpelis“ judesio korekcijos specialistę Rasą Tūskaitę ir ikimokyklinio ugdymo mokytoją, judesio korekcijos specialistę Viktoriją Liachovičiūtę.

- Kada lopšelis-darželis „Varpelis“ pradėjo dalyvauti „Mažųjų žaidynėse“?

- Dalyvaujame nuo pat „Mažųjų žaidynių“ startavimo pradžios. 2014 metais dalyvavome pirmoje ,,Lietuvos mažųjų olimpiadoje“, o jau 2017-aisiais prisijungėme prie atsinaujinusio projekto ,,Lietuvos mažųjų žaidynės“, kurio nepraleidžiame nei vienais metais.

- Kaip nuo pat pradžių sekėsi?

- Manau, sekėsi labai gerai, nes labai stengėmės, buvome azartiškai nusiteikę, todėl ir lydėjo sėkmė.

- Kiek vaikučių žaidynėse dalyvauja šiemet?

- Kiekvienais metais žaidynėse dalyvauja visi įstaigos ugdytiniai, nuo lopšelio iki priešmokyklinės grupės, nes ikimokyklinis ir priešmokyklinis amžius – palankiausias formuoti įgūdžius, įpročius ir gyvenimo nuostatas (tame tarpe ir fiziškai aktyvaus gyvenimo nuostatą), o projektas „Lietuvos mažųjų žaidynės“ –  puiki priemonė skatinanti vaikų fizinį aktyvumą bei pozityvų požiūrį į kūno kultūrą ir sportą, supažindinanti su garbingo varžymosi idėjomis, bendravimo ir bendradarbiavimo galimybėmis.

- Kokias rungtis estafetėse reikia įveikti?

- Žaidynių pagrindas – skirtingų estafečių varžybos. Specialios užduotys yra skirtos visapusiškam vaikų fizinių savybių lavinimui. Žaidynių dalyviai bėgioja, šuoliuoja, laipioja, mėto, treniruoja pusiausvyrą ir žaidžia žaidimus, lavinančius skirtingus judesius. Veiklos yra paremtos fizinio raštingumo idėjomis.

- Ar iki dalyvavimo varžybose darote treniruotes?

- Mūsų įstaiga ištisus metus yra fiziškai aktyvi. Net ir karantino metu ,,Mažųjų žaidynių“ organizatoriai pakoregavo visą projekto eigą. Prieš varžybas, kas savaitę gaudavome nuotolines video pamokėles, kurias vesdavo skirtingi treneriai iš visos Lietuvos miestų. Viso buvo 7 pamokėlės.

„Lietuvos mažųjų žaidynių“ pagrindas – skirtingų estafečių varžybos, kurios yra organizuojamos trimis etapais. Pirmajame etape dalyvauja visi įstaigos ugdytiniai ir bendruomenė. Antrajame etape įstaigos deleguoja komandą (3 mergaitės, 3 berniukai) atstovauti lopšelį-darželį. Šiame etape komandos turi galimybę gauti kvietimą į 3 etapą - festivalį. Trečiasis etapas - 4 festivaliai, kuriuose visi dalyviai tampa nugalėtojais. Siekiama, kad kuo daugiau vaikų patirtų džiaugsmą ir pozityvias emocijas sportuodami.

Žaidynių estafetės yra sukuriamos ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų taip, kad būtų ugdomi įvairūs ikimokyklinio amžiaus vaikų fiziniai gebėjimai, tad „Lietuvos mažųjų žaidynėse“ svarbiausia yra taisyklingas vaikų fizinis ugdymas ir olimpinių vertybių, tokių, kaip draugystė, tobulėjimas ir pagarba, diegimas.

-  Kokiose išvykose, susijusiose su žaidynėmis, dalyvavote?

- Dalyvaudavome rajoninėse varžybose, kur nugalėję  gaudavome teisę dalyvauti finaliniuose festivaliuose. Vaikai vyko į didžiuosius Lietuvos miestus: Panevėžį, Kauną, Vilnių, Jonavą. Šiais metais finaliniame festivalyje rezultatai nebuvo fiksuojami ir taškai neskaičiuojami. Visos rungtys įvertintos įrašais „puiku“. Individualūs pasiekimai ir komandinė sėkmė įvertinami žodžiu. Viskas pagrįsta bendruomeniškumu. Atlikus užduotį, tai pažymima specialiu antspaudu komandiniame Žaidynių dalyvių pase.

- Kaip vertinami pasiekimai žaidynėse?

- I-ojo ir II etapo etapo dalyvių apdovanojimai: „Lietuvos mažųjų žaidynių“ dalyvio diplomas (vaikams), padėka „už dalyvavimą projekte“ (pedagogams), padėka įstaigos bendruomenei už žaidynių I-ojo ir II-ojo etapų organizavimą. III-iojo etapo dalyvių apdovanojimai: „Lietuvos mažųjų žaidynių“ medaliai, dalyvio pasai, atminimo dovanos.

- Kokių pasiekimų „Mažųjų žaidynėse“ pavyko pasiekti?

- Didžiausias pasiekimas, kad gavome galimybę išvykti į finalinį festivalį.

- Kaip patys vaikučiai priima dalyvavimą žaidynėse? Kaip tai vertina jų tėveliai?

- „Mažųjų žaidynės“ - vienas didžiausių ikimokyklinukų ir priešmokyklinukų sporto projektų. Juo siekiama vaikus įtraukti į jiems patrauklias fizinio aktyvumo veiklas, sukeliant džiaugsmą sportuojant, bendraujant. Čia patirtos geros emocijos nuo mažų dienų stiprina sveikatą.

Ieškome naujovių, idėjų, norime paskatinti ir įtraukti vaikus į fizinę veiklą, sukelti didesnį norą sportuoti, judėti, parodyti, jog fizinis aktyvumas gali būti įvairus ir nenuobodus. Šiuolaikiniams vaikams patinka iššūkiai ir naujovės, todėl būtent šis projektas yra galimybė visa tai patirti. Tobulėja ne tik ugdytiniai, bet ir pedagogai. Kiekvienais metais, prieš žaidynių pradžią, vyksta seminarai pedagogams. Čia ugdymo įstaigų darbuotojai supažindinami su fizinio aktyvumo renginių organizavimo metodika, jie gilina teorines žinias bei patys išbando sportinius užsiėmimus, kuriuos vėliau pristato vaikams. Labai džiaugiamės, kad šiais metais prie žaidynių prisijungė ir kiti mūsų kraštiečiai - Rokiškio rajono Obelių gimnazijos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo skyrius. Norime paskatinti ir kitas įstaigas dalyvauti šiame projekte, nes tai puiki galimybė ugdyti ne tik vaikų fizinę, bet ir emocinę sveikatą, diegti fizinio raštingumo įpročius, suteikti pedagogams įvairių idėjų, būdų kaip sėkmingai prisidėti prie patrauklaus vaikų fizinio judėjimo.

„Lietuvos mažųjų žaidynės“ - lyg gyvenimo būdas, mokantis vaikus pamilti sportą. Užsiimdami žaidynių veiklomis, vaikai nejaučia, kad mokosi, nes užduočių įvairovė leidžia atsipalaiduoti, tiesiog būti lauke, leisti laiką su draugais. Sportas, fizinis aktyvumas mūsų įstaigai nėra naujiena. Sportuojančius vaikus mato ir mūsų patys mažiausi, kuriems dėl to kyla noras sportuoti. Kiekvienoje grupėje galime rasti interaktyvias lentas, kurios suteikia galimybę vaikams čia ir dabar pamatyti pačias naujausias užduotis, pratimus, viską išbandyti kartu su mokytojomis.

- Kuriame žaidynių etape dabar esate?

- Trečiame.

- Kur artimiausiu metu žadate vykti?

- Kaip tik šį šeštadienį dalyvavome finaliniame festivalyje Panevėžyje. Parsivežėm begales nuostabių įspūdžių, naujos patirties. Džiaugiamės nauja draugyste su vaikais ir pedagogėmis  iš Obelių. Su jais į festivalį nuvykome ir parvykome kartu, nutarėme ir toliau bendradarbiauti.

Įspūdžiais iš didžiojo „Lietuvos mažųjų žaidynių“ festivalio ką tik grįžusios pasidalino Rasa ir Viktorija.

„Džiaugiamės, kad ir vaikai iš Obelių mokyklėlės įsitraukė į projekto veiklas ir tikimės tolesnės draugystės bei susitikimų su jais žaidynėse. Vaikams įspūdį padarė šiltai bendravusi bei festivalyje dėmesį vaikams skyrusi Lietuvos Pirmoji ponia Diana Nausėdienė, žinomi sportininkai, olimpiečiai. Festivalį pradėjome bendra mankšta. Vaikai bei festivalio dalyviai iškilmingai davė priesaikas. Vaikai įveikė dešimt rungčių vaizdingais pavadinimais: „Spalvingosios lazdos“, „Žaidžiame jogą“, „Kamuolių fiesta“, „Parašiutas“, „Tinklinis“, „Varlės keliauninkės“, „Greičio ruožas“, „Linksmoji žvejyba“, „Foto sienelė“, „LTMŽ draugystės alėja“. Veiklos vaikams davė daug gerų emocijų, o jas stebint – ir mums. Šventę vainikavo iškilminga apdovanojimų ceremonija, kurios metu visi dalyviai buvo paskelbti nugalėtojais, o jiems įteikti medaliai, taurės ir atminimo dovanėlės. Norime pasakyti, kad be reikalo dabar nuvertinamas fizinis aktyvumas – judėjimas įtakoja bendrą žmogaus savijautą, lavėjimą ne tik fizine prasme, bet ir emocine, skatina protinę raidą. Jeigu vaikai noriai sportuos nuo mažų dienų, tai taps įpročiu ir jiems gyvenime tik padės“, - dalinosi mintimis tiek Rasa Tūskaitė, tiek Viktorija Liachovičiūtė, grįžusios iš šventės Panevėžyje.

Projektą „Lietuvos mažųjų žaidynės“ organizuoja Lietuvos tautinis olimpinis komitetas ir Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija. Projektą globoja pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė. Projektas iš dalies finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurias administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

Nuotraukų galerijoje „Mažųjų žaidynių“ momentai tiek „namuose“ Rokiškyje, tiek didžiajame festivalyje Panevėžyje:

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video