Saulius Rudokas, parsivežęs geras emocijas iš Lenkijos, jau planuoja išvyką į Pasaulio čempionatą (0)

Publikuota: 2022-08-12 Kategorija: Sportas
Saulius Rudokas, parsivežęs geras emocijas iš Lenkijos, jau planuoja išvyką į Pasaulio čempionatą
Sauliaus Rudoko asmeninio albumo nuotr. / Sauliaus Rudoko rėmėjas - ir „Rokiškio Sirena"

Nuo liepos 30 d. iki rugpjūčio 7 d. vyko 8-asis atviras Lenkijos parasparnių slalomo čempionatas. Jame varžėsi ir trys lietuviai, iš kurių net du – rokiškėnai Saulius Rudokas bei Tomas Misiūnas. Trečiasis sportininkas – molėtiškis Augustas Šaltenis. Nors šie vyrai sudarė Lietuvos rinktinę, tačiau jų rezultatai vertinti asmeninėse įskaitose. Saulius Rudokas iš 26 PF1 klasės sklandytojų buvo 7-as, Tomas Misiūnas buvo 12-as, o Augustas Šaltenis – 16-as. Paprašėme įspūdžiais iš čempionato pasidalinti Saulių Rudoką, kurio rėmėjais, įsigyjant įrangą, esame ir mes, „Rokiškio Sirena“. Mūsų leidinio logotipas puikuojasi ant šio sportininko parasparnio sparnų.

Dalyviai – iš 8 šalių

Saulius Rudokas papasakojo, kad čempionate Lenkijoje, Przykona mieste, dalyvavo parasparnių sporto entuziastai iš 8 šalių: daugiausia pilotų atvyko iš pačios Lenkijos – 14, Kataro – 11, Čekijos – 4, Lietuvos – 3, Olandijos – 2, Prancūzijos – 1, Ispanijos – 1, Švedijos – 1. PF1 klasėje varžėsi 26 sportininkai, o PL1 – 12. Su nuvykimu ir parvykimu iš čempionato Lietuvos sportininkams ši kelionė truko apie dešimtį dienų.

Patyrė nuotykių bet „nepasišiukšlino“

„Laikau, kad mano pasiekta 7-oji vieta yra labai gerai, nes priekyje rezultatų lentelėje – labai stiprūs sportininkai“, - emocijomis po čempionato dalinosi Saulius Rudokas. Apibendrindamas pasirodymą čempionate, su bendraminčiais Saulius pasidalino įspūdžiais, jog negali sakyti, kad čempionatas buvo lengvas. „Orai nelepino, teko visko paragaut, buvo ir sparnų lūžių...Tomas patikrino, ar vanduo nešaltas, bet kai nusileidęs pasakė, kad šaltokas, pasistengėm prie jo nesiartinti. Šiaip pagal savo galimybes atidavėme visas jėgas, na, ir manau, kad „nepasišiukšlinom“. Technika irgi atlaikė puikiai. <...> Džiaugiuosi už Tomą ir Augustą – kaip pirmame tokio lygio čempionate, pasirodė tikrai puikiai! <...> Abu turėjo reikalų su lūžiais, bet puikiai susitvarkė ir grįžo iš užduoties sausi. Kaip abu sako, didžiausią įspūdį padarė skridimas virš vandens ekstremaliu režimu“, - pasakojo Saulius Rudokas skaidymo mylėtojams.

Parasparniai nurungė motociklus

Saulius Rudokas sakė, kad parasparnių sportu domisi jau seniai – maždaug 9 metus, o profesionaliose slalomo varžybose dalyvauja dvejus metus. Pirmą kartą su parasparniu nuo žemės jam pakilti pradėjo instruktorius Vilmantas Petrušonis. Pasak Sauliaus, pirmi trys pakilimai buvo jaudinantys, po to atėjo pripratimas ir tikras pakilimo malonumas. Skraidyti parasparniu Sauliui taip patiko, kad jis turi visas šio sporto licencijas ir tapo instruktoriumi. Nors mėgstąs važinėti motociklais, yra taip vadinamas „baikeris“, tačiau Saulius sako, kad pomėgis skraidyti parasparniais motociklus jau nugalėjo.

Turi patirties

Sportininkas pasidalino savo ankstesniais laimėjimais: „Esu daugkartinis Lietuvos parasparnių sporto čempionato prizininkas bei nugalėtojas. Esu dalyvavęs čempionate Baltarusijoje, kur klasikiniame skridime parasparniu pelniau 3-ąją vietą. Pernai debiutavau profesionalų klasėje Lenkijoje, Jutrosin mieste, ir debiutantų klasėje užėmiau 2 vietą. Buvome 8 debiutantai. Bendroje įskaitoje tada pasiekiau 15 vietą.“ Nors patirties Saulius yra sukaupęs nemažai, jis papasakojo, kad po kiekvienų varžybų peržiūrinėja savo skridimų įrašus, stebi, kokias klaidas padarė, ką  galėjo padaryti geriau.

Rizika

Saulius pasidalino prisiminimais apie anksčiau įvykusią nelaimę – prieš 7 metus vienas pilotas iš Rokiškio žuvo varžybose Lenkijoje, nes nukrito ant žemės. Po to įvykio Lietuvoje maždaug 5 metus nevyko varžybos, susijusios su slalomu. Dabar vykusiame čempionate Lenkijoje sportininkai skraidė virš vandens. Kas būdinga slalomui, pilotai skrisdami atlikinėja įvairias figūras ir už kiekvieną užduotį renka taškus, po to šie taškai yra sumuojami.

Sunki ir brangi įranga

Kad parasparnių sportas yra rizikingas, Saulius Rudokas iš dalies sutiko: „Pagarba aukščiui visada yra“. Vis tik parasparnio pilotas pakilimą sulygino tik su važiavimo dviračiu. Beje, visa parasparnio įranga sveria 40-50 kg ir, prieš pakylant, su tokiu svoriu tenka bėgti. Tad, norint  skaidyti, tenka užsiauginti ir raumenis. Pakilus, šio svorio nebesijaučia. Jeigu suplanuojamos varžybos ir oras – prastas, tada pilotai turi laukti tinkamo oro, nerizikuoti.

Visa parasparnio įranga gali kainuoti apie 12 tūkst. eurų. Saulius sako, kad visada į varžybas vežasi antrą motorą, nes – o gal nutiks kažkas... Taip pat kainuoja kelionės į čempionatą, apsigyvenimas, todėl Saulius Rudokas visų trijų atstovų čempionate vardu sako labai ačiū bendriems rėmėjams: Jonui Sakaičiui (UAB „Skado medis“), Vilmantui Petrušoniui (UAB „Rokmeta“), Rokiškio rajono savivaldybei bei Rokiškio skraidymo asociacijai „Puga“.

Džiaugėsi kolegomis

Rokiškio parasparnių sporto mylėtojas Saulius pasidžiaugė, kad prie jo prisijungė dar du jauni sportininkai, kurie tokio lygio čempionate Lenkijoje dalyvavo pirmą kartą. Tomas jaunas pilotas ta prasme, kad skraido iš viso kažkur apie trejus metus, o Augustas – šiek tiek „vyresnis“, bet vis tiek patirties turi dar nedaug.

Vyks į Pasaulio čempionatą

Visi trys tie patys sportininkai – Saulius Rudokas, Tomas Misiūnas bei Augustas Šaltenis – jau suplanavę dalyvauti Pasaulio parasparnių slalomo čempionate Čekijoje, kuris prasidės 2022 m. rugsėjo 7 d. Čia vien statinis mokestis – 500 eurų vienam pilotui. Pagrindinį finansavimą sportininkai planuoja gauti iš Lietuvos aeroklubo bei Ultralengvųjų orlaivių pilotų federacijos.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video