Sporto klubai – vieni pradeda intensyvų sezoną, kiti ruošiasi atsikvėpti (0)

Publikuota: 2023-10-06 Kategorija: Sportas
Sporto klubai – vieni pradeda intensyvų sezoną, kiti ruošiasi atsikvėpti
Klubo archyvo nuotrauka / Kovos menų mokytis kasmet ateina dešimtys rokiškėnų

Rokiškyje registruota per 40 sporto klubų, kuriuose įvairias sporto šakas gali išbandyti suaugusieji, nuo skraidymo iki šachmatų. Tiesa, kai kurių sporto klubų vadovai sakė, kad jų veikla labiau „popierinė“, apmirusi, nes nebėra entuziastų. Kiti buria sporto mėgėjus aktyviai veiklai jau ne vieną dešimtmetį.

Sezonas vasarą

Rokiškio ekstremalaus sporto klubui aktyvesnis laikas – šiltuoju metų laiku. „Vasarą būna „bulių kautynių“ čempionato etapai, vykstame į kitus rajonus, ilsimės rudenį. Žiemą, kai būna sniego, kartais pasidarome treniruotes“, – sako klubo vadovas  Robertas Strumskys. Šiemet atskiri „bulių kautynių“ etapai, kuriuose dalyvavo Rokiškio automobilių sporto entuziastai, vyko Šiauliuose, Aleksandrijos trasoje, Joniškyje ir Rokiškio rajone, Bajorų trasoje. Jaunimo klasėje Gustas Skrebys laimėjo trečią vietą.

Pasak R. Strumskio, norintys prisijungti prie klubo, visada gali tai padaryti – reikia tik noro, o pasiruošti techniką padės kolegos. Paskutiniu metu naujokų klube mažai. Pasak vadovo, nebūtinai, kad tai brangus sportas – brangus ir futbolas ar krepšinis. Dauguma narių šiuo sportu užsiima jau senokai, iš viso klube 25 nariai.

Užsikabino po „bulių kautynių“

Rokiškėnai treniruojasi Bajorų trasoje. Automobilis paruošiamas pagal reikalavimus – turi būti saugos rėmas, diržai, sportinė sėdynė ir kt. Kokios bus automobilio technines galimybes, pasak R. Strumskio, priklauso nuo kiekvieno išmonės, ką gali iš jo išspausti. „Sportiniai automobiliai nuo kitų skiriasi varikio galia, dedamos sportinės sankabos, amortizatoriai, padangos ne gatvinės – daug dalykų sudaro visumą“, – aiškina auto sporto entuziastas. Daugiau nei 20 metų veikiančio klubo vadovas susidomėjo šiuo sportu pamatęs „bulių kautynes“. „Pamačiau, pradėjau važiuoti ir įkūriau klubą. Vytautas Vainauskas – mūsų senbuvis, jis „bulių kautynėse“ dalyvauja seniau už mane, kartais su pobieda dar pravažiuoja. Kai pradėjome treniruotis, atsirado daug norinčių prisijungti“, – pasakojo Robertas, savo pomėgiu užkrėtęs ir dukrą.

Persikėlė į naują salę

Rokiškio rajono imtynių MUAI-TAI klubas „Tornado“ vadovas Genadijus Jasinevičius sakė, kad į treniruotes gali ateiti ir vaikai – jiems užsiėmimai nemokami, ir suaugusieji, kurie moka simbolinį mokestį. Kovos meno priimama mokytis nuo 10 metų. Rugsėjį sportuoti plūstelėjo vaikai, dabar treniruotes lanko daugiau kaip 40 mokinių, suaugusieji sezoną pradeda vėliau, į klubą ateina, kai lauke gerokai atšąla oras. Šį sezoną užsiėmimai iš senosios salės persikėlė į Juozo Tūbelio progimnazijos sporto salę, ten sportininkai turi puikias sąlygas treniruotis.

 Nori, bet negali

G. Jasinevičius pastebi, kad naujokai, nusprendę užsiimti Tailando boksu, kartais būna tik filmų prisižiūrėję, bet pradeda treniruotis ir užsikabina. Treniruotės vyksta kiekvieną dieną, išskyrus savaitgalius. Pradedantiems sportuoti reikia pereiti medicininę komisiją, užpildyti specialią anketą. Pasak trenerio, gaunasi įdomi situacija – kai kurie vaikai nori treniruotis jau dabar, tačiau to padaryti negali, nes gydytojas priims tik po mėnesio.

Klubas gyvuoja nuo 1996 m. Kalbėdamas apie sportuojančiųjų skaičių, treneris sako nejaučiantis bangavimo. Norinčių mokytos kovos menų visada netrūko. Tėvai, kurie  patys kažkada sportavo šiame klube, atveda savo vaikus. „Gal jau ir anūkai ateina“, – sako treneris. Pabaigę savo sezoną, pasimankštinti ateina ledo ritulininkai, kitų sporto šakų atstovai.

Praverčia kariuomenėje

Pasak G. Jasinevičiaus, pažintis su šiuo sportu prasideda po truputį, stiprinamas bendras fizinis pasirengimas, atliekama mankšta, specialūs pratimai. Vaikams iš pradžių treniruotės vyksta žaidimų forma. Prieš varžybas pasirengimas kitoks. „Mes nesakome žodžio muštis, mes mokomės apsiginti, –  aiškina treneris. – Jaunimui treniruotės naudingos tuo, kad paskui būna lengvesnė tarnyba kariuomenėje. Treniruotėse sportininkai sustiprėja psichologiškai, pratinasi prie disciplinos. Kai ateina, kartais bijo smūgiuoti, paskui supranta, kad mokosi apsiginti“. Pasak trenerio, nors kai kurie kritikuoja, kad ši sporto šaka vadinama kovos menu, būtent taip ir yra. Dvikovoje svarbi pagarba varžovui,  pranašumas pasiekiamas lavinant įgūdžius. „Pažiūrėkite, profesionalai per varžybas smūgiuoja, o pasibaigus kovai vienas kitą apsikabina, nėra taip, kad apsisuka ir nueina“, – sakė treneris.

Idėjiniai entuziastai

Rokiškio rajono sporto klubo ENTUZIASTAI nariai neapsiriboja viena sporto šaka, žaidžia futbolą, kai sezonas pasibaigia – krepšinį, žiemą – ledo ritulį. Norėtų į treniruočių grafiką įtraukti ir lauko tenisą, neseniai jėgas išbandė triatlono varžybose. Klubo vadovas Modestas Kartenis

pasakojo, kad sporto entuziastų branduolį sudaro apie 20 žmonių, tačiau prisijungti gali ir kiti aktyvaus laisvalaikio mėgėjai. „Mūsų klubas skaičiuoja nemažai metų, esame veteranai, branduolį sudaro 35-erių ir vyresni sporto mėgėjai. Dabar sudėtingiau, darbas, vaikai, aktyviau sportuodavome prieš penkerius metus“, – sako klubo vadovas. Klubo narius Modestas vadina idėjiniais sporto entuziastais, kurie  įdėję pastangų, pasiekia gerų rezultatų – kur bedalyvaudavo, jeigu ir nebūdavo aukščiausioje pozicijoj, niekada nelikdavo ir paskutiniai. Šiemet klubo sportininkai, kaip ir ankstesniais metais planuoja dalyvauti Mažų miestelių krepšinio lygoje.

Išlaikyti ryšį

M. Kartenis pasakoja, kad klubo idėja atsirado prieš penkiolika metų, kuomet baigę mokslus visi išsivažinėjo, tačiau norėjosi palaikyti ryšį. „Su daugeliu žmonių išvis ryšys būtų nutrūkęs, jeigu ne ENTUZIASTAI. Susirinkdavome pažaisti futbolą, nesvarbu, kad vieni Vilniuje gyvena ar kitame mieste, susirenkame žiūrėti krepšinio, futbolo čempionatų. Svarbiausia mums buvo ne siekti sportinių rezultatų, o palaikyti bendravimą. Yra keli žmonės, ant kurių pečių laikosi visas branduolys ir organizaciniai rūpesčiai“, – sakė klubo vadovas.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video