Žaidimas savo malonumui nuvedė iki pergalės: Rokiškio „Grizliai“ tapo čempionais (0)

Publikuota: 2024-04-26 Kategorija: Sportas
Žaidimas savo malonumui nuvedė iki pergalės: Rokiškio „Grizliai“ tapo čempionais
A. Stanio nuotr. / Palaikyti rokiškėnų į finalą susibūrė didelė sirgalių komanda.

Praėjusį šeštadienį baigėsi trečiasis Dariaus ir Girėno ledo ritulio lygos sezonas, kuriame triumfavo Rokiškio ledo ritulio komanda „Grizliai“. Jei tokią baigtį kas nors būtų prognozavę sezono pradžioje, tikriausiai, net patys komandos nariai nebūtų 100 procentų tuo tikėję, nes, kaip patys sako – susibūrė tik gerai praleisti laiko. Visgi, ne vienas pavyzdys rodo, kad tokios „tik gerai praleisto laiko“ taisyklės dažniausiai ir „užauga“ į kažką įspūdingo.

Tik 3 pralaimėjimai

Komandos vardu kalbėjęs Jaunius Jasinevičius skaičiavo, kad per sezoną (pirmosios varžybos įvyko spalio 10 d., finalas – balandžio 20 d. – aut. past.) komanda sužaidė 16 reguliariųjų rungtynių, dvejas atkrintamąsias ir finalinę kovą.

Iš 16-os reguliariųjų rungtynių, pergalėmis „Grizliai“ mėgavosi net 14 kartų. O pralaimėjo vos trejas. Namuose komanda sužaidė 8-erias rungtynes ir visos baigėsi „Grizlių“ pergalėmis.

Šiame sezone lygoje rungtyniavo 5 komandos: „HC Banginiai“, Vilniaus „Hockey Punks“, „Karys“, „HC Poseidonas“ ir „HC Rokiškio Grizliai“.

Finale Rokiškio „Grizliai“ kovojo su „Kario“ komanda ir, įveikę ją rezultatu 8:3, tapo sezono čempionais.

Ne tik taurė, bet ir atskiri titulai

J. Jasinevičius pabrėžė, kad ne tik komanda tapo sezono geriausiais: „Rokiškėnai parsivežėm 3 iš 4 čempionato apdovanojimų: rezultatyviausio lygos sezono žaidėjo (juo tapo pats J. Jasinevičius), geriausio lygos sezono vartininko (juo išrinktas Modestas Baltrūnas) ir finalo geriausiojo žaidėjo (juo tapo Kasparas Falkas). Koks jausmas? Visi patenkinti (šypsosi – aut. pats.)! Turint galvoje, kad tai – debiutinis sezonas, tik pradėjom šiemet žaisti, tik ką grįžom „ant ledo“. Neužsibrėžėm tikslo laimėti, susibūrėm norėdami padaryti Rokiškio komandą, žaisti ir mėgautis. Aišku, kai gerai ėjosi, tada jau kilo noras ir laimėti“.

Ledo ritulininkas šyptelėjo išgirdęs klausimą, kaip į tokį sėkmingą rokiškėnų sugrįžimą reagavo finalinės kovos varžovai.

„Manau, jog trumpam jie buvo mus nurašę: mėgėjai, ilgai nežaidę ir pan., bet kai pamatė mūsų rezultatus ir kai sužaidėm vieni prieš kitus, mintys pasikeitė. Kai atkrintamąsias žaidėm su pankais („Hockey Punks“), jie labai tikėjosi, kad mus „pastatys į vietą“. Bet jau per pirmasias varžybas parodėm, kad nebus su mumis taip paprasta. Antrosiose varžybose žaisti baigėm rezultatu 4:4. Į finalą šeštadienį važiavom lyg ir jaudindamiesi, bet galvojom – kaip bus, taip bus. Nes jau ir taip labai daug padarėm“, – sezono baigtimi buvo patenkintas J. Jasinevičius.

Patys ir rėmėjai

Itin gero sugrįžtuvių rezultato įkvėpti ledo ritulininkai tikino, kad kitais metais ir vėl startuos. O dabar ketina susidėlioti planus, paplanuoti komandos finansus: „Šiemet labai „šoktelėjom“: pasigaminom naujus komandos marškinėlius, ledo aikštelių nuomas apsimokėjom. Daugiausiai darome savomis lėšomis, kas savus verslus turim, tai prisidėjom. Turim du rėmėjus, kurie visada yra šalia mūsų – UAB „Lašų duona“ ir „Rokauta“. Pastaroji visada skiria transportą kelionėms į varžybas, apmoka kurą. O patys žinom, kokios tai didelės išlaidos“.

Susitiko pasveikinti ir pasitarti  

Pasveikinti Rokiškio vardą garsinančius ir čempionų titulą iškovojusius ledo ritulininkus penktadienio popietę pasikvietė rajono meras Ramūnas Godeliauskas. Jiems rajono vadovas įteikė simbolines dovanėles, o „Grizliai“ papuošė merą čempiono medaliu

Visgi meras akcentavo, jog kur kas svarbiau šio susitikimo metu aptarti galimas sportininkų treniruočių (pa)gerinimo sąlygas, kad ateityje į Rokiškį atkeliautų dar ne viena čempionų taurė.

Į rajono vadovo klausimą, kaip savivaldybė galėtų prie to prisidėti, ledo ritulininkai vienbalsiu iš karto atsakė: pratęsti (pailginti) ledo aikštelės eksploatavimo sezoną: „Likus porai savaičių iki finalo, mes likome be ledo. Tą laiką kiekvienas treniravomės kas kur: vieni Vilniuje, kiti – Latvijoje. Tik jau paskutinėmis dienomis susirinkome visi į sostinę kartu pasitreniruoti. Gal ateity galima nors kažkiek paderinti šaldymo įrangos išjungimo laiką. Suprantam, kad tai – elektros sąnaudos, kaštai, bet baseinas įsigijo nuotolinę saulės elektrinę, gal ir čia kažką pavyktų sugalvoti? Juk būtų pigiau...“

Svariausia – žiūrovai

„Grizliai“ kėlė ir daugiau klausimų, susijusių su ledo arena: dėl netinkamų apsauginių stiklų ir bortelių, dėl per didelių žaidėjų kabinų, dėl ledo paruošimo ir priežiūros, dėl elementarios tvarkos. Tačiau labiausiai žaidėjai rūpinosi savo sirgaliais ir varžybų pasižiūrėti ateinančiais miestelėnais.

„Mes žaidžiam dėl žiūrovų. Ir turim jiems padaryti patogiai! O jie skundžiasi ir juokauja, kad aikštelės stogas – gerai, bet kai nebuvo stogo, buvo kalnelis ir buvo dar geriau. Suoleliai padaryti tikrai nepatogiai, nes sėdint antroje eilėje nieko nesimato. Reikėtų pakilos. Jei gautumėme leidimą, patys galėtumėme padaryti tuos darbus. Esame pasiruošę rankoves pasiraitoti, nesibaidom darbų ir jau ne vieną esame atlikę. Kitas dalykas: apsauginiai langai rasoja, juos reikėtų kartais ir nuvalyti, nes žiūrovai nemato; neįgaliesiems galimybės pamatyti varžybas, praktiškai, nėra: bortai aukšti, įvažiavimo į žiūrovų zoną nėra“, – savo pastebėtus trūkumus vardijo „Grizliai“.

Susitikimas baigėsi sutarimu, jog kitą savaitę rajono valdžios atstovai ir komanda visus trūkumus, vizijas, norus ir galimybes aptars pačioje ledo aikštelėje.  

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video