Bendruomenės krautuvėlė atsirado iš pomėgio rankdarbiams (0)

Publikuota: 2023-04-03 Kategorija: Susitikime Rokiškyje
Bendruomenės krautuvėlė atsirado iš pomėgio rankdarbiams
„Rokiškio Sirena“ / N. Ivanova sako, kad kurdama laikosi tvarumo principų

 

Bajorų kultūros centro pastate esančioje krautuvėlėje galima įsigyti ir vietinių gyventojų atnešto medaus ar kojinių, ir tautine atributika puoštų rankdarbių. Prekės joje keičiasi atsižvelgiant į sezoną ir kalendorines šventes. Krautuvėlės įkūrėjos, rankdarbių mėgėjos Nadiežda Ivanova ir Inga Belovienė čia pristato tik nedidelę dalį savo pagamintų rankdarbių, nes neretai sulaukia užsakymų pagaminti vienetinius egzempliorius, kurie iškeliauja tiesiai pas klientą. 

Prekiauja ir internetu

Nadiežda sako, kad kurti rankdarbius kartu su drauge pradėjo prieš penkerius metus. 

Nusprendė pasiūti kalėdinių žaisliukų iš filco muziejuje vyksiančiai parodai pardavimui. Pavasarį prasidėjo velykiniai darbeliai, dviejų draugių rankdarbiai nukeliaudavo į parodas mokyklose, bibliotekose. Paskui moterys nusprendė padaryti nuolatinę ekspoziciją bendruomenės kambaryje ir tuo pačiu krautuvėlę.

„Vakarais po darbų susirenkame, turime namuose dirbtuvėles su priemonėmis, audiniais, sagutėmis, kabliukais. Kai žmonės sužino, paprašo ką nors padaryti. Siuvome pirštininę lėlę, edukacines priemones, dabar baigiame siūti medžiaginę knygelę, ji kaip sensorinė priemonė susipažinti su aplinka. Didesniems daiktams, pvz. pirkinių maišelių gamybai naudojame suvimo mašinas, o  smulkesnius gaminius siuvame tik rankomis“, – pasakojo N. Ivanova. 

Kartu su Inga savo rankdarbių „manufaktūrą“ pavadinusios IN and CO, rankų darbo gaminiais prekiauja ir internetu.

Talkina vyrai

Paklausta, kaip lankytojai randa krautuvėlę, Nadiežda sako, kad į ją užsuka kultūros centre, lėlių muziejuje besilankančios ekskursijos, atvykėliai nori įsigyti suvenyrų iš Rokiškio krašto ar Lietuvos. „Turime tautine atributika puoštų rankdarbių: širdelių, pakabukų. Populiariausias rankdarbis, kurį nori įsigyti, raktų pakabukai su vardo raidėmis, populiarios segės, drugeliai, buvo plaukų lankelių vajus, vos spėjome gaminti“, – paklausiausius gaminius vardija pašnekovė.   Tautinės širdelės iškeliavo ir į Kiniją, Ukrainą, Airiją, Prancūziją,

Gamindamos rankdarbius moterys pasitelkia į pagalbą ir šeimos narius, vyrai talkina prireikus kažką išpjauti iš medžio, išlankstyti iš vielos. Kaip pasigaminti nykštuką, sapnų gaudyklę ar kitą rankdarbį moterys rodo per edukacijas. Vienas iš  sudėtingesnių rankdarbių, anot Nadieždos, buvo abėcėlė su 32  kišenėlėm, kiekvienoje po raidę ir daiktą iš tos raidės. Viena abėcėlė iškeliavo į Prancūziją, kita į Klaipėdą. 

Pasitinka vasarą

„Mums visi rankdarbiai yra iššūkis. Kad ir dabar siuvama knygelė. Kaskart tenka galvoti, kaip pagaminti. Kai prieš keletą metų Bajoruose vyko teatrų festivalis ir buvo indėnų tema, reikėjo pasidaryti indėniškus amuletus. Nežinau, kaip išmokau, bet nunėriau tą voratinklį, net neatsimenu kaip. Ieškome idėjų ir internete, bet copy-paste nebūna, mes įdedame ir savo idėjų, detalių, formų, spalvų. Man patinka rankdarbiai, nes gali įgyvendinti savo fantazijas, idėjas, tuo pačiu pabendrauti. Mūsų šeimos jau beveik susigiminiavo“, – apie bendrą savo ir kolegės Ingos pomėgį kalba Nadiežda.

Moteris atskleidžia  jau trečius metus birželio pradžioje Rokiškyje organizuojančios gražią šventę vasaros sutiktuves „Sijonuotos vasaros“. Į renginį pasikviečia savo klientes, pasipuošusias suknelėmis ar sijonais mokosi šokti, užsisako arbatos gėrimo edukaciją.

 

 

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video