Devyniasdešimtmečiai apie jubiliejinę Rokiškio krašto muziejaus arbatėlę sužinojo iš... šnipų (foto) (0)
Gegužės 13 dieną, šeštadienį, Rokiškio krašto muziejus, gegužės 20-ąją švęsiantis 90 metų gyvavimo jubiliejų, šventinės arbatėlė sukvietė savo bendraamžius. Į svečius atvyko keturi devyniasdešimtmečiai, trys jų – Rokiškio miesto ir rajono gyventojai, vienas – Baisogalos, Radviliškio rajone. Kalbinti svečiai buvo geros nuotaikos ir nevengė pašmaikštauti pasakodami apie save.
Išsiuntė 20 kvietimų
Rokiškio krašto muziejaus komunikacijos ir renginių koordinatorė Jolita Jurevičienė, sutikusi svečius, sakė, kad muziejininkams kilo mintis muziejaus bendraamžius pasikviesti į svečius – ekskursijai po muziejų ir edukacijai „Arbatėlė su grafiene“.
„Kadangi intensyviai ruošiamės muziejaus 90-mečiui mums, muziejininkams, kilo mintis į svečius pasikviesti senjorus, kurie šiemet minės ar jau sulaukė tokio paties amžiaus. Apie tai paskelbėme viešai, spaudoje, atsiliepė žmonės, kurie skambino ir davė kontaktus savo artimųjų ar pažįstamų. Viena paskambinusi moteris sudiktavo net aštuonis devyniasdešimtmečius, su kuriais galėtume susisiekti ir kviesti pasisvečiuoti“, – pasakojo J. Jurevičienė.
Muziejininkai išsiuntė daugiau kaip 20 kvietimų, į arbatėlę muziejuje pažadėjo atvykti 6, tačiau šventinę dieną ekskursijoje dalyvavo ir prie bendro sėdo keturi: trys vyrai ir moteris.
„Šiandien tokiu simboliniu susitikimu pradėsime mūsų muziejaus 90-mečio paminėjimą“, – sakė pašnekovė.
Atvyksta kasmet
Iš Baisogalos atvykęs 90-metis biomedicinos mokslų daktaras Pranas Meilus šypsojosi, kad apie renginį gimtajame krašte jam pašnibždėjo šnipai, kaip jis pats paaiškino, artimieji, turintys ryšių su Rokiškio muziejininkais. Į renginį senelį atlydėjo anūkė kaunietė Vita Rimšienė.
„Va taip buvau „sumedžiotas“ šį renginį. Iki 20 metų gyvenau Rokiškyje, po to mane „ištrėmė“ į Baisogalą. Kasmet atvažiuoju, nes čia gyvena visi giminės. Iš Piepalių eidavau į mokyklą. Dirbti tai nedirbau gyvenime, tik mosikavau rankomis“, – juokėsi pašnekovas.
„Groju, šoku ir dainuoju“
Bet surimtėjęs tuoj P. Meilus pridūrė, kad baigęs tuometinę Veterinarijos akademiją dirbo vyriausiuoju zootechniku Veterinarijos akademijoje, po to Kretingos rajone, iš ten buvo paskirtas į gyvulininkystės institutą Baisiogaloje. Gavęs biomedicinos mokslų daktaro laipsnį 30 metų vadovavo šio instituto bandomajam-parodomajam-eksperimentiniam ūkiui.
„Dabar 30 metų alinu Sodrą, nedirbu, bet tiesiog gyvenu. Savo kultūros namuose dalyvauju kapeloje „Dainoriai“, groju, šoku ir dainuoju. Džiaugiuosi anūkais, proanūkiais. Kasdien išmokstu po penkis vokiečių kalbos žodžius, nes vaikaičiai gyvena Vokietijoje, tai kaip aš su jais susikalbėjusiu“, – kalbėjo P. Meilus, kuris 90-ąjį gimtadienį švęs rugsėjį.
Proga susipažinti
Iš Panemunėlio su dukra Raimonda Palavinskiene atvyko Edmundas Kubilius, kuris džiaugėsi sulaukęs kvietimo į renginį, nes tai dar viena galimybė turiningai praleisti laiką.
„Svarbu, kad kviečia, džiaugiuosi, nes yra proga išeiti iš namų. Stengdavausi lankytis kultūriniuose renginiuose. Turėjau savo mašiną, tai važiuodavom į renginius Kaune ir Vilniuje. Šiandien atvažiavau pažiūrėti kokie čia susirinks draugai, turiu galvoje, mano bendraamžiai, bus proga susipažinti“, – smagiai kalbėjo E. Kubilius.
Į muziejų jį atlydėjusi dukra papasakojo, kad tėtis buvo įgijęs agronomo išsilavinimą, trisdešimt metų išdirbo tuometinio tarybinio ūkio vieno skyriaus ūkvedžiu.
„Panemunėlio kultūros namuose tėvai buvo dažni svečiai, dainuodavo kolektyve. Gyvenimas nuostabus, šiandien tikėjomės spalvingumo, taip ir nutiko“, – sakė R. Palavinskienė.
Sugiedojo „Ilgiausių metų“
Išskirtiniame renginyje dalyvavo ir Rokiškio mieste gyvenantis 90-metis Jonas Čižauskas, lydimas marčios Rasos, ir Aldona Puluikienė su dukra Irena Putkiene.
Grafienė (Rokiškio krašto muziejaus Istorijos skyriaus vedėja Laima Skardžienė) po dvaro menes lydėjo svečius ir jų artimuosius, pasakojo dvaro bei didikų istorijas, rodė sukauptą vertingą kolekciją.
Tiesa, vos prasidėjus ekskursijai, P. Mielus Grafienei įteikė rožių puokštę, o tuo metu senjorams ilgiausių metų netikėtai sudainavo mama Aurelija Trasykė, Juodupės gimnazijos mokytoja, ir dukra Austėja Karpovaitė.
Perėję muziejaus sales svečiai su Grafiene dvaro valgomajame sėdo prie vaišių stalo, vaišinosi arbata ir saldumynais. Kiekvienas papasakojo apie save, pasidalino prisiminimais, visi kartu ir dainą užtraukė.