Diskutuoti apie knygas kvietė „Literatūriniai-muzikiniai pietūs“ (0)

Publikuota: 2023-11-24 Kategorija: Susitikime Rokiškyje
Diskutuoti apie knygas kvietė „Literatūriniai-muzikiniai pietūs“
Kristinos Ramanauskaitės nuotr. / Renginio organizatorė V. Bugailiškienė (dešinėje) ir dalyvės

Penktadienį Rokiškio rajono savivaldybės J. Keliuočio viešoji biblioteka kvietė į „Literatūrinius-muzikinius pietus“, įžvalgomis apie knygas dalinosi skaitytojai, bibliotekos darbuotoja. Literatūrinius pamąstymus praskaidrino muzikiniai pagardai, kuriuos dovanojo Rokiškio Rudolfo Lymano muzikos mokyklos mokiniai.  

Rinksis kas ketvirtį

Renginio sumanytoja Rokiškio rajono savivaldybės Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos edukatorė Valda Bugailiškienė sakė, kad  pradedant naują bibliotekos gyvavimo šimtmetį, norėjosi iš lobyno kelti naujus dalykus. Ieškant įdomesnio formato, kaip pristatyti naujus leidinius, kilo mintis susieti tai su muzika. „Literatūrinius-muzikinius pietus“ planuojama rengti bent jau kas ketvirtį, į juos pakviesti knygų mylėtojus, rašančius ir kuriančius – ne tik skaitančius žmones, skatinti juos dalintis įspūdžiais, emocijomis, diskutuoti. Svarstoma kito renginio temą paskirti poezijai.

Skaitymo galios

Pirmajame renginyje savo įspūdžiais apie perskaitytas knygas bei mokslininkų pastebėjimais apie skaitymą dalinosi Alina Malcienė, Lankytojų skyriaus vyr. bibliotekininkė, raginusi imti knygą į rankas ne todėl, kad bibliotekininkams reikia daugiau skaitytojų, o dėl dešimčių kitų priežasčių. Mokslininkai vardija stebuklingas skaitymo galias – ši veikla veikia smegenis, skaitydami knygas ir pasinerdami į veikėjų gyvenimus, mokomės suprasti savo jausmus ir emocijas, tampame labiau empatiški aplinkiniams, be to, knygos padeda sumažinti patiriamą stresą. Mokslininkai įrodinėja, kad knygų skaitymas yra pats efektyviausias nusiraminimo būdas, veikianti labiau už pasivaikščiojimą ar muzikos klausymą. Susikoncentruodami į knygos skaitymą, panirštame savo problemas.

Žanrų įvairovė

Knygų gurmanė, Rokiškio krašto muziejaus ekskursijų vadovė Giedrė Solovjovienė savo skaitymo kelionę pradėjo nuo paauglystės, kuri prabėgo su nuotykių, istoriniais romanais, vėliau stačia galva pasinėrė į „Da Vinčio kodą“, Šventojo Gralio paieškas, dabar mėgsta klampias, sudėtingas knygas, žavisi Leonido Donskio tekstais, sukrėtė Milano Kunderos kūryba. Detektyvai, meilės romanai ir poezija nėra Giedrės stalo knygos, tačiau dėl pastarojo žanro žadėjo keisti nuostatą.

Diskusijai provokavo bibliotekos Fondų organizavimo skyriaus vedėjos Angelės Stučinskienė įžvalgos apie rokiškėno Algimanto Šablinsko neseniai išleistą knygą „Malerwageriai“. Prieš imant į rankas kraštiečio knygą A. Stučinskienė siūlė paruošti „namų darbus“ ir paskaityti Linos Ever piligriminės kelionės dienoraštį „Kelyje“.

Literatūrinę dalį papildė Rudolfo Lymano muzikos mokyklos Choreografijos skyriaus klasikinio šokio grupė „Adagio“ (mok. Rima Bielovienė) atliekama programa „Gamtos paveikslai“. Akompaniatorė iš Ukrainos Tatyana Khizhinskaya pristarė „muzikinius portretus“, kuriuose skambėjo ukrainiečių ir liaudies muzikos motyvai.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video