Vokalinis solistų konkursas sulaukė ypatingo dėmesio – po dviejų metų būtinai pakartos (0)

Publikuota: 2023-11-10 Kategorija: Susitikime Rokiškyje
Vokalinis solistų konkursas sulaukė ypatingo dėmesio – po dviejų metų būtinai pakartos
R. Lymano muzikos mokyklos nuotr. / Konkurso dalyviai.

Pirmą kartą Rokiškyje organizuotas krašto garbės pilietės, operos solistės ir primadonos a. a. Irenos Jasiūnaitės vardo konkursas sulaukė ypatingo dėmesio. Juo patenkinti liko ne tik patys organizatoriai – Rokiškio Rudolfo Lymano muzikos mokyklos kolektyvas, bet ir dalyviai, sunkiai tramdę jaudulį, kad teko dainuoti dvare.

Pirmą kartą Rokiškyje

Rokiškio Rudolfo Lymano muzikos mokyklos direktorė Vilma Steputaitienė džiaugėsi sulaukusi tik gerų ir gražių konkurso dalyvių, bei juos ruošusių ir atlydėjusių pedagogų atsiliepimų. Pasak direktorės, dauguma iš kitų miestų atvykusių vokalistų Rokiškyje lankėsi primą kartą ir liko sužavėti ne tik to, kad dainuoja didžiulėje dvaro menėje, bet ir paties miesto peizažo.

„Kadangi konkursas vyko grupėmis, tarp jų pasirodymų buvo pertraukos. Dalyviai ėjo pasivaikščioti po miestą, pasigrožėti mūsų bažnyčia, centrine aikšte. Tie, kurie pasirodė pirmieji, apskritai turėjo beveik pusę laisvos dienos. Labai džiugino faktas, kad dalyviai neskubėjo išvykti namo: viena mokytoja dar prieš konkursą informavo, jog jie nelauks apdovanojimų – išvyks namo anksčiau. Tačiau vaikai taip prašė pasilikti, kad mokytoja turėjo nusileisti“, – šypsojosi V. Steputaitienė.

Bus antras

Pasak V. Steputaitienės, tikrai gerai pavykęs ir puikų startą davęs pirmasis konkursas nenuvylė, o ir jame dalyvavę vokalistai tikino būtinai grįšiantys po poros metų į antrąjį.

„Rajono savivaldybės taryba priėmė sprendimą, kad a. a. I. Jasiūnaitės vardo konkursas turi vykti  periodiškai, kas dvejus metus. Labai viliuosi, kad po tokios gražios pradžios niekas nepasikeis ir 2025-aisiais, kuomet minėsime šimtąsias primadonos I. Jasiūnaitės gimimo metines, subursime dar didesnį dalyvių skaičių“, – sakė muzikos mokyklos direktorė.

28 dalyvius subūręs pirmasis konkursas truko daugiau nei 4 val.

Dvi saviškės

Vokalistai buvo suskirstyti pagal amžių į tris grupes: A (11-13 m.), B (14-16 m.) ir C (17-19 m.).

Į Rokiškį atvyko vokalistai iš: Kauno sakralinės muzikos mokyklos, Kelmės Algirdo Lipeikos menų mokyklos, Kuršėnų meno mokyklos, Nemenčinės muzikos mokyklos, Panevėžio Vytauto Mikalausko menų gimnazijos, Šiaulių I-osios muzikos mokyklos ir Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos, Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokyklos, Vilniaus Naujosios Vilnios muzikos mokyklos, Vilniaus Nacionalinės Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklos ir Vilniaus Juozo Tallat-Kelpšos konservatorijos. Konkurse dalyvavo dvi R. Lymano muzikos mokyklos vokalistės: Redos Kazlauskienė mokinės keturiolikmetė Liepa Ulevičiūtė (laimėjo III vietos laureatės diplomą) ir vienuolikmetė Urtė Smalinskaitė (tapo diplomante). Solisčių koncertmeisterė Rasa Pletaitė-Junokienė.

Programa

„Pagal konkurso programos reikalavimus, kiekvienas solistas atliko du kūrinius: paties pasirinktą klasikinio žanro kūrinį ir originalią arba harmonizuotą lietuvių liaudies dainą. Dalyviai vertinti pagal: savitumą, intonacinį tikslumą, sceninę kultūrą, artistiškumą, kūrinio atlikimo meninį lygį, programos originalumą ir sudėtingumą“, – kriterijus išdėstė direktorė.

Konkursą stebėjo ir atlikėjus vertino komisija, kuri sprendė, kam bus padalinta Rokiškio rajono savivaldybės įsteigta 1 tūkstančio 100 eurų premija (suma išdalinta lygiomis dalimis visų trijų amžiaus grupių „Grand Prix“ laimėtojams).

Buvusios mokinės mokinė...

A grupėje šį titulą iškovojo Ringailė Ramašauskaitė iš Kauno sakralinės muzikos mokyklos. V. Steputaitienė atkreipė dėmesį į stulbinantį faktą, kad nugalėtojos mokytoja Jurgita Žilinskaitė yra kilusi iš Rokiškio ir baigusi R. Lymano muzikos mokyklą. Solistei akomponavo Leontina Komkienė.

B grupės laimėtoja – Liepa Lingytė iš M. K. Čiurlionio menų mokyklos. Konkursui merginą paruošė mokytoja Laimutė Jonutytė-Lileikienė, koncertmeisteris Simonas Minkevičius.

C grupės laimėtoja Izabelė Vasiliauskaitė dainavimo taip pat moksi M. K. Čiurlionio menų mokykloje. Jos mokytojas prof. Dainius Puišys, koncertmeisteris Aleksandras Vizbaras. Kiekvienoje kategorijoje buvo išrinkti laureatai ir diplomantai. Visi mokinius paruošę mokytojai,  koncertmeisteriai bei komisijos nariai gavo padėkas, simbolines organizatorių bei rėmėjų – AB „Rokiškio sūris“ ir Laimutės Sadauskienės IĮ dovanėles.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video