GMP pertvarka įsibėgėja: Rokiškyje ruošiamasi turto perdavimui (0)

Publikuota: 2022-11-14 Kategorija: Sveikata
GMP pertvarka įsibėgėja: Rokiškyje ruošiamasi turto perdavimui
Rokiškio Sirena nuotr. / Rokiškio GMP laukia permainos.

Praėjusią savaitę su Sveikatos apsaugos ministerijos atstovais  (SAM) surengtas pasitarimas dėl Greitosios medicinos pagalbos (GMP) reformos. Pasak Rokiškio pirminės asmens sveikatos priežiūros centro (PASPC) direktorės Danguolės Kondratenkienės, ministerijos specialistai patvirtino, kad pertvarka juda į priekį, o jau gruodį turėtų susikurti VšĮ – viešoji įstaiga, perimsianti visos šalies GMP komandas.

Eis į rajono tarybą

„Laukiame šios įstaigos įsteigimo, tuomet eisime į rajono tarybą su klausimu apie Rokiškio PASPC struktūros keitimą, išimant GMP padalinį. Perduoti GMP veiklą turime iki 2023 metų liepos 1 dienos. Taigi, šiuo metu veiksmai derinami dėl turto perdavimo. Buvome patikinti, kad visi GMP darbuotojai bus perkelti į naujai sukurtą VšĮ, nepabloginant jų darbo sąlygų“, – sakė D. Kondratenkienė.

Pasak įstaigos vadovės, Rokiškio PASPC jau daug metų neturi dispečerinės. Šiuo metu dispečerinė priklauso Panevėžio miesto greitosios medicinos pagalbos stočiai, iš kurios rokiškėnai ir gauna nurodymus vykti į įvykio vietą.

Kviesti trumpuoju numeriu

Primename, kad nuo kitų metų liepos 1 d. greitosios medicinos paslaugos bus teikiamos tik centralizuotai. Pagal šiuo metu vykstančios GMP reformos etapus iki to laiko visos savivaldybių GMP struktūros susijungs į vieną GMP tarnybą.

SAM gyventojams primena: tiek vykstant GMP reformai, tiek sukūrus naują tarnybą, greitąją medicinos pagalbą visada galima išsikviesti trumpuoju skubiosios pagalbos numeriu  112.

Pasiektų greičiau

GMP reforma siekiama iki kitų metų liepos mėnesio sukurti visoje šalyje veikiančią greitosios medicinos pagalbos tarnybą su 5 padaliniais. Pertvarka siekiama, kad greitosios pagalbos medikai gyventoją mieste pasiektų per 15, o užmiestyje – per 25 minutes.

Iki šiol Lietuvoje GMP paslaugas teikė 49 įstaigos, esančios skirtingame pavaldume: 30 priklauso viešosios asmens sveikatos priežiūros įstaigoms, kaip Rokiškyje, 17 – savivaldybėms, 2 privačios įmonės. 2021-aisiais iš viso šalyje dirbo 231 GMP brigada.
Todėl šia pertvarka siekiama, kad visoje šalyje GMP pagalbą teiktų vienoda tvarka, o GMP brigadų skaičių tikimasi padidinti iki 241 (nuo 231), taip pat turėtų išaugti ir budėjimo vietų skaičius – nuo 94 iki 123. 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video