Ką verta žinoti apie ultragarsinį tyrimą nėštumo metu? (0)

Publikuota: 2021-10-08 Kategorija: Sveikata
Ką verta žinoti apie ultragarsinį tyrimą nėštumo metu?
Asociatyvi nuotr.

Kiekviena nėščioji savo sveikatai turėtų skirti ypatingą dėmesį ir reguliariai lankytis pas ginekologą. Viena iš to priežasčių – ultragarsinis tyrimas, kuris leidžia įvertinti, kaip auga ir vystosi vaisius. Nors kai kurioms ši procedūra gali kelti jaudulį, nerimauti tikrai nereikia. Tai, koks yra ultragarsinio tyrimo principas, kada jis atliekamas nėščiosioms ir kaip jam pasiruošti, aptarsime jau netrukus. 

Kas yra ultragarsinis tyrimas ir kodėl jis atliekamas? 

Ultragarsinis tyrimas, arba kitaip echoskopija, leidžia įvertinti įvairių žmogaus vidaus organų būklę. Akušerijoje jis naudojamas itin plačiai. Jo metu gali būti nustatomas nėštumas, stebima jo eiga, vaisiaus vystymasis, taip pat vertinamos įvairios rizikos ir patologijos. Ultragarsinis tyrimas leidžia stebėti bei vertinti gimdą, placentą ir vaisiaus vandenis. Paprastai nėštumo metu toks tyrimas atliekamas bent 2 kartus. 

Echoskopiją atliekantis akušeris ginekologas gali nustatyti vaisiaus ūgį ir galimą svorį, lytį (maždaug nuo 16–17 nėštumo savaitės), taip pat preliminarią gimdymo datą. Todėl ultragarsinis tyrimas besilaukiančioms moterims yra vienas iš svarbiausių. Jeigu planuojate pasidaryti ultragarsinį tyrimą ir ieškote rūpestingų gydytojų, kuriais galėtumėte besąlygiškai pasitikėti, spauskite ant aukščiau pateiktos nuorodos. Užsiregistruokite vizitui pas geriausius savo srities specialistus. 

Kada atliekamas ultragarsinis tyrimas nėščiosioms? 

Ultragarsinis tyrimas besilaukiančioms moterims paprastai atliekamas du kartus. Dažniausiai to pakanka, jei nėštumo eiga yra normali. Tačiau, pavyzdžiui, jei moteris priklauso rizikos grupei, šis tyrimas gali būti kartojamas ir dažniau. Pirmoji echoskopija paprastai atliekama 11–13 nėštumo savaitę. Jos metu gydytojas nustato, kiek yra vaisių ir jų vandenų, taip pat, kur įsitvirtinusi placenta. Atliekant pirmąjį ultragarsinį tyrimą, pamatuojamas vaisius, įvertinama jo anatomija. Tai itin svarbi nėštumo trukmės vertinimo dalis. 

Antroji echoskopija atliekama 18–20 nėštumo savaitę, kai vaisius jau yra didesnis. Šiuo laikotarpiu visos jo organų sistemos jau beveik išsivysčiusios. Antrojo ultragarsinio tyrimo metu vertinama, ar nėra smegenų, širdies ir galūnių anomalijų, ar vaisius auga tolygiai, patikslinama nėštumo trukmė. Šeimai pageidaujant, gydytojas gali pasakyti ir vaisiaus lytį. 

Jeigu reikia trečiojo tyrimo, šis paprastai atliekamas nuo 30 nėštumo savaitės. Jo metu vertinama bendra vaisiaus būklė, ūgis ir preliminarus svoris, padėtis gimdoje. Taip pat gali būti nustatomi tam tikri raidos sutrikimai. 

Kaip pasiruošti ultragarsiniam tyrimui nėštumo metu? 

Specialiai ruoštis tokiam tyrimui nereikia. Tiesa, jį atliekant šlapimo pūslė neturėtų būti pilna. Vizito metu gydytojas trumpai supažindina nėščiąją su procedūra ir tuo, kas bus stebima jos metu. Natūralu, kad pirmą kartą gali kilti daugybė įvairių klausimų. Todėl skatinama drąsiai juos užduoti specialistui, kuris pasistengs suteikti kuo išsamesnius atsakymus. 

Laukiatės ir planuojate vizitą pas akušerį ginekologą? Tuomet ši informacija jums gali būti išties naudinga. Jeigu dar nepasirinkote gydytojo, skirkite laiko jo paieškai. Tokiu būdu pasirūpinsite, kad ultragarsinis tyrimas nėštumo metu jums suteiktų tik pačia geriausią patirtį.

 

Užs. nr. 1479.

 

Dalintis naujiena

Rekomenduojami video