Kada vadovavimasis sveikos gyvensenos principais gali būti žalingas? (0)

Publikuota: 2022-02-24 Kategorija: Sveikata
Kada vadovavimasis sveikos gyvensenos principais gali būti žalingas?
Asociatyvi nuotr.

Vienas dažniausių žmogaus ilgalaikių tikslų - būti sveikam. Rūpintis savo sveikata ir gerove yra natūralu, tačiau tam neretai reikia įdėti daugiau pastangų, nei buvo tikėtąsi. Įdomu tai - kada sveikos gyvensenos siekis gali atnešti daugiau žalos nei naudos?

Kai išsikeliame nerealistiškus tikslus

Tai ypač būdinga žmonėms, kurie nusprendžia staiga keisti savo gyvenimą. Nors noras yra sveikintinas, dažnai patys tikslai smarkiai nukrypsta nuo realybės. Jei asmuo trokšta įgauti geresnę fizinę būklę ir pradėti sportuoti, nereikėtų galvoti, kad po poros mėnesių jau bus galima bėgti dešimties kilometrų maratoną. Pirma, geriausia yra ieškoti ne konkretaus, su skaičiais susijusio tikslo, pravarčiau sveiką gyvenseną sieti su emocija. Pagalvokite, kokių ne tokių maistingų produktų galite lengviausiai atsisakyti ir ieškoti alternatyvos? Kokia fizinė veikla Jums teikia daugiausiai džiaugsmo ją atlikus? Radus atsakymus į tokius klausimus ir išsikėlus realistiškus tikslus (pavyzdžiui, pradžioje per savaitę apturėti dvi treniruotes), bus daug lengviau laikytis rutinos, o ir nekaltinsite savęs, kad nesugebėjote laikytis įpročio, kuris Jūsų netenkino. Matydami net ir mažus pokyčius patampame daug labiau motyvuoti ir užtikrinti savo pasirinkimais.

Kai veikiame pagal nekompetentingus patarimus 

Šiuolaikiniame pasaulyje savo nuomonę reiškiančių žmonių yra galybė. Visgi, ne visada tinkamą kompetenciją turintys žmonės pasisako atitinkamais klausimais. Fitneso instruktoriai ir mitybos specialistai socialinėse medijose neretai skleidžia dezinformaciją, todėl visada būtina pasidomėti apie žmogaus patirtį, edukaciją bei paskaityti kitų žmonių atsiliepimus. Logiškiausia yra kreiptis į kvalifikuotus specialistus, kurie turi ilgametę patirtį, nenuvilia klientų rezultatais po suteiktos pagalbos. “Calorycare” turi savo specialistų komandą, kuri gali pakonsultuoti tiek su nutukimu kovojančius, tiek savo mitybą norinčius susitvarkyti žmones. Atminkite, kad svarbiausia klausyti savo kūno ir pasitarti su patikimais gydytojais tam, kad nesusižeistumėte ir pasiektumėte norimų rezultatų.

Kai neleidžiame sau atsipalaiduoti

Sveika gyvensena turėtų būti praktikuojama kasdien, tačiau nereikia su ja tapatinti griežtų ir ribojančių taisyklių. Džiaugsmą užtikrinantis gyvenimo būdas yra tas, kuris padeda palaikyti balansą, neuždaro žmogaus apribojimuose. Tai reiškia, kad praleisti vieną treniruotę tikrai galima. Taip pat kaip suvalgyti ne tokį maistingą patiekalą. Kuo daugiau galvojame, kad kažko negalime, tuo labiau to norime. Sveikai asmenybei tai gali būti tikras pavojus. Kardinaliai keičiant pokyčius vis dažniau susiduriama su valgymo sutrikimais bei sutrikusia emocine sveikata. Taip yra todėl, nes dauguma žmonių kažką sau uždraudžia ir įsikala į galvą tai, kad tik tokia gyvensena yra leistina. Suvokę, kad poilsio dienos yra skirtos tiek sielai, tiek kūnui, pradedame labiau vertinti kiekvieną gyvenimo momentą, sugebame priimti save, o sveiki įpročiai įsitvirtina savaime.

Užs. nr. 1659.

Dalintis naujiena

Rekomenduojami video