Kaip žinoti, kokius maisto papildus galiu vartoti? (0)

Publikuota: 2022-08-25 Kategorija: Sveikata
Kaip žinoti, kokius maisto papildus galiu vartoti?
Rokiškio Sirena nuotr. / Kaip žinoti, kokius maisto papildus galiu vartoti?

Prieš pradedant aptarti, kaip žinoti, kokius maisto papildus vartoti, reikia trumpai ir aiškiai apibendrinti, kas yra maisto papildai.

Maisto papildai yra medžiagos, kurios gali būti suvartojamos, norint papildyti žmogaus (dažniausiai kalbame apie profesionalius sportininkus) mitybą maistinėmis medžiagomis arba sumažinti sveikatos problemų, tokių kaip osteoporozė ar artritas, riziką. 

Maisto papildai paprastai rinkoje gali būti sutikti tablečių, kapsulių, miltelių, gelio tablečių, ekstraktų ar skysčių pavidalu. Juose gali būti vitaminų, mineralų, skaidulų, įvairių amino rūgščių, žolelių ar kitų augalų arba fermentų. Kartais maisto papildų sudedamosios dalys dedamos į maistą, įskaitant gėrimus. Norint įsigyti maisto papildų, recepto nereikia.

Kaip žinoti, ką vartoti?

Papildai, kuriuos reikia vartoti, priklauso nuo to, ko jums reikia. Ar jums reikia energijos? O gal ištvermės? Norite lengvesnio raumenų masės padidėjimo ar kūno masės sumažėjimo? Pirmiausia, turite konkrečiai žinoti, kokie yra jūsų norai ir užsibrėžti tikslai.

Neteisingas maisto papildų pasirinkimas gali sukelti neigiamų padarinių jūsų organizmui, todėl neturėtumėte spręsti vienas, ko jums reikia. Geriausia būtų konsultuotis su savo srities specialistais, kurie turėdame tame kompetencijos galės patarti, kokių maisto papildų, atsižvelgiant į jūsų fiziologiją ir norimus pasiekti rezultatus, jums reikia.

Savaime suprantama, kad maisto papildai lieknėjimui nesuteiks norimo rezultato raumenų masę auginančiam sportininkui ir atvirkščiai.

Pavyzdžiui, termogeniniai papildai prisideda prie efektyvesnio riebalų kiekio mažinimo ir pagerina raumenų tonusą. Priešingu atveju yra angliavandenių ir baltymų milteliai bei L-glutaminas, įvairios amino rūgštys, kurias galima naudoti dažniau nei kitus maisto papildus. Jūsų svoris, sveikata ir užsibrėžti treniruočių tikslai yra pagrindiniai aspektai, norint žinoti, kokius maisto papildus jūs galite arba jums reikia vartoti.

Trumpai tariant, maisto papildo pasirinkimas yra subtilus ir reikalauja laiko, informacijos bei šiek tiek investicijų. 70% to, koks yra mūsų kūnas, parodo tai, ką mes dedame į burną, o visa kita - sportas, sportas ir dar kartą sportas. 

Turime pabrėžti, kad maisto papildus turėtumėte vartoti saikingai ir atsakingai. Didesnis bet kokio maisto papildo suvartojimas ne visada yra geriausias sprendimas jūsų sveikatai. Visi žinome auksinę taisyklę: kas per daug - tas nesveika.

Užs.Nr. 1863

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video