Koks galimas lėtinio prostatito gydymas? (0)

Publikuota: 2023-06-27 Kategorija: Sveikata
Koks galimas lėtinio prostatito gydymas?
Organizatorių nuotr. / Prostatito gydymas

Ligai nėra įmanoma pasiruošti. Ji visuomet mus užklups pačiu netikėčiausiu metu ir tikrai galime net nežinoti nei tikslios diagnozės, nei jos gydymo metodų, bet tiesiog jausime tam tikrus simptomai. Būtent jie dažniausiai gydytojui ir padeda nustatyti, kokia liga Jus ištiko ir kaip bus galima ją gydyti. Tad visų pirma reikia teisingai diagnozuoti ligą.

Prostatitas gali būti ūmus, kuris ištinka staiga ir jo simptomai labai aštrūs, arba lėtinis prostatitas, kuris gali trukti ir ilgesnį laiko tarpą. Skelbiama, jog lėtinis prostatitas yra vyrams ypač pavojinga urologinė liga. Ji dar kitaip yra vadinama kaip lėtiniu dubens skausmo sindromu. Lėtinis prostatitas yra diagnozuojamas tuomet, kai skausmas mažajame dubenyje trunka ne mažiau kaip tris mėnesius. Juo sergant vyrui tikrai sumažėja gyvenimo kokybė, nes patiriamas skausmas yra siejamas ne tik su šlapinimosi sutrikimais, bet ir su seksualinės funkcijos pablogėjimu bei ejakuliacijos diskomfortu.

Tad jeigu tik pajuntate, kad jaučiate nemalonų tarpvietės, sėklidžių, dubens ir kryžkaulio skausmą arba jis jaučiamas ejakuliacijos metu - tai vieni pagrindinių lėtinio prostatito simptomų. Jie dar gali pasireikšti ir krauju spermoje arba sutrikusia potencija bei erekcija. Kai kurie pacientai dar pajaučia ir sumažėjusį lytinį potraukį arba ankstyvą ejakuliaciją. Dalis vyrų, kuriems nustatytas lėtinis prostatitas taip pat jaučia ir skausmą šlapinantis. Taigi atkreipkite dėmesį, jeigu jaučiate vieną ar kelis išvardytus simptomus, tuomet kuo skubiau registruokitės pas gydytoją urologą apžiūrai, kad Jums būtų paskirtas prostatito gydymas.

Kaip ir kiekviena liga, taip ir prostatitas turi būti gydomas individualiai. Gydytojas urologas tik atlikęs būtinus laboratorinius tyrimus, echoskopiją, cistoskopiją ar kitą reikiamą procedūrą pagal poreikį galės nustatyti, koks prostatito gydymas bus pats efektyviausias Jūsų atveju. Būna ir taip, kad ši nemaloni liga yra gydoma kompleksiškai. Jeigu ūmus prostatitas dažniausiai yra gydomas medikamentais, tai tuo tarpu lėtiniam prostatitui gali prireikti ir medikamentų, ir neinvazinių metodų, kaip žemo dažnio smūginė bangų terapija. Toks prostatito gydymas nėra skausmingas ir neturi jokio šalutinio poveikio. Tad nerimauti nėra pagrindo.

Nors gali pasirodyti, kad su prostatitu neturite šansų susidurti, tačiau visgi šia liga suserga net apie dešimt procentų vyrų. Jį yra dažnesnė tarp jaunų vyrų. Deja, bet tiek lėtinis, tiek ir ūminis prostatitas gali reikšmingai pabloginti vyro gyvenimo kokybę bei būti susijęs su psichologinėmis problemomis.

Tad dar kartą primename, jog prostatitą gydo urologas. Jeigu patiriate vienokius ar kitokius šios ligos požymius, suskubkite užsiregistruoti konsultacijai. Gydytojas išklausys Jūsų dabartinius nusiskundimus ir galės nustatyti ne tik ligos sunkumą, bet ir jos laipsnį bei paskirti efektyvų gydymo metodą. Nelaukite, kol liga įsisenės ir laikui bėgant taps lėtine. Rūpinkitės savo sveikata.

Užs.Nr. 2248

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video