Krūtų didinimas: atsakymai į dažniausiai užduodamus klausimus (0)

Publikuota: 2024-02-22 Kategorija: Sveikata
Krūtų didinimas: atsakymai į dažniausiai užduodamus klausimus
Asociatyvi nuotr.

Krūtų didinimas yra viena iš dažniausiai atliekamų plastinių operacijų Lietuvoje. Verta žinoti, kad tiek prieš ją, tiek po jos reikėtų laikytis rekomendacijų, kad ji būtų kuo saugesnė pacientei, o jos poveikis būtų kuo geresnis. Šiame straipsnyje atsakome į 4 dažniausiai užduodamus klausimus.

  • Į ką reikėtų atkreipti dėmesį konsultacijos dėl krūtų didinimo operacijos metu?

Ypatingą dėmesį reikėtų atkreipti į kliniką. Sąlygos, įranga ir gydytojų komanda turi didelę įtaką siekiant išvengti galimų perioperacinių problemų ir sėkmingai atlikti operaciją. Rinkdamiesi operacijos vietą ir operuojantį gydytoją, nepasiduokite kainos įtakai. Svarbiausi veiksniai yra kokybė ir saugumas.  Svarbu, kad visa klinikos komanda profesionaliai bendrautų su pacientu ir galėtų dalykiškai atsakyti į visus klausimus. Bendraudami su gydytoju galite paklausti apie jo/jos patirtį, o tai visai nėra nepatogu. Taip pat galite paprašyti parodyti pacientų nuotraukas po procedūrų. Konsultacijos metu gydytojas turėtų išsklaidyti visas pacientei kylančias abejones, todėl nebijokite užduoti klausimų. Prieš konsultaciją pravartu perskaityti sutikimą, kad galėtumėte su gydytoju aptarti visas dilemas.

  • Kokius implantus pasirinkti?

Sprendimas dėl implantų pasirinkimo turėtų būti priimtas konsultacijos su gydytoju metu. Vieni implantai naudojami atrofiškoms (nukritusioms ir įdubusioms) krūtims, kiti - tvirtoms liaukoms. Implantai parenkami atsižvelgiant į laikyseną, krūtų formą, krūtinės plotį, krūtų nusileidimo laipsnį, raumenų apimtį ir pacientės lūkesčius. Pacientės paprastai renkasi apvalius ir anatominius implantus.

  • Kaip atrodo atsigavimas po krūtų didinimo operacijos?

Krūtų didinimas implantais laikomas palyginti saugia procedūra, tačiau nesilaikant pooperacinių nurodymų gali pasireikšti daug šalutinių poveikių. Pirmasis iš nurodymų - praustis po dušu bent kitą dieną po drenavimo, kuris, priklausomai nuo pacientės būklės, pašalinamas praėjus 2-7 dienoms po operacijos. Būtina ypač atsargiai elgtis su krūtimis, taip pat nepamiršti, kad kurį laiką gali būti jutimo sutrikimų krūtyse. Specialistai įspėja, kad po operacijos gali sutrikti geriamosios kontracepcijos poveikis.

Gyjant žaizdoms reikia vengti:

  1. dar 2 - 3 savaites užsiimti sunkia kasdiene veikla;
  2. 2 savaites po operacijos aukštai kelti rankas;
  3. vairuoti automobilį mažiausiai 14 dienų po operacijos;
  4. miegoti ant pilvo mažiausiai 3 savaites,
  5. sportuoti maždaug 8 savaites po operacijos;
  6. saulės vonių, soliariumų ir baseinų iki šešių mėnesių po operacijos.
  • Kada matysis galutinis rezultatas?

Krūtų didinimo operacija gali duoti skirtingus rezultatus, priklausomai nuo užpildymo tipo ir dydžio. Verta žinoti, kad tie patys implantai gali skirtingai atrodyti priklausomai nuo operuojamos pacientės fizinės būklės. Taigi kada rezultatas būna matomas? Manoma, kad praėjus 3 mėnesiams po operacijos.

Užs. nr. 2608.

Dalintis naujiena

Rekomenduojami video