Nuo nugaros skausmo gelbėja ne įtvarai, o mankšta (0)

Publikuota: 2022-04-19 Kategorija: Sveikata
Nuo nugaros skausmo gelbėja ne įtvarai, o mankšta
Nuo nugaros skausmo gelbėja ne įtvarai, o mankšta

Daugelis iš jūsų tikriausiai bent kartą patyrė nugaros skausmą. Po intensyvių fizinių treniruočių raumenys pradeda jausti deguonies trūkumą. Tada, norint gauti reikiamą energiją, į darbą įtraukiamas rezervinis mechanizmas, kuriame, skaidant vandenį ir anglies dioksidą, pradeda gamintis pieno rūgštis. Dėl to kraujagyslės išsiplečia, todėl padidėja kraujo tekėjimas į raumenis. Be to, būtent pieno rūgštis padeda raudoniesiems kraujo kūneliams suteikti maksimaliai deguonies. Paskutiniame šio metabolizmo proceso etape jis patenka į kepenis, kur suskaidomas ir paverčiamas gliukoze. Tuo pačiu metu pieno rūgšties atsiradimas raumenyse yra vienas iš pagrindinių skausmą provokuojančių veiksnių. Tai yra, norint atsikratyti nemalonių pojūčių, šią medžiagą tiesiogine prasme reikia išsklaidyti.

Kas padeda atsikratyti nugaros skausmo po treniruočių?

  • Subalansuota mityba. Treniruojančių žmonių organizmas būtinai turi gauti baltymų, angliavandenių ir riebalų. Valgių kalorijų kiekis tiesiogiai priklauso nuo medžiagų apykaitos greičio, sveikatos būklės ir treniruočių tikslo. Trūkstant maistinių medžiagų, organizmas negalės visiškai atsigauti po fizinio krūvio.
  • Gėrimo režimas. Pakankamas vandens kiekis organizme padeda pašalinti toksinus, kurie neigiamai veikia raumenų atsistatymo procesus po intensyvaus fizinio krūvio.
  • Kontrastinis dušas ir šalti kompresai. Jie padeda pašalinti raumenų skausmą ir nuovargį. Reikėtų nepamiršti, kad kontrastinis dušas apima vėsų ir šiltą vandenį, o ne karštą ir ledinį.
  • Masažas. Padeda pagerinti kraujotaką, dėl to į audinius patenka daugiau deguonies ir maistinių medžiagų, o tuo pačiu aktyviau pasišalina toksinai. Plačiau apie tai galite sužinoti apsilankę Vilniuje unikaliame sporto klube.
  • Kokybiškas naktinis poilsis. Aštuonios valandos miego yra privaloma kiekvieno sportininko dienos dalis. Priešingu atveju organizme bus padidėjęs kortizolio kiekis, o tai neigiamai paveiks organizmo atsigavimą ir raumenų skausmo intensyvumą, kuris tik didės.
  • Protingas požiūris į treniruotes. Tai apima kruopštų apšilimą, teisingą visų pratimų atlikimą, taip pat subalansuotą treniruočių režimą.
  • Apšilimas. Leidžia sušildyti raiščius ir sausgysles, išvengti sąnarių traumų.

Apšilimas leidžia jūsų raumenims geriau susitraukti treniruotės metu, todėl jums lengviau atlikti pratimus. Tai taip pat padeda pagerinti kraujotaką ir skatina deguonies bei maistinių medžiagų tekėjimą į raumenis.

Užs. Nr. 1722

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video