Paskiepytiems ir persirgusiems žmonėms gulantis į ligoninę nereikės atlikti testo (0)

Publikuota: 2021-07-28 Kategorija: Sveikata
Paskiepytiems ir persirgusiems žmonėms gulantis į ligoninę nereikės atlikti testo
Rokiškio Sirena nuotr. / Rokiškio rajono ligoninė

Paskiepytiems ir persirgusiems žmonėms gulantis į ligoninę nebus privaloma atlikti testo dėl koronaviruso, išskyrus atvejus kai tokią tvarką nustatys pati gydymo įstaiga, nurodo antradienį išplatintame Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) pranešime.

„Nuo šiol COVID-19 persirgę ir pasiskiepiję pacientai, atvykstantys į gydymo įstaigas dėl skubiosios pagalbos, gimdymui, planiniam gydymui stacionare, taip pat dienos stacionaro ir dienos chirurgijos paslaugoms, guldomi į slaugos ir palaikomojo gydymo ligoninę ar apgyvendinami socialinės globos įstaigoje, taip pat kai yra perkeliami iš vienos asmens sveikatos priežiūros įstaigos į kitą, neprivalės atlikti COVID-19 tyrimo PGR metodu“, – nurodoma pranešime.

Vis dėlto, anot ministerijos, tokį reikalavimą galės nustatyti kiekvienos gydymo įstaigos vadovas, nes „būtent jis atsako už tos įstaigos darbo organizavimą ir infekcijų kontrolės priemones“.

Naujoji tvarka įsigaliojo antradienį. Iki šiol ji galiojo pacientams, vykstantiems dėl medicininės reabilitacijos bei stacionarinės psichosocialinės reabilitacijos paslaugų.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video