Planuojama uždaryti palaikomojo gydymo ir slaugos poskyrį Pandėlyje, o paslaugas perkelti į Rokiškį (0)

Publikuota: 2023-05-09 Kategorija: Sveikata
Planuojama uždaryti palaikomojo gydymo ir slaugos poskyrį Pandėlyje, o paslaugas perkelti į Rokiškį
„Rokiškio Sirena“ / Rokiškio r. ligoninės direktorius R. Martinėlis sako, kad perkėlus paslaugas, slaugos vietų nesumažėtų

Kelerius metus vykstančioms diskusijoms dėl Rokiškio rajono ligoninės Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriaus Pandėlio poskyrio perkėlimo netrukus bus padėtas taškas. Nuo ateinančių metų sausio 1 d. keičiasi reikalavimai, todėl slaugos paslaugos galėtų būti teikiamos tik atnaujinus patalpas.

Reikėtų investicijų

„Daug metų apie tai kalbame, bet dabar išėjo nauji sveikatos apsaugos ministro ir akreditavimo tarnybos reikalavimai ir diskutuoti ilgai nebeturime laiko. Nuo sausio 1 d. turime tenkinti akreditavimo reikalavimus arba persikelti į Rokiškį. Būtų logiška persikelti, nes Rokiškyje tuos reikalavimus atitinkame ir jau prasitęsėme licenciją, o Pandėlyje reikėtų investicijų. Diskutuosime su politikais, sveikatos ir socialinės apsaugos komitetu, ką darysim“, – situaciją komentavo  Rokiškio rajono ligoninės direktorius Raimundas Martinėlis.

Paklaustas, kam reikėtų investicijų, ligoninės vadovas minėjo, kad vienas iš naujų reikalavimų neatitikimų – Pandėlio skyriaus patalpose nėra lifto, trūksta ir kitų dalykų.

Paslaugas Pandėlyje gali gauti apie 20 pacientų, tačiau didelio užimtumo nėra. Šiuo metu slaugomi 8 pacientai. Pasak ligoninės direktoriaus, Rokiškyje vietų užtenka, yra apie 70 lovų palaikomojo gydymo ir slaugos pacientams, o esant poreikiui, būtų galima priimti daugiau pacientų.

„Ligoninėje Rokiškyje turime pakankamai patalpų ir tas paslaugas galėtume čia persikelti, taip pat galėtų persikelti dirbti visas personalas, o Pandėlyje galima būtų teikti socialines paslaugas, įkurti  grupinio gyvenimo namus ar socialinis būstus. Sprendimai priklausys nuo steigėjo, rajono savivaldybės tarybos“, – sakė R. Martinėlis.

Praėjusią savaitę su Rokiškio ligoninės vadovu Pandėlio slaugos ir palaikomojo gydymo poskyryje lankėsi Rokiškio r. savivaldybės vicemerė Audronė Kaupienė.

Visą straipsnį skaitykite gegužės 9 dienos, antradienio, „Rokiškio Sirenos“ numeryje.

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video