Poliklinikoje už simbolinę kainą galima atlikti dantų higieną (0)

Publikuota: 2022-09-30 Kategorija: Sveikata
Poliklinikoje už simbolinę kainą galima atlikti dantų higieną
Rokiškio Sirena nuotr. / Rokiškio PASPC burnos higienos paslaugas teikia burnos higienistės Indrė Krasauskienė (kairėje) ir Vaidmina Melvydaitė.

Tik nedidelė dalis rokiškėnų žino, kad Rokiškio pirminės asmens sveikatos priežiūros centro pacientai gali gauti burnos higienos paslaugas. Vieniems jos yra nemokamos, kitiems pakanka susimokėti simbolinę sumą ­– iki 5 eurų.

Iki 5 eurų

Šiuo metu Rokiškio PASPC dirba 2 burnos higienistai. Kadangi burnos higienistų darbą apmoka ligonių kasa, todėl iš paciento prašoma susimokėti tik už sunaudotas medžiagas. Tokiu atveju kaina gali siekti iki 5 eurų. 

Už burnos higienos paslaugą nereikia mokėti vaikams, moksleiviams, besimokantiems dieninėse bendrojo lavinimo mokyklose, profesinių mokyklų dieniniuose skyriuose, bet ne ilgiau nei jiems sukanka 24 metai.

Kviečia naudotis

„Burnos higienos paslaugas gali gauti visi Rokiškio PASPC pasirinkę, privalomuoju sveikatos  draudimu drausti pacientai. Labai kviečiame mūsų įstaigos  pacientus tiek vaikus, tiek suaugusius naudotis šia paslauga. Tiesa, registracija būtina. Paslaugos metu ne tik gausite burnos higienos paslaugą, bet ir specialisto patarimus kaip prižiūrėti dantis“, – sakė Danguolė Kondratenkienė, Rokiškio PASPC direktorė.

Išimties tvarka

Tuo tarpu kitų Rokiškio rajono gydymo įstaigų pacientai šias paslaugas turėtų gauti savo gydymo įstaigoje. Tiesa, privalomuoju sveikatos draudimu nedraustiems pacientams ar išimties tvarka kitų gydymo įstaigų pacientams tenka susimokėti ir už specialisto darbą, tai yra, prie visų sunaudotų medžiagų pridedamas specialisto konsultacijos įkainis – 11,89 Eur, patvirtintas Rokiškio PASPC.

Privačiose gydymo įstaigose burnos higienos paslaugų kaina prasideda maždaug nuo 20 eurų.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video