„Priemokų krepšelis“ kompensuojamiems vaistams šiemet sieks 48,36 euro (0)

Publikuota: 2023-06-27 Kategorija: Sveikata
„Priemokų krepšelis“ kompensuojamiems vaistams šiemet sieks 48,36 euro
Rokiškio Sirena nuotr. / Vaistai.

Nuo liepos kompensuojamuosius vaistus su mažiausia priemoka perkantiems pacientams bus taikomas metinis „priemokų krepšelis“, kurį viršijus valstybė padengs tolesnes papildomas pacientų išlaidas įsigyjant medikamentus.

Šiemet jis sieks 48,36 euro.

„Priemokų krepšelio“ dydis apskaičiuojamas sudėjus tris vidutines metines priemokas už kompensuojamus vaistus su mažiausia priemoka, ji vertinama pagal praėjusių kalendorinių metų duomenis. Tai reiškia, kad kiekvienais metais jis bus skirtingas.

Viršijus šią sumą, valstybė kompensuos paciento priemokas perkant kompensuojamus vaistus su sąlyga, jog jis įsigija vaistus su mažiausia priemoka.

Anot sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio, tokia priemone gyventojai skatinami rinktis tuos vaistus, dėl kurių valstybė susiderėjo geriausią kainą, taip atveriant kelią kuo daugiau gyventojų pasinaudoti kompensacijoms vaistams.

„Ypač svarbu, kad sudaromos galimybės taupyti tiems gyventojams, kurie dažniausiai vartoja vaistus ir yra jautrūs kainai, t. y. senjorams, sergantiems lėtinėms ligoms ir kitiems. Mūsų skaičiavimais, bendrai krepšelio naudą pajaus daugiau nei šimtas tūkstančių šalies gyventojų, kas sudaro kas dešimtą kompensuojamus vaistus vartojantį pilietį“, – antradienį išplatintame Sveikatos apsaugos ministerijos pranešime sakė ministras.

Anot ministerijos, „priemokų krepšelis“ taikomas tik vaistams su mažiausia priemoka, taip skatinant racionalų vaistų vartojimą.

Ši priemonė taip pat bus taikoma mažo terapinio indekso (vaistams epilepsijai gydyti, imunosupresantai, skiriami po transpalntacijos), biologiniams, vieno tiekėjo vienos grupės vaistams ir vaistams, dėl kurių skyrimo konkrečiu vaisto pavadinimu pagal jų terapines indikacijas konkrečiam pacientui sprendimą priėmė gydytojų konsiliumas (visi tie vaistai, kurie yra nepakeičiami, arba gali būti keičiami tik gydytojo nurodymu).

Valstybinės ligonių kasos skaičiavimais, „priemokų krepšelis“ padės sumažinti išlaidas vaistams maždaug 120 tūkst. pacientų. Taip pat tikimasi didesnės gamintojų konkurencijos dėl mažiausios priemokos, o tai sudarytų sąlygas kompensuojamųjų vaistų kainoms mažėti.

Įvedus „priemokų krepšelį“, vaistų kompensavimui bus kasmet papildomai skiriama 8,9 mln. eurų valstybės biudžeto lėšų.

Nuo šių metų pradžios, įsigaliojus Farmacijos įstatymo pataisoms, kompensuojamųjų vaistų kainodara remiasi mažiausias kainas turinčių ES šalių kainų vidurkiu, taip pat nustatytos galimos didžiausios paciento priemokos už vaistus ir medicinos pagalbos priemones.

Patikrinti, kiek išlaidų jau sukaupta „priemokų krepšelyje“, gyventojai galės e. sveikatos asmeninėje paskyroje. „Priemokų krepšelis“ yra kaupiamas nuo šių metų sausio 1 dienos.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video