Prostatos uždegimas - dažnas vyrų sveikatos sutrikimas: kada reikia tikrintis? (0)

Publikuota: 2022-06-08 Kategorija: Sveikata
Prostatos uždegimas - dažnas vyrų sveikatos sutrikimas: kada reikia tikrintis?
Organizatorių nuotr. / Prostatos uždegimas - dažnas vyrų sveikatos sutrikimas: kada reikia tikrintis?

Reikia atsiminti, kad uždegiminis procesas nevyksta be priežasties - visada turi būti kokia nors infekcija: vidinė, išorinė - nesvarbu, bet visada turi būti priežastis.

Anksčiau prostatitas, prostatos uždegimas buvo laikomas vyresnio amžiaus vyrų liga, dabar su prostatos uždegimu į medikus kreipiasi ir 18 - 21 metų vaikinai. Kasmet sergančiųjų daugėja. Pasaulinės statistikos duomenimis, prostatitu serga mažiausiai 30-45% lytiškai subrendusių vyrų. Liga atsiranda dėl infekcijų (nebūtinai venerinių), odos infekcijų, skrandžio problemų, lytiškai plintančių ligų arba gali atsirasti po bet kokios kitos ligos dėl silpno įmuniteto. Ligos vystymąsi taip pat provokuoja reguliarių lytinių santykių retėjimas arba visiškas nebuvimas, imuniteto sumažėjimas.

Daugeliu atvejų prostatitas yra besimptomis, todėl atsiranda pažengusių ligos formų. Jeigu kalbame, pavyzdžiui, apie infekcinį prostatitą, tai užbėgusi ligos pradžia leidžia bakterijoms „įsikurti“ prostatoje, todėl atsiranda lėtinis sunkiai gydomas uždegimas. Čia ir prasideda simptomai: skausmas, deginimo pojūtis šlaplėje, dažnas šlapinimasis, šlapimo pūslės pilnumo jausmas, nuolatiniai naktiniai potraukiai.

Ir nemanykite, kad lėtinis prostatitas yra pasileidusių vyrų liga. Nė vienas vyras negali laikyti savęs apdraustas nuo lėtinio prostatito atsiradimo. Svarbiausias predisponuojantis veiksnys šios ligos atsiradimui yra stagnacija prostatos liaukoje, kurios priežastys gali būti nejudrus gyvenimo būdas, piktnaudžiavimas alkoholiu, hipotermija ir kt.. Ligos neklausia nei amžiaus, nei socialinio statuso – suserga visi, tačiau ankstyvoje stadijoje nustačius ligą išgydoma daug greičiau nei bėgiojant.

Be prostatito, infekcijų, lytiškai plintančių ligų, vyrai, pavyzdžiui, turi nemažai ligų, kurios gali būti laikomos laiku nenustatytos diagnozės pasekmė, o dėl to – problemų, susijusių su prastesniu ir nekokybišku seksualiniu gyvenimu. 

Dar vienas svarbus dalykas: kiekvienas save gerbiantis vyras bent kartą per metus, pradedant nuo 40 metų, turi pasitikrinti dėl prostatos vėžio – specifinio žymens, padedančio ankstyvoje stadijoje atpažinti onkologinę ligą.

Atkreiptinas dėmesys ir į tai, kad jei vienas iš seksualinių partnerių turi kokį nors uždegimą, infekciją, antrasis partneris taip pat turi būti tikrinamas ir gydomas. Žinoma, pasitaiko atvejų, kai, infekcija ir neperduodama, tačiau tam kas kartą yra didelė tikimybė.

Taigi išmokite mylėti save. Neatidėliokite apsilankymo pas gydytoją, jei jaučiate, kad organizmas pradėjo siųsti pavojaus signalus.

Parengta remiantis homosanus.lt informacija.

Užs. Nr. 1776

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video