PSO ekspertai: pradinių skiepų stiprinamųjų dozių kartojimas nėra perspektyvi strategija (2)

Publikuota: 2022-01-12 Kategorija: Sveikata
PSO ekspertai: pradinių skiepų stiprinamųjų dozių kartojimas nėra perspektyvi strategija
Rokiškio Sirena nuotr. / Švirkštas

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) ekspertai antradienį įspėjo, kad paprasčiausias pradinių skiepų nuo COVID-19 stiprinamųjų dozių kartojimas nėra perspektyvi strategija saugantis nuo naujai atsirandančių pandeminio koronaviruso variantų, ir paragino kurti naujas, geriau nuo viruso perdavimo apsaugančias vakcinas.

„Nepanašu, kad vakcinacijos strategija, pagrįsta stiprinamųjų dozių  kartojimu, būtų tinkama ar tvari“, – sakoma PSO techninės konsultacinės grupės vakcinų nuo COVID-19 sudėties (TAG-Co-VAC) pranešime.

Jame teigiama, kad preliminarūs duomenys rodo, jog dabartinės vakcinos yra ne tokios veiksmingos užkertant kelią simptominiam susirgimui COVID-19 žmonėms, užsikrėtusiems naująja omikron atmaina, šiuo metu žaibiškai plintančia visame pasaulyje.

Tačiau „labiau tikėtina, kad bus išsaugota“ apsauga nuo sunkių ligos formų – tokia yra pagrindinė vakcinų paskirtis.

PSO ekspertai rekomendavo kurti vakcinas, kurios ne tik apsaugotų žmones nuo rimtų susirgimų, bet pirmiausia galėtų geriau užkirsti kelią užsikrėtimui ir užkrato perdavimui.

„Reikia... vakcinų nuo COVID-19, labai veiksmingai apsaugančių ne tik nuo sunkios ligos ir mirties, bet ir nuo užsikrėtimo bei [užkrato] perdavimo“, – pareiškime nurodė PSO techninė patariamoji grupė vakcinų nuo COVID-19 sudėties klausimais.

„Kol tokios vakcinos nėra prieinamos ir SARS-CoV-2 virusas vystosi toliau, gali tekti atnaujinti dabartinių vakcinų nuo COVID-19 sudėtį, siekiant užtikrinti, kad (jos) ir toliau teiktų PSO rekomenduojamą lygį apsaugos nuo užsikrėtimų ir susirgimų, kuriuos sukelia susirūpinimą keliantys variantai, įskaitant omikron ir būsimus variantus“, – teigiama jame.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video