Rokiškio rajono gydymo įstaigos pasiruošusios naujai susirgimų bangai (0)

Publikuota: 2022-07-19 Kategorija: Sveikata
Rokiškio rajono gydymo įstaigos pasiruošusios naujai susirgimų bangai
Rokiškio Sirena nuotr. /

Susirgimų COVID-19 skaičiams šalyje kone kasdien šaunant į naujas aukštumas, Rokiškio rajone situacija kol kas išlieka stabili. Praėjusią savaitę užfiksuota 17 naujų susirgimų. Mūsų rajono gydymo įstaigos pamažu vėl grįžta prie medicininių kaukių dėvėjimo, tiesa, kai kur jos dar tik rekomenduojamos.

Serga pusšimtis

Pasak Rokiškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorės Agnės Šapokaitės, stebint statistikos departamento pateiktus duomenis per paskutines 7 dienas Rokiškio rajono savivaldybėje buvo užfiksuota 17 naujų atvejų. 

„Šiuo metu rajone numanomai sergančiųjų yra 51 rajono gyventojai. Mūsų savivaldybė atsižvelgiant į pateiktus COVID-19 duomenis atsiduria juodojoje zonoje, kaip ir dauguma kitų savivaldybių – esame 45 vietoje iš 60. Nors sergančiųjų vasaros metu po truputį daugėja, nagrinėjant numanomai sergančiųjų pateiktą grafiką, grafiko kreivė stabili liepos mėnesį“, – aiškino A. Šapokaitė.

Sukauptas rezervas

Rokiškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras yra pasiruošęs atvejų šuoliui. Įstaigoje sukauptas apsaugos priemonių rezervas: COVID-19 ir „čiulpinukų“ testai, kaukės, dezinfekciniai skysčiai, pirštinės ir kt. Visko užtektų mėnesiui į priekį.

„Mūsų darbuotojai yra  pasiskiepiję. Dažnai vėdiname patalpas, kabo informaciniai COVID-19 plakatai, laikomasi atstumų, nuo pat pandemijos pradžios pasimatuoti temperatūrai yra termometras ir dezinfekcijos priemonės. Šiuo metu kaukės nėra nešiojamos įstaigoje, nes – atostogų metas, šiuo metu biure dirba 1–2 darbuotojai“, – kalbėjo A. Šapokaitė.

Nereikia pamiršti

Biuro vadovės nuomone, nors dabar visuotinis susidomėjimas dėl COVID-19 infekcijos gerokai aprimo, tačiau virusas cirkuliuoja tarp mūsų ir nereikia jo pamiršti.

„Nekyla abejonių, kad COVID-19 yra sezoninis virusas, tad artėjant šaltajam sezonui jis tikrai pradės intensyviau plisti. Manau, kad ateinantis ruduo mums bus tikrai labiau įprastas ir lengvesnis nei praėjusiais metais“, – sakė A. Šapokaitė.

Liko sugriežtinti

Rokiškio pirminės asmens sveikatos priežiūros centre rekomenduojama dėvėti veido apsaugos priemones. Šios įstaigos direktorė Danguolė Kondratenkienė sako, kad kol kas nepriimtas sprendimas jas privalomai dėvėti.

„Nuolat sekame situaciją šalyje ir jei prireiks vėl grįšime prie privalomo kaukių dėvėjimo. Rankų dezinfekcija, patalpų valymas išliko kaip ir epideminės situacijos metu, sugriežtinti. Karščiuojantys pacientai priimami atskirai įrengtoje karščiuojančių pacientų patalpoje. Kalbant apie tendencijas, manau, kad artėjant šaltajam periodu COVID-19 ligos atvejų ženkliai daugės. Tikimės, kad, kaip skelbia Sveikatos apsaugos ministerijos specialistai, tai bus dažniausiai lengvos formos susirgimai“, – kalbėjo D. Kondratenkienė.

Gydosi ambulatoriškai

Lietuvoje registruojant padidėjusi sergamumą COVID-19 liga, situacija Rokiškio rajono ligoninėje išlieka stabili, nes dauguma pacientų koronaviruso infekcija serga lengva ligos forma ir yra gydomi ambulatoriškai, amžiaus grupėse išskirtinumo nestebima.

Rokiškio rajono ligoninė direktorius Raimundas Martinėlis priminė, kad, vadovaujantis Sveikatos apsaugos ministro įsakymu, ligoninėje sustabdžius COVID-19 poskyrio veiklą, sunkia forma sergantys pacientai transportuojami į Respublikinės Panevėžio ligoninės infekcinių ligų skyrių.

Privaloma dėvėti

„Atsižvelgiant į tai, kad COVID-19 ligos virusas cirkuliuoja aplinkoje, siekiant sumažinti ligonių bei darbuotojų užsikrėtimo riziką, ligoninėje lankytojams privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones, įeinant į skyrių būtina dezinfekuoti rankas“, – teigė R. Martinėlis.

Pasak ligoninės vadovo, įstaigoje taikomos būtinos  COVID-19 prevencinės priemonės: pacientų ir darbuotojų testavimas pasireiškus ūmiems viršutinių kvėpavimo takų infekcijos požymiams, kosėjimo ir čiaudėjimo kultūra, patalpų ir paviršių dezinfekcija, vėdinimas ir kt.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video