Šaltasis sezonas didina sergamumą rajone, bet iki epidemijos dar trūksta (0)

Publikuota: 2023-12-06 Kategorija: Sveikata
Šaltasis sezonas didina sergamumą rajone, bet iki epidemijos dar trūksta
zenpr.lt nuotr. / Sergamumas šiomis dienomis Rokiškio rajone šiek tiek ūgtelėjęs, bet epideminio lygio dar nepasiekė.

Paskutinėmis rudens dienomis į šalį atėjusi žiema ir ganėtinai greitai atšalęs oras padidino sergančiųjų skaičių. Vis daugiau šalies savivaldybių laviruoja ant epidemijos paskelbimo ribos. Rokiškio rajonas epideminių rodiklių dar nepasiekė, nors dėl didelio sergamumo šią savaitę į nuotolinį mokymą perėjo viena rajono gimnazija bei kitos gimnazijos viena klasė.

Viena gimnazija ir viena klasė

Savaitės pradžioje Obelių gimnazijos kolektyvas priėmė sprendimą pereiti prie nuotolinių pamokų.

Rokiškio rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėjo Aurimo Laužadžio teigimu, taip padaryti nuspręsta dėl didelio vaikų ir pedagogų segamumo. Kol kas, nuotolinis mokymas minėtoje gimnazijoje numatytas tik šią savaitę.

Dėl tos pačios priežasties nuotolinės pamokos taip pat vyksta vienai Juodupės gimnazijos klasei.

A. Laužadis tikino, kad šiai dienai poreikio kitose ugdymo įstaigose įvesti nuotolinį mokymą nėra.

„Kiek vaikų prisijungia prie pamokų sirgdami? Negaliu atsakyti. Priklauso, tikriausiai, nuo kiekvieno savijautos. Tikimės, kad šios savaitės užteks“, – kalbėjo vedėjas.

Geriausias sprendimas

Obelių gimnazijos pavaduotoja ugdymui Elinga Pitrėnaitė sakė, jog vis didėjantį vaikų sergamumą stebi jau nuo praėjusios savaitės.

„Dėl prastos savijautos teko išleisti iš pamokų ne vieną vaiką namo. Ir ne tik mokiniai, bet ir mokytojai po du per dieną išeidavo. Sprendimą pereiti prie nuotolinio mokymo priėmėme suskaičiavę, kad nėra apie 17 proc. moksleivių. Kai kuriose klasėse, kur vaikų ir taip mokosi tik po 13-15, nesant 7-iems mokiniams, nukenčia ugdymo procesas. Pedagogai negali dėstyti naujų temų, kai nėra pusė klasės“, – priežastį taikyti nuotolinį mokymą išdėstė pavaduotoja.

Nebuvo streso

Anot E. Pitrėnaitės, įpusėjus trečiajai nuotolinio mokymo dienai, administracija drąsiai gali pasakyti, kad sprendimas buvo geras, nes prisijungia ir mokinukai, kurie sirguliavo nesunkiai – kosėjo.

„Renkam duomenis ir matome, kas dalyvauja nuotolinėse pamokose. Iš tiesų tai palengvino situaciją, nes mokytojai, kurie taip pat serga nesunkiai, prisijungia ir veda pamokas. Yra, kuriems nustatytas COVID-19, jie jaučiasi ganėtinai gerai, bet negali vesti pamokų būryje. Būdami namuose praveda klasei pilnavertes pamokas“, – sakė pašnekovė.

Pavaduotojos teigimu, žinią apie nuotolinį mokymą bendruomenė priėmė labai ramiai: nebuvo streso, vos keletui moksleivių teko priminti sistemų slaptažodžius ar, pasikeitus įrenginiams, sukurti naujus prisijungimus.

Rajonas – geriausias regione

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) visuomenės sveikatos stiprinimo specialistės Reginos Macijauskienės teigimu, jei vienoje iš rajono mokyklų yra didelis sergančiųjų skaičius, kolektyvas galėjo susiderinti asmeniškai su rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriumi dėl nuotolinio mokymo. Tačiau, anot specialistės, tai nereiškia, kad sergamumas didelis visose mokyklose.

„Epidemijos skelbti Rokiškio rajone dar tikrai nereikia. Imant statistinius duomenis, Panevėžio apskrityje Rokiškio rajonas laikosi geriausiai – iki epideminio lygio dar toli. Blogiausia padėtis yra Kupiškyje. Šiuo metu Rokiškio rajone nustatyta 918 atvejų 100 tūkstančių gyventojų. Norint skelbti epidemiją, rodiklis turi būti 1 tūkst. 500 atvejų 100 tūkst. gyventojų“, – situaciją išdėstė specialistė ir patikslino, jog statistikoje sumuojama bendras skaičius gripo atvejų, susirgimai viršutinių kvėpavimo takų virusinėmis infekcijomis (ŪVKTI) ir COVID-19.  

Pasak R. Macijauskienės, šiuo metu žmonės daugiausiai serga ŪVKTI, gripo atvejų paskutinę savaitę fiksuota nebuvo. Tuo tarpu praėjusios savaitės COVID-19 statistika rodo, jog ši liga konstatuota 59-iems asmenims Rokiškio rajone.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video