„Šokiai“ vandenyje kartais veikia geriau nei tabletė (0)

Publikuota: 2023-11-09 Kategorija: Sveikata
„Šokiai“ vandenyje kartais veikia geriau nei tabletė
L. Pernavienės asmeninio albumo nuotr. / Anot trenerės, aerobika vandenyje gerina fizinę ir emocinę sveikatą

Po vasaros pertraukos į Rokiškio baseiną grįžo aqua užsiėmimai suaugusiems ir kūdikiams. Mankštintis vandenyje kviečianti trenerė kineziterapeutė Liudmila Pernavienė sako, kad šie užsiėmimai ne tik gerina emocinę savijautą, esant kai kuriems negalavimams, mankštos yra tikras išsigelbėjimas.  

Išsipildė svajonė

L. Pernavienė vadovauja Rokiškio rajono moterų klubui „Gode“, dalyvauja Lietuvos moterų sporto asociacijos veikloje. Daugiau nei 20 metų trenerė vesdavo užsiėmimus „Romuvos“ sporto salėje, o atidarius baseiną, treniruotės iš sausumos persikėlė į vandenį. „Išsipildė mano svajonė treniruotis baseine, nes labai myliu vandenį“, – sako Liudmila. Sportuoti ateina daugiausiai moterys, nuo 25-erių iki pensinio amžiaus, skambant muzikai, mankštinasi du kartus per savaitę.

Mankštinasi giliau

Paklausta, kuo skiriasi aerobika vandenyje nuo įprastos, trenerė pasakoja, kad tai būtų galima pavadinti gydomąją mankšta. Ateina nemažai žmonių su sveikatos problemomis, po kelio operacijų, klubo traumų. Pagrindinis skirtumas nuo kitų treniruočių, kad nuimamos apkrovos nuo stuburo, kelio sąnarių. „Žmonėms, kurie negali lankyti kitų treniruočių dėl šių problemų, mankštos baseine yra išsigelbėjimas ir idealus dalykas. Kiti daro pratimus negiliuose baseinuose, stovėdami. Mes su specialiais diržais mankštinamės ten, kur giliau, net rekomenduojame, kad žmogus nesiektų dugno. Tada būna didesnis stuburo tempimas, sąnarių atpalaidavimas“, – sako trenerė-kineziterapeutė.  

Įdarbina visus raumenis

Pašnekovė juokauja, kad visos naujokės iš pradžių pasijaučia kaip kosmonautės – tenka išmokti valdyti kūną ir atlikti pratimus nesvarumo būsenoje. „Vandenyje darbas yra pilnavertis, dirba visos raumenų grupės. Labai svarbu, kad įsijungia dubens dugnas, paprastai mankštinantis ne visuomet įdarbinami visi raumenys. Pratimai vandenyje gerina pusiausvyrą, koordinaciją, tai aktualu vyresnio amžiaus žmonių kritimų profilaktikai. Vanduo dar turi išorinį poveikį, masažuoja, švelnus spaudimas į odą gerina veninę kraujotaką“, – kalba trenerė. Ji atkreipia dėmesį, kad nervų sistemą treniruotės veikia raminamai, gerėja miego kokybė. Treniruotės tinka jaučiantiems depresiją, nes bet koks judėjimas veikia kaip antidepresantai.

Tinka ne visiems

 Vis tik aktyvios mankštos vėsiame vandenyje tinka ne visiems. Trenerė pataria sergantiems sunkiomis lėtinėmis ligomis, turintiems širdies problemų – ritmo sutrikimų, po insulto ar infarkto geriau rinktis individualias mankštas, kai krūvis pritaikomas konkrečiam asmeniui. Sergant reumatoidiniu artritu ar kitomis sunkiomis autoimuninėmis ligomis šaltis irgi gali netikti. Tai priklauso nuo ligos formos, stadijos. Pasak L. Pernavienės, vieniems tokios mankštos gali padėti, kitiems negalavimai gali paūmėti, nes reikia daugiau šilumos, o ne vėsumos. Todėl sergantiems reumatiniu artritu geriau rinktis reabilitacijos procedūras baseinuose, kur yra specialiai ligoniams pritaikytas šiltesnis vanduo

 Mankštinasi nuo 3 mėn.

Be aerobikos suaugusiųjų grupėse, atskirai vyksta kūdikių plukdymo užsiėmimai. L. Pernavienė sako, kad mažųjų plaukikų daugiau, nei gali priimti. Pernai turėjo dvi grupes, šiais metais, dėl laiko stokos, subūrė tik vieną. Mamos ateina mankštintis su kūdikiais, kurių amžius nuo 3 mėn. iki metų. Pasak trenerės, kūdikiai iki 4 mėn. išsaugo prisiminimą, kaip būdavo mamos įsčiose ir moka užlaikyti kvėpavimą po vandeniu, jiems paprasčiau išmokti plaukti. „Vaikams mankštos naudingos tuo, kad padeda formuotis raumenims, pagreitėja fizinis vystymasis. Jeigu pasitaiko spazminių raumenų skausmų, vandens procedūros nuima įtampą ir jautrumą“, – sakė L. Pernavienė.   

 

 

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video