Žiemos maudynių mėgėjai vėl nustebino – šįkart išraižė ledinę dovaną (0)

Publikuota: 2022-12-16 Kategorija: Sveikata
Žiemos maudynių mėgėjai vėl nustebino – šįkart išraižė ledinę dovaną
Dariaus Baltakio nuotraukos / Mindaugas Nabagas žiemos maudynes praktikuoja jau 9 metus

Rokiškio žiemos maudynių mėgėjai jau ne pirmą sezoną pradeda išradingai, piešiniais lede nustebina ir kitomis progomis. Pernai Rokiškio tvenkinyje buvo išpjovę ledo eglę, Vasario 16-ąją atsirado Lietuvos kontūrus atkartojanti eketė, o Kovo 8-ąją lede pražydo tulpė.

Šiais metais, gruodžio 11 dieną, rokiškėnai nėrė į dovanų dėžutės, apjuostos kaspinu, formos eketę. 

Sudėtingiausia eketė

Vienas iš žiemos maudynių entuziastų Mindaugas Nabagas pasakojo, kad paruošti šią eketę buvo  sudėtingiausia – piešinys didelis, daug detalių, ledo luitus teko grūsti po vandeniu.

„Turėjome  pasiruošę brėžinį, kad išgautume linijas, naudojome virves, kampainį, ruletę. Sunkiausia buvo ne išpjauti, o  išsimatuoti, sunku padaryti tai žemai, ant ledo, kai nematai viso piešinio iš viršaus“, – pasakojo rokiškėnas.

Rokiškio tvenkinyje, pagrindiniame paplūdimyje 14 m ilgio ir tokio paties pločio eketę maudynių mėgėjai per kelias valandas motoriniais pjūklais pjovė 8–10 cm storio lede. Šį sumanymą planavo įgyvendinti šiek tiek anksčiau, tačiau gamta pakoregavo planus. Pūga ir minusinė temperatūra jau kitą dieną panaikino šio darbo rezultatus ir simbolinę ledinę dovaną, tačiau, pasak pašnekovo,  svarbiausia pats sumanymas – paskleisi žinią, kad geriausia dovana yra ne materialinės gėrybės, o buvimas kartu su mielais žmonėmis, dėmesys, pasakytas geras žodis.

Ištisus metus

„Norisi įnešti pokyčių, kažko įdomesnio, tokie projektai skatina žmones daugiau domėtis maudynėmis. Šį sezoną tai pirma ir turbūt paskutinė tokia ekete, kol kas kitų tokių sudėtingų neplanuojame“, –  sakė M. Nabagas.

Jis pabrėžė, kad prie idėjos ir jos įgyvendinimo prisidėjo daug entuziastų: Airidas Šulys, Aldona Paskrebyševienė, Edmundas Šakalys, Jarūnė Kriukelė, Mindaugas Nabagas, Mintautė Wicca, Sergejus Snetkovas, Simona Šulienė, Tomas Gabrielius, Vaidas Ramanauskas ir Vytautas Vaitiekauskas.

Pats pradėjęs  praktikuoti maudynes eketėje prieš  9-erius metus,  Mindaugas sako, kad tai jam įprotis, jau įaugęs į kraują, o kūnas reikalauja šalto vandens. 

„Pirmus metus  maudydavausi rudenį, paskui pratęsiau sezoną ir žiemą, dabar jis tęsiasi ištisus metus. Stengiuosi gyventi sveikiau, taigi savaime atsirado ir  šaltas vanduo, grūdinimasis“, – sako bent keturis kartus per savaitę su būriu bendraminčių į eketę lendantis vyras.

Svarbiausia – nuoseklumas

Pagrindinė ledinių maudinių mėgėjų susibūrimo vieta – Rokiškio ežeras, kartais rokiškėnai išbando ir atokesnius vandens telkinius.  Pašnekovas sako nesiekiantis ištvermės rekordų ir šaltame vandenyje dažniausiai išbūna 2–3 minutes. Maudynėms ne kliūtis ir 25 laipsnių oro temperatūra, nes vandenyje būna šilčiau. Mindaugas rekomenduoja norintiems išbandyti naujus potyrius nepulti stačia galva į ledinį vandenį, o organizmą ruošti pamažu. Geriausia pradėti grūdintis rudenį.

„Jeigu šaltį išnaudosite protingai problemų neturėsit. Organizmas stiprėja, tampa atsparesnis šalčiui, ligoms. Svarbiausia ilgai nebūti vandenyje, taip pat nerekomenduočiau lįsti į jį labai sušilus.  suprakaitavus. Užtektų padaryti lengvą apšilimą“,  – pataria pašnekovas. Pats sportui neabejingas ir tam laiko skiriantis Mindaugas atkreipia dėmesį, kad disciplina ir nuoseklumas itin svarbu – joks šaltas vanduo nepadės, jeigu nebus fizinio aktyvumo ir subalansuotos mitybos.

 

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video