Birželio 5-ąją prasideda valstybinių brandos egzaminų sesija (0)

Publikuota: 2023-06-05 Kategorija: Švietimas
Birželio 5-ąją prasideda valstybinių brandos egzaminų sesija
Rokiškio Sirena nuotr. / Vos nuskambėjus paskutiniam skambučiui prasideda egzaminai.

Birželio 5-ąją, pirmadienį, Lietuvos mokyklose startavo pagrindinė valstybinių brandos egzaminų sesija. Nacionalinės švietimo agentūros (NŠA) duomenimis, prašymus laikyti egzaminus šiemet pateikė 27 492 bendrojo ugdymo mokyklų ir profesinių mokyklų baigiamųjų klasių mokiniai.

Rokiškio skaičiai

Rokiškio rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotojos Ritos Elmonienės duomenimis, Rokiškyje užsienio kalbos (anglų) egzaminą laikė 163 abiturientai, istorijos laikys 85, matematikos – 176, biologijos – 70, chemijos – 34, fizikos – 34, informacinių technologijų – 23. Nesikeitė pasirinkusiųjų laikyti lietuvių kalbos ir literatūros (183 mokiniai), geografijos (45), rusų kalbos (9) valstybinius brandos egzaminus skaičius.

Pagrindinė brandos egzaminų sesija prasidės birželio 5 d. lietuvių kalbos ir literatūros mokykliniu ir valstybiniu brandos egzaminu ir baigsis birželio 27 d. muzikologijos mokykliniu egzaminu.

Pagrindinės egzaminų sesijos rezultatus planuojama paskelbti iki liepos 13 d.

Pakartotinė brandos egzaminų sesija vyks birželio 28 d. – liepos 13 d.

Jos rezultatai bus paskelbti ne vėliau kaip iki liepos 17 d.

Turi išlaikyti 2

Norintys gauti brandos atestatą turi išlaikyti 2 brandos egzaminus: privalomą lietuvių kalbos ir literatūros ir dar vieno dalyko brandos egzaminą arba atlikti brandos darbą. Lietuvių kalbos ir literatūros egzamino tipą – valstybinį ar mokyklinį – mokinys gali rinktis savo nuožiūra. Iš viso kandidatai gali rinktis ir laikyti ne daugiau kaip 7 brandos egzaminus. Laikyti maksimalų brandos egzaminų skaičių šiais metais pasirinko 0,26 proc. kandidatų.

Dalyvauti brandos egzaminų sesijoje turės teisę tik tie moksleiviai, kurių egzaminuojamo dalyko metiniai pažymiai – ne žemesni nei ketvertas.

Tendencijos nesiskiria

NŠA duomenimis, egzaminų rinkimosi tendencijos nesiskiria nuo ankstesnių metų. Kaip ir pernai, norintys laikyti valstybinius brandos egzaminus dažniausiai rinkosi anglų kalbos, matematikos, biologijos, istorijos egzaminus. Laikyti anglų kalbos valstybinį brandos egzaminą nusprendė 180 20 kandidatų, matematikos – 15 560, istorijos – 7 743, biologijos – 6 384, geografijos – 4 430 kandidatų.

Lyginant su praėjusiais metais, šiemet daugiau abiturientų pasirinko valstybinius geografijos ir chemijos brandos egzaminus. Nežymiai sumažėjo matematikos, anglų kalbos, fizikos, biologijos valstybinių brandos egzaminų populiarumas.

Iš mokyklinių brandos egzaminų ir šiemet populiariausias technologijų egzaminas. Daugiau kandidatų nei praėjusiais metais pasirinko menų bei gimtųjų kalbų (lenkų, rusų) egzaminus.

Laikys ir ukrainiečiai

Antrus metus brandos egzaminus galės laikyti ir Lietuvos mokyklose besimokantys ukrainiečiai: pagrindinėje brandos egzaminų sesijoje dalyvaus 85 abiturientai iš Ukrainos. Jiems egzaminų užduotys, išskyrus lietuvių kalbos ir literatūros bei užsienio kalbos, yra išverstos į ukrainiečių kalbą kartu su brandos egzaminų vykdymo instrukcijomis. Vertinant brandos egzaminų darbus bus galima pasitelkti vertėją iš ukrainiečių kalbos. Atsakinėti šie mokiniai galės savo gimtąja kalba.

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video