Brandos atestatų abiturientai galės prašyti nuo liepos 23-iosios (0)

Publikuota: 2021-06-08 Kategorija: Švietimas
Brandos atestatų abiturientai galės prašyti nuo liepos 23-iosios
Rokiškio Sirena nuotr. / Moksleiviai

Dėl brandos atestatų abiturientai galės kreiptis nuo liepos 23-iosios, teigia Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

Ministerija patikslino ministrės Jurgitos Šiugždinienės teiginius antradienį duotame interviu LRT radijui, jog liepos 23-iąją abiturientai atestatą jau galės gauti. 

„Iki liepos 23 dienos bus žinomi pagrindinės egzaminų sesijos rezultatai ir abiturientai iš karto galės prašyti mokyklų išduoti atestatus, jei neteiks apeliacijų. Tačiau liepos 23 d. atestatai dar nebus išduoti. Ministrė atsiprašo dėl netikslios informacijos“, – teigiama ministerijos pranešime.

J. Šiugždinienė išreiškė viltį, kad abiturientai dėl pavėlintos egzaminų sesijos neturėtų vėluoti su dokumentais stodami į aukštąsias mokyklas užsienyje.  

„(Abiturientai – BNS) turėtų kiekvienas iš karto kreiptis į savo mokyklos vadovą, kad išduotų atestatą, jeigu neteikia apeliacijos, tada reikės išversti, patvirtinti notarui ir siųsti į savo universitetą“, – antradienį LRT radijui sakė ministrė.  

Pasak jos, ministerija, tarpininkaujant atašė, susisiekė su užsienio universitetais, prašydama, kad stojimo datos būtų pavėlintos. Anot J. Šiugždinienės, „tikrai dauguma šalių yra nukėlę patekimo į universitetus terminą“, pavyzdžiui, Jungtinė Karalystė, Švedija, Norvegija anksčiausiai stojimus organizuos rugsėjo 1-ąją. 

Ministrė radijui taip pat teigė, kad pirmasis Lietuvių kalbos brandos egzaminas pirmadienį praėjo sklandžiai, tik keturi abiturientai laikė egzaminą atvykę iš izoliacijos, atlikę testus. 

Ji taip pat priminė, kad nuo rugsėjo planuojama „grįžti į klases ir mokytis normaliu būdu klasėje“, bet paliekama ir hibridinio ugdymo galimybė – šiam procesui palengvinti bus perkama ir speciali įranga. Ministrė tikisi, kad saugumą užtikrinti padės ir netrukus prasidėsiantis dvylikamečių skiepijimas, ir planai pasiekti masinį imunitetą vasaros viduryje.

J. Šiugždinienės teigimu, testavimas dėl COVID-19 visiems moksleiviams bus tik rekomenduojamas, o jei susiformuos koronaviruso židiniai, situacijos bus sprendžiamos individualiai.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video