Dar šiek tiek apie mokyklą – Rokiškio rajono šimtukininkai pasidalino įspūdžiais sulaukus VBE rezultatų (0)

Publikuota: 2025-07-23 Kategorija: Švietimas
Dar šiek tiek apie mokyklą – Rokiškio rajono šimtukininkai pasidalino įspūdžiais sulaukus VBE rezultatų
Rokiškio Sirena nuotr. / Šiais metais Rokiškio rajono gimnazijas baigė 219 abiturientų, iš kurių tik maža dalis džiaugiasi VBE šimtukais.

Paaiškėjus šių metų abiturientų brandos egzaminų rezultatams (VBE), Rokiškio rajonas didžiuojasi turintis net devyniolika šimtukų: 11 anglų kalbos, 4 matematikos, po du istorijos ir informatikos. Šimtukininkus „užauginusių“ rajono ugdymo įstaigų sąraše – vos dvi gimnazijos: lyderė čia yra Rokiškio „Romuvos“ gimnazija, kur suskaičiuojama net 17 šimtukų, o antroje vietoje – Pandėlio gimnazija, kurios „sąskaitoje“ du šimtukai. Dar labiau detalizuojant rajono moksleivių gautus aukščiausius VBE įvertinimus reikia pažymėti, kad penki moksleiviai gavo po du šimtukus skirtinguose egzaminuose: „Romuvos” gimnazijoje tokiu rezultatu džiaugiasi 4 abiturientai, Pandėlio gimnazijoje – vienintelis dvyliktokas.

„Rokiškio Sirena“ pasveikino moksleivius, gavusius po du aukščiausius įvertinimus, ir trumpai pakalbino 3 iš 5 geriausiai rajone išlaikiusius egzaminus. Su du šimtukus gavusiu „romuviečiu“ Matu Eversonu susisiekti niekaip nepavyko, o Pandėlio gimnaziją dviem šimtukais išgarsinęs dvyliktokas kalbėti su žurnalistais pasikuklino.

Apie savo pasiekimus ir užplūdusius jausmus kompiuterio ekrane pamačius apvalų 100, papasakojo Saulė Kairytė, Kamilė Čiūraitė ir Jokūbas Kriaučiūnas.

Siekė aukštų rezultatų

S. Kairytė džiaugiasi anglų kalbos ir matematikos egzaminų įvertinimu „puikiai“. Abiturientė neslėpė, kad atlikusi egzaminų užduotis jas bandė įsivertinti pati: „Po anglų egzamino vyliausi gauti aukštą rezultatą. Jaučiau, kad užduotis atlikau tikrai neblogai, nebuvo jos labai sudėtingos. Visgi šimtuko nesitikėjau. Dar mažiau tikėjausi šimtuko iš matematikos, nors laukiau aukšto įvertinimo. Pamačiusi paskelbtus rezultatus iš pradžių negalėjau patikėti, kad jie yra tokie, kokius matau. Buvo labai, labai netikėta. Kai jau patikėjau, namuose nuaidėjo džiaugsmo šūksniai (šypteli – aut. past.)...“.

Abiturientė didžiuojasi ne tik puikiai išlaikytais egzaminais, bet ir 500 eurų premija (po 250 eurų už abu aukščiausius egzamino įvertinimus – aut. past.) iš specialaus Rokiškio rajono savivaldybės bei AB „Rokiškio sūris“ pernai įsteigto moksleivių skatinimo fondo. Visgi šis faktas, anot pašnekovės, jai nebuvo pagrindinė skatinimo priemonė: „Apie premiją žinojau, bet aš visą laiką stengiausi gauti kuo geresnį rezultatą, tad ne dėl tos premijos siekiau aukštų įvertinimų. Tiesą pasakius susipratau-prisiminiau tik sužinojusi savo VBE rezultatus. Manau, kad piniginis skatinimas motyvuoja moksleivius – didesnė grupė nori pasiekti kuo geresnį rezultatą ir labiau dėl to stengiasi“.

Negaila dalintis

Apie genetikos studijų kryptį svarstanti būsimoji studentė sakė, jog puikus matematikos egzamino įvertinimas jai yra itin svarbus stojant į aukštąją mokyklą.

O paklausta, ar gavus gryną egzamino 100 neskauda širdelės dėl Švietimo, mokslo ir sporto ministrės sprendimo visiems matematikos egzaminą laikiusiems šalies mokiniams pridėti 10 balų, kas buvo naudinga net ir aukštesnius įvertinimus gavusiems abiturientams – surinkę 90 balų po sprendimo irgi džiaugiasi 100 – S. Kairytė ramiai atsakė, kad dalintis tikrai negaila.

„Aš galvoju, kad sprendimas buvo visai geras, nes tikrai daug kam padėjo. Ypač vertinant pačias egzamino užduotis, kuriose buvo daug neaiškumų ir nesusipratimų tiek pernai metais, tiek šiais“, – kalbėjo abiturientė.

12 metų sistemingo darbo

„Romuvietę“ K. Čiūraitę galima vadinti istorijos eksperte, nes mergina – viena iš dviejų rajono abiturientų, gavusių istorijos dalyko šimtuką. Anot moksleivės, šis įvertinimas jai bus itin reikšmingas stojant į aukštąją mokyklą, mat ketina rinktis teisės studijas, o istorijos VBE rezultatas sudarys net 0,4 konkursinio balo. Kitas šimtukas „puošia“ merginos anglų kalbos egzaminą.

Pašnekovė juokėsi, kad sužinojus rezultatus iš lūpų nuaidėjo džiaugsmo šūksniai, o iš artimųjų bei draugų sulaukė daugybės sveikinimų.

K. Čiūratės teigimu, visi aukštais balais išlaikyti VBE yra nuoseklaus ir sistemingo 12-os metų darbo rezultatai: „Kitų dalykų įvertinimai siekia virš 80 balų. Dirbau sistemingai visus 12 metų, tad sėkmės rodiklis egzaminų metu buvo tikrai mažas. Neteko ir paskutiniosiomis naktimis prieš egzaminus daug ruoštis, nes galvojau, kad tai, ką išmokau, jau išmokau. Rinkausi poilsį. Visada stengdavausi pasiekti savo maksimumą, tad ir į egzaminus ėjau lydima šios nuostatos. Žinojau apie pinginę premiją, jei pavyks nors vieną egzaminą išlaikyti puikiai, tačiau tai man nebuvo pagrindine motyvacija. Stengtis ir pasiekti 100 buvo labiau ambicija dėl savęs“.

Aiškiau ir konstruktyviau

Mergina buvo viena iš 11-os rajono abiturientų, kurie anglų kalbos VBE išlaikė šimtuku. Būtent šio dalyko egzaminas „atnešė“ daugiausiai aukščiausio įvertinimo į Rokiškio rajoną. Paradoksas, tačiau gimtosios – lietuvių – kalbos egzamino šimtuko šiais metais rajone nefiksuota nei vieno. K. Čiūraitės nuomone, tokius rezultatus taip pat lemia formuojamų užduočių netikslumas.

„Anglų kalbos egzaminas yra sistemingesnis, o užduotys – mažiau kūrybinės. Spręsdamas jas aiškiau gali atskleisti, ko prašoma užduotyje. Aiškesnės ir užduoties tiesyklės. Lietuvių kalbos egzamine – daugiau kūrybos, sudėtingiau patenkinti užduoties reikalavimus. Manau, kad gimtosios kalbos mokėjimą ir vertina atidžiau, ne taip lengvai dalina šimtukus“, – šypteli abiturientė.

Santūrus situacijos įvertinimas

J. Kriaučiūno šimtukų sąskaitoje – dviejų tiksliųjų mokslų – matematikos ir informatikos aukščiausias įvertinimas. Apie Kauno technologijų universitete (KTU) elektronikos inžinerijos studijas galvojantis moksleivis nedaugžodžiavo: visų laikytų egzaminų rezultatai, daugmaž tokie, kokių tikėjosi, kokius sau prognozavo, visgi „puikiai“ egzaminų vertinimo komisijos, o nebe paties, įvertinti egzaminai džiaugsmo suteikė.

„Kitų egzaminų rezultatais irgi esu patenkintas. Viskas ėjosi kaip tikėjausi. Gal kai kurie rezultatai net šiek tiek aukštesni, nei galvojau, o pamatęs 100 balų įvertinimą – apsidžiaugiau. Dalį egzaminų rezultatų sužinojom prieš išleistuves iš gimnazijos: turint 100 šventė buvo dar linksmesnė“, – kalbėjo vaikinas dar pabrėždamas, kad apie piniginę premiją laikant egzaminus minčių nebuvo: tiesiog turėjo tikslą išlaikyti kuo aukštesniais balais.

Paprašytas pasidalinti nuomone ta pačia tema – pridėtais 10 balų prie matematikos VBE vertinimo, J. Kriaučiūnas antrino bendramokslei S. Kairytei sakydamas, kad problema buvo pats egzaminas: „Egzamino užduočių sandara buvo tokia, kad tie, kurie tikrai gerai mokosi, gali išspręsti didžiąją jų dalį. Tačiau buvo mažai uždavinių, kuriuos gali išspręsti patenkinamo lygio mokiniai. Dėl to teko pridėti 10 balų, kad ir patenkinamo lygio abiturientai išlaikytų. Be abejo sprendimas buvo naudingas ir aukštesnius įvertinimus gavusiems abiturientams – jie priartėjo prie 100, ko rezultatas – išaugęs šimtukų skaičius šalyje“.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video