Į Juozo Tūbelio progimnazijos 40-metį susirinko buvę mokiniai ir mokytojai (foto) (0)

Publikuota: 2023-09-23 Kategorija: Švietimas
Į Juozo Tūbelio progimnazijos 40-metį susirinko buvę mokiniai ir mokytojai (foto)
Rokiškio Sirena nuotr. /

Rugsėjo 23 d., šeštadienį į Rokiškio Juozo Tūbelio progimnaziją rinkosi buvę mokiniai, mokytojai. Šį rudenį 40-uosius mokslo metus pradėjusi švietimo įstaiga kvietė prisiminti mokyklos istoriją bei vykusias įstaigos transformacijas, užsukti į kūrybines dirbtuves, susitikti su buvusiais klasių auklėtojais. Į atsinaujinusias klases, kuriose mokėsi prieš kelis dešimtmečius, užsuko pirmųjų laidų mokiniai, mokykloje apsilankė ir neseniai ją palikę rokiškėnai.

Abiturientų „derlius“

Įstaiga savo kelią pradėjo 1983 m. kaip Rokiškio 4-oji vidurinė mokykla. 1995 m. mokyklai suteiktas žymaus valstybės veikėjo, kraštiečio Juozo Tūbelio vardas. 1998 m. rudenį įstaiga pasitiko turėdama gimnazijos statusą, o 2012 m. ji reorganizuota į Juozo Tūbelio progimnaziją.

„Visa mokyklos istorija liudija norą ugdyti raštingus, apsišvietusius, siekiančius kurti Lietuvos valstybę ir ją turtinti bei ginti žmones. Per 40 metų mokykla į gyvenimą išleido 1838 abiturientus, kuriems buvo įteikti brandos atestatai ir 1381 „mažąjį“ abiturientą – aštuntokus, kuriems įteikti  pagrindinio ugdymo pirmosios pakopos mokymosi pažymėjimai“, – sakė Juozo Tūbelio progimnazijos direktorius Zenonas Pošiūnas.

 Pirmoji pamoka

Įstaigos pasiekimais, inovatyvumu, čia dirbančiais žmonėmis ir visa bendruomene pasidžiaugė Rokiškio rajono savivaldybės meras Ramūnas Godeliauskas. Buvęs tūbelietis, Lietuvos moksleivių sąjungos prezidentas Jonas Trumpa akcentavo, kad progimnazijoje mokiniai girdimi, čia kuriama palanki ugdymui ir saviraiškai aplinka. Po sveikinimų, mokyklos direktorius kvietė į pirmąją pamoką – filmo peržiūrą bei iš arčiau susipažinti su asmenybe, kurios vardu pavadinta mokykla bei įstaigoje vykstančiomis veiklomis. 

Abi filmo dalis sukūrė buvęs Juozo Tūbelio tuometinės gimnazijos 12 A klasės mokinys (baigęs mokyklą 2000 m.) Simonas Tuska bei jam talkinusi iniciatyvi mokytojų ir mokinių komanda. Filmo kūrėjas juokavo, kad tai buvo pats ilgiausias namų darbas, kokį jam teko ruošti. Filmo kūrimas užtruko 2 metus, aplankyti pagrindiniai Lietuvos ir Latvijos miestai, kuriuose mokėsi, rezidavo ir dirbo J. Tūbelis.

Labiau susitelkusi

Buvę mokiniai galėjo apsilankyti kūrybinėse dirbtuvėse, o renginio pabaigoje „sukosi“ įvairių mokyklos laidų mokinių prisiminimų kaleidoskopas.

40 metų švietimo įstaigai – tai nemažas laikotarpis. Pasak Z. Pošiūno, mokyklos bendruomenė jį pasitinka dar labiau susitelkusi ir motyvuota. Šiandien progimnazija – gyva, veikli, inovatyvi, dalyvaujanti įvairiuose respublikiniuose projektuose. „Įsivertinome savo istoriją, nuveiktus darbus, etapus, kai mokykla keitėsi, mokinių sėkmės istorijas. Labai norėjome bendruomenei pristatyti, kokiomis vertybėmis gyvename. Tai pilietiškumas, atsakomybė, demokratija. Esame besimokanti, einanti į priekį bendruomenė. 1995 m. ši bendruomenė išsirinko Juozo Tūbelio vardą, Prezidentas Valdas Adamkus įpareigojo mus toliau puoselėti šį vardą, domėtis istorine asmenybe, su ja susijusiu Lietuvos laikotarpiu, ir apskritai istorija, nes tai mūsų šaknys“, – kalbėjo progimnazijos vadovas.

Buvę mokiniai – visur

Rokiškio Juozo Tūbelio progimnaziją įvairiais jos gyvavimo laikotarpiais baigė turbūt pusė rokiškėnų ar bent jau jų nemaža dalis. Mokyklos direktorius Z. Pošiūnas juokėsi visur susitinkantis buvusius mokinius – parduotuvėse, skveruose, miesto renginiuose, universitetuose, Seime,  ministerijose. Kartos keičiasi, dabar į mokyklą ateina buvusių mokinių vaikai.

Paklaustas, kokiais rūpesčiais gyvena įstaiga užbaigusi dar vieną etapą, progimnazijos direktorius sakė, kad svarbiausi akcentai dedami į įtraukųjį ugdymą, atnaujintas programas. „Mokytojams palinkėčiau nebijoti iššūkių, kurie laukia šiandieninėje švietimo sistemoje, nes bendradarbiaudami, palaikydami vieni kitus, galime įveikti sunkumus. Mūsų mokytojai noriai mokosi, kelia kvalifikaciją, tad svarbiausia išlaikyti bendrystę“, – kalbėjo įstaigos vadovas.

Patikusias nuotraukas galite atsisiųsti iš čia iki 2023 10 31:

https://1drv.ms/f/s!Atovs6dCMAYrkfAbkeVkWVPkkVZm2w?e=9OTKmD

 

Filmai apie Juozą Tūbelį:

 

 

 

 

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video