Iš anglų brandos egzaminų šimtukus gavo K. Kasimovas ir S. Pakaušytė (0)

Publikuota: 2023-07-17 Kategorija: Švietimas
Iš anglų brandos egzaminų šimtukus gavo K. Kasimovas ir S. Pakaušytė
Rokiškio Sirena nuotr. / Anglų kalbos egzaminą 100 balų išlaikę abiturientai.

Praėjusi savaitė rajono abiturientams buvo itin įtempta: antradienį ir ketvirtadieni jie sužinojo Valstybinių brandos egzaminų (VBE) rezultatus, o jau penktadienį ir šeštadienį dauguma gimnazijų išlydėjo, dabar galima sakyti, buvusius mokinius į tolimesnę mokslo kelionę. Egzaminų sesija šiais metais išsiskyrė tuo, kad Rokiškio rajone – septyni šimtukai, kuriuos gavo vienos gimnazijos auklėtiniai.  

Visi vienos gimnazijos

Valstybinio lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzamino šimtukus gavo Rokiškio Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos abiturientės: „Romuvos“ padalinio moksleivės Emilė Saulytė ir Milda Janauskaitė bei Senųjų rūmų abiturientė Monika Kairytė.

Tuo tarpu ketvirtadienį skelbtų: užsienio kalbų (anglų bei rusų), informacinių technologijų, istorijos, chemijos ir fizikos VBE rezultatai gauti be trikdžių.

Užsienio kalbos, konkrečiai – anglų, šimtukus gavo tos pačios J. Tumo-Vaižganto gimnazijos abiturientai: Kostas Kasimovas, Skaistė Pakaušytė bei jau lietuvių kalbos ir literatūros egzaminuose sužibėjusios E. Saulytė ir M. Kairytė.

Nesureikšmino

Abiturientas K. Kasimovas tikino stipriai aukščiausio egzamino balo nesureikšminęs: „Ar 90, ar 100 man didelės reikšmės neturi.... Na, mano šeima galvoja kitaip – jiems šis brandos egzamino įvertinimas tikrai suteikė džiaugsmo“.

Pasak vienintelio vaikino šimtukininko, anglų kalba jį lydi nuo vaikystės, kai pradėjo žiūrėti animacinius filmukus anglų kalba. Paskui, būdamas 6-7 klasėse, pasitelkęs žodyną, jis jau gilinosi į matematikos ir fizikos vadovėlius, parašytus anglų kalba. Būtent todėl, anot K. Kasimovo, konkrečiai egzaminui jis per daug stropiai nesiruošė.

„Daug ruoštis tikrai nereikėjo. Mane domina matematika, informacinės technologijos, fizika, ir visais šiais dalykais domiuosi papildomai. Ne tik pamokų metu. Skaitau įvairią literatūrą ne tik lietuvių kalba. Ir tai, tikriausia, lėmė gerai išlaikytą anglų kalbos egzaminą. Ar sunku buvo pradėti skaityti kita kalba? Nėra sunku, reikia tik noro. Nors pritariu, kad jei nesimokai, nėra noro – gali būti sunku“, – nedaugžodžiavo vaikinas, kuris studijuoti rinksis ekonomiką, bet neapleis ir pomėgių: fizikos bei IT srities.

Domina sveikatos mokslai

Anglų kalbos egzamino šimtą balų surinkusi S. Pakaušytė sakė besidominti sveikatos mokslų krypties studijomis, o puikiai įvertintas vienas iš egzaminų – kelias į šią sritį.

„Gauti 100 nesitikėjau, bet maniau, kad gausiu gerą įvertinimą. Manau, kad bet kurio egzamino 100 gauti yra sunku. Sužinojusi tikrai džiaugiausi ir iškart pranešiau savo anglų kalbos mokytojai“, – kalbėjo mergina ir pridūrė, kad kiti egzaminai taip pat sekėsi neprastai.

Pasak jos, anglų kalba kasdienybėje jai nėra svetima ir vartojama dažnai.

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video