Kamajų Antano Strazdo gimnazijoje lankėsi vienuolė sesuo Aušros Vartų Marija Gedzevičiūtė (0)

Publikuota: 2021-11-29 Kategorija: Švietimas
Kamajų Antano Strazdo gimnazijoje lankėsi vienuolė sesuo Aušros Vartų Marija Gedzevičiūtė
Ęglės Glemžienės nuotr. / Kamajų Antano Strazdo gimnazijoje lankėsi Panevėžio vyskupijos jaunimo centro direktorė, vienuolė sesuo Aušros Vartų Marija Gedzevičiūtė

Lapkričio 26 d. Kamajų Antano Strazdo gimnazijoje lankėsi Panevėžio vyskupijos jaunimo centro direktorė, vienuolė sesuo Aušros Vartų Marija Gedzevičiūtė. Tai vienintelė lietuvė, priklausanti Mataros Viešpaties ir Mergelės Marijos tarnaičių kongregacijai.
 
Per dorinio ugdymo pamokas ji susitiko su mokiniais. Pradinukams sesuo Aušros Vartų Marija papasakojo, ką veikia vienuolės, pristatė dienotvarkę, išmokė keletą ispaniškų žodžių.
 
Gimnazistams iš Panevėžio kilusi sesuo pasakojo turėjusi svajonę studijuoti Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Nepavykus įstoti, nusprendė metus išnaudoti savanorystei užsienyje. Savanoriaudama Egipte patyrė „kultūrinį šoką“, įgavo patirties ir supratimo, kad dovanodama meilę ir rūpestį prieglaudos vaikams, pati patiria didžiulę laimę. Tai ir paskatino rinktis tarnavimo kitiems, vienuolinį kelią.
 
Sesuo Aušros Vartų Marija gimnazistus ragino mąstyti, kas jiems teikia laimę ir nebijoti išsikelti aukštesnių tikslų, palaipsniui to siekti. Kalbėdama su mokiniais palietė laisvės, atsakomybės ir gyvybės temas. Mokiniai džiaugėsi nuoširdžiu ir šiltu bendravimu.
 
Dorinio ugdymo mokytoja Eglė Glemžienė
Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video