Lopšelio-darželio „Varpelis“ edukacijos projekte dėmesys tėčiams (0)

Publikuota: 2022-07-13 Kategorija: Švietimas
Lopšelio-darželio „Varpelis“ edukacijos projekte dėmesys tėčiams
Rokiškio lopšelio-darželio ,,Varpelis“ nuotr. / Tėtis ir vaikai

Rokiškio lopšelio-darželio „Varpelis“ ikimokyklinio ugdymo „Drugelių“ grupės komanda pradėjo vykdyti edukacinį projektą „Geras laikas su mano tėčiu“. Projekto tikslas – smagus laiko praleidimas su tėčiais. Vaikas gimsta iš dviejų, rūpintis ir jį ugdyti turėtų taip pat du žmonės – tėtis ir mama. Tai, ką gali duoti mama, negali duoti tėtis, ir atvirkščiai. Tėčio dalyvavimas vaiko gyvenime yra neįkainojamas. Tėtis pastiprina ir suteikia saugumo, padeda kovoti ir nepasiduoti, pasiekti savo tikslų, kontroliuoti save.
Į kvietimą dalyvauti projekte, „Drugelių“ grupės vaikučių tėčiai sutiko noriai ir aktyviai. Kartu svarstome ir planuojame ką, kada ir kaip galėtume įdomiai, linksmai ir prasmingai praleisti laiką su grupės vaikais. Svarstant ką galėtume kartu su tėčiais nuveikti, išgirdome kelis ir vaikučių pasiūlymus. Vienas berniukas papasakojo kaip galima su tėčiu pasigaminti pavėsinę:
– Reikia malkų, perpjauti ir bus pavėsinė. Dar reikia stogo, sienom – medžio.
Draugas pagalvojo ir pasiūlė:
– Mano tėtis atveš malkų.
Toliau pasiūlymus dėstė mergaitė:
– Mano tėtis moka kubilą pastatyti.
Išklausiusi visus pasiūlymus, kita mergaitė užbaigė:
– Mano tėtis viską moka!
Vaikų pokalbis įrodo, kad jie ne tik stebi tėvus, bet iš jų mokosi, jais didžiuojasi ir yra labai svarbūs jų gyvenime. Pavėsinių ir kubilų nutarėme nestatyti, bet svarbiausia – tėčiams kartu su vaikais praleisti laiką. Nors ir trumpai, bet smagiai, juk svarbiausia ne kartu praleisto laiko kiekis, o jo kokybė.
Berniukams žaidžiant su mašinomis, vienai iš jų nukrito ratas. Pagalbos kreipėmės į Leono tėtį. Tėtis mus pasikvietė į savo mašinų remonto dirbtuves. Aplankėme auto detalių parduotuvę, susipažinome su įrankiais, reikalingais taisyti mašinas. Matėme kaip specialaus prietaiso pagalba galima aukštai pakelti mašiną. Žinoma, tėtis mums rūpestingai paaiškino kas nutiko sulūžusiai mašinai ir padėjo ją sutaisyti. Visi vaikučiai ne tik nuostabiai praleido laiką su tėčiu, bet ir susipažino su automobilių remonto dirbtuvėmis ir automechaniko profesija.
Vaikystė – žaidimų, atradimų ir linksmybių metas. Tačiau, kad jaustųsi saugūs bendraamžių būryje, vaikams reikalingos konkrečios, taisyklės, kurios daro jų gyvenimą tvarkingesnį. Taisyklių lengviau laikytis, kai jas nusistato ir patvirtina patys vaikai. O kur priimami svarbūs sprendimai ir tvirtinamos taisyklės, kurių laikosi ir suaugę žmonės? Norint gerai praleisti laiką ir supažindinti su miesto vadovų darbo aplinka, mus pasikvietė Ugnės tėtis. Susipažinome su miesto vadovais, aplankėme jų darbo kabinetus. Sužinojome, jog čia priimami svarbūs sprendimai, kad miesto gyventojams būtų gera ir patogu gyventi Rokiškio mieste. Miesto vadovų kabinete specialiu antspaudu buvo patvirtintos ir mūsų grupės vaikų taisyklės, kurias nusistatė ir laikosi visi grupės vaikai.
Kadangi šią vasarą dažnai džiugina kaitri saulutė, nutarėme pušų apsuptyje įrengti „dušo kabiną“. Vaikai ant virvės suvėrė kamštelius, iš jų pagamino dušo „užuolaidas“. O kaip pritvirtinti dušą? Čia mums į pagalbą atskubėjo Jorio tėtis. Jis atsivežė priemones reikalingas įrengti ,,dušą“. Vaikai jas apžiūrėjo, išrinko reikalingas ir nutarė kur montuoti. Visi kartu, dirbdami komandoje ir pasitardami, sumontavome lauko dušą.
Vaikų pasakojimai, džiaugsmingos emocijos ir patirti įspūdžiai apie praleistą laiką džiugina tėvelius ir skatina juos prisijungti prie projekto.
Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video