Miesto gimtadienio šventės biudžetas: skirtą sumą sumažino tris kartus, nes ... varva darželio stogas (0)

Publikuota: 2023-04-01 Kategorija: Švietimas
Miesto gimtadienio šventės biudžetas: skirtą sumą sumažino tris kartus, nes ... varva darželio stogas
Rokiškio Sirena nuotr. / Miesto šventėje, greičiausia, nebus ne tik fejerverkų, bet ir brangiai kainuojančių muzikantų.

Kaip ir buvo galima tikėtis, vakar vykęs Rokiškio rajono Tarybos posėdis nebuvo lengvas. Nors darbotvarkėje buvo nagrinėjami net 57 klausimai, labiausiai lauktas, diskutuotas ir aršiausiai sprendžiamas buvo 42-uoju numeriu pažymėtas Rokiškio Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos perkėlimo į vienas patalpas klausimas. Po balsavimo buvo padaryta pertrauka, bet nurimti sekėsi sunkiai, tad likusieji klausimai apsvarstyti į juos per daug nesigilinant ir itin greitai. Taip visai tyliai „praslydo“ pakeitimai ir žinia apie tai, jog Rokiškio miesto gimtadienio šventės biudžetas sumažintas iki ... 5 tūkst. eurų.

Tyliai

Klausimas dėl Rokiškio rajono savivaldybės tarybos 2023 m. sausio 27 d. sprendimo Nr. TS-3 „Dėl Rokiškio rajono savivaldybės 2023 metų biudžeto patvirtinimo“ pakeitimo, kuriame tarp gausybės pakeitimų buvo ir punktas apie skiriamas lėšas rugsėjį švenčiamam Rokiškio miesto gimtadieniui.

Remiantis šiuo pakeitimu, suma nuo skirtų 15 tūkst. buvo sumažinta net iki 5 tūkst.

Ar už tokią sumą įmanoma pasiūlyti kokybišką ir gan įnoringą rokiškėnų publiką patenkinančią programą – abejoja ir Rokiškio kultūros centro direktorė Vaiva Baltrūnaite-Kirstukienė.

„Suma – tokia kokia yra. Praėjusiais metais vien vakariniam koncertui išleidome beveik dvigubai. Tąkart pavyko susiderinti ir pasikviesti Donatą Montvydą. Dabar turime dvigubai mažiau. Aišku, yra pasiūlymų, atlikėjų, kurių honorarams šios sumos tikrai užteks, tik kaip Rokiškis reaguos – vėl neaišku. O ir šiaip, negalime visko skirti tik „žvaigždei“, jos apmokėjimui. Daug išlaidų reikalauja ir kitos organizuojamos veiklos. Po posėdžio dar nespėjau visko apmąstyti, nesikalbėjome ir su KC komanda. Savaitgalis. Susitikę sėsime diskutuoti. Nors mažas šventės biudžetas – ne naujiena, ne pirmą kartą taip nutinka. Gal vėl teks kreiptis į rėmėjus... Žodžiu, laviruosime kažkaip tarp mažo šventės biudžeto ir galimybių. Galų gale, iki rugsėjo dar yra nemažai laiko, ką nors sugalvosime. Šventė tikrai bus“, – optimizmo neprarado direktorė, nors nusivylimo neslėpė: buvo daug, o liko mažai.

Kitur reikia labiau

Rokiškio rajono meras Ramūnas Godeliauskas nedaugžodžiavo – šventė – svarbu, tačiau kai Obeliuose varva kiauras darželio stogas – prioritetai keičiasi.

„Biudžetas sudaromas metams. Kartais eigoje darome pakeitimų, nes nutinka „einamieji reikalai“. Kaip toje reklamoje – nutiko gyvenimas. Bet juk negalime švęsti ir linksmintis vieną vakarą klausydami brangios grupės, kai mažieji rajono gyventojai ugdymo įstaigoje, esant stipresnei liūčiai, stato kibirus lietaus vandeniui lašėti. Man tai atrodo nesąžininga“, –  komentavo meras.

Visą straipsnį skaitykite antradienio, balandžio 4 d., „Rokiškio Sirena“ numeryje.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video