Moksleiviai susipažino su įvairiomis profesijomis (video+foto) (0)

Publikuota: 2022-06-03 Kategorija: Švietimas
Moksleiviai susipažino su įvairiomis profesijomis (video+foto)
Rokiškio Sirena nuotr. / Gediminas Kriovė pasakoja vaikams apie rajono valdymą

2022 06 03 Rokiškio Juozo Tūbelio progimnazijos 7-8 klasių mokiniai susipažino su įvairiomis profesijomis, plėtė savo žinių akiratį, stebėdami kaip vyksta įvairūs, suaugusiems, galbūt, akivaizdūs dalykai. 

Mokiniai lankėsi Rokiškio rajono savivaldybėje, kur jaunimo reikalų koordinatorius Gediminas Kriovė papasakojo kaip vyksta rajono valdymas, kas priima nutarimus, kas yra pozicija ir opozicija. Mokiniai sužinojo, kad Rokiškio rajono savivaldybėje dirba apie 250 darbuotojų. Tiesa, ne visų jų darbo vieta yra  didžiulis savivaldybės administracijos pastatas. Dalis jų dirba seniūnijose.

Vėliau mokinius priėmė Rokiškio rajono savivaldybės meras Ramūnas Godeliauskas, kuris iškart mokiniams pasiūlė jį sutikus gatvėje nevadinti meru, o tiesiog Ramūnu. Meras trumpai papasakojo apie savo darbo pobūdį ir prasitarė, kad kabinete būna gal net rečiau, nei įvairuose renginiuose ir susitikimuose.

Obelių laisvės kovų istorijos muziejuje Valius Kazlauskas ir Dijana Meškauskienė mokiniams pasakojo apie jau išnykusias profesijas, papasakojo apie laisvės kovotojus, aktyviai veikusius po antrojo pasaulinio karo. Vaikai darė įvairias užduotis, už kurių įvykdymą muziejininkai apdovanojo simboliniais prizais. Dienos „vinimi“ tapo 4 vaikinai, gavę užduotį, žiūrint į nuotraukas, teisingai sukomplektuoti ir apsirengti senovines Lietuvos kariuomenės uniformas.

Rokiškio profesinio mokymo centre jaunuoliai susipažino su mokomomis profesijomis - nuo suvirintojo iki maisto gamybos ar makiažo specialisto.

Salų dvare J. Tūbelio progimnazijos mokiniai mokėsi daryti pieniškus saldainius - „karvutę“, susipažino su Birutės Dapkienės iniciatyva atgimstančiu dvaro pastatu ir ten organizuojamomis veiklomis, auginamais gyvūnais.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video