Moksleivių balsą išgirdo: mitinguotojai liko patenkinti rezultatais (0)

Publikuota: 2024-03-25 Kategorija: Švietimas
Moksleivių balsą išgirdo: mitinguotojai liko patenkinti rezultatais
Asmeninio archyvo nuotr. / Rokiškio Juozo Tumo-Vaižganto ir Kamajų Antano Strazdo moksleiviai penktadienį mitingavo Vilniuje.

Sausį prasidėję tarpiniai vienuoliktokų žinių vertinimai iš karto sulaukė neigiamų reakcijų. Nacionalinei švietimo agentūrai paskelbus pirmuosius patikrinimų rezultatus moksleiviai penktadienį rinkosi į mitingą Vilniuje: jų balsus Švietimo, mokslo ir sporto ministerija išgirdo iš dalies.

Prisidėjo rokiškėnai

Rokiškio rajono moksleivių tarybos (RRMT) prezidentė Marija Lekandraitė sakė, kad į mitingą sostinėje, kurį organizavo Vilniaus moksleiviai bei Lietuvos moksleivių sąjunga, vyko beveik 30 Rokiškio rajono atstovų.

„Į Vilnių vyko 28 Rokiškio ir Kamajų gimnazijų 11-okai ir 10-okai. Pastarieji baiminasi ir nerimauja dėl ateities, nes jei dabar mes tylėsime, nekelsime klausimų, tikėtina, kad būsimi 11-okai gali patekti į analogišką situaciją“, – kalbėjo RRMT prezidentė.

Iš viso, anot M. Lekandaritės, Vilniuje susirinko apie 200 moksleivių iš įvairių miestų: Rokiškio, Prienų, Panevėžio, Kauno ir Vilniaus: „Bet čia tik tie, kuriuos žinau aš. Atstovų buvo ir iš kitų miestų“.

Tasrpininkavo kalbantis

Pasak Rokiškio atstovės, sostinėje susibūrę visos šalies moksleiviai ne tik stovėjo ir aptarinėjo įvykusių tarpinių vertinimų rezultatus. Mitinge dalyvavę Lietuvos moksleivių sąjungos (LMS) prezidentas Jonas Trumpa ir viceprezidentas Emilis Mikulskis tikino, jog sąjunga aktyviai atstovauja mokiniams įgarsindama visas švietimo programos įgyvendinimo spragas ir siekdami jas spręsti.

Anot M. Lekandraitės, kelias valandas trukusio mitingo idėja ta, kad nėra tinkamai paruošta vertinimų medžiaga: „Iš pavienių moksleivių girdėjau, kad iš 20-ies galimų surinkti balų, buvo surinkusių vos 4 ar 7. Maksimalaus balo nebuvo gauta, o kas blogiausia, kad buvo ne vienas moksleivis, kuris gavo 0. Todėl šiuo susibūrimu siekta atkreipti dėmesį ir pasistengti, kad kitais metais užduotys būtų paruoštos geriau“.

Nuomonę išgirdo iš dalies

„Susitikti su moksleiviais buvo atėję Švietimo, mokslo ir sporto (ŠMSM) ministras bei viceministras. Grįžus namo apėmė dvejopi jausmai: lyg ir turim vilties, kad pavyko kažką pakeisti, kita vertus – gal prieš vėją ir nepapūsi. Apčiuopiamų rezultatų būtent iš šios dienos mitingo, sakyčiau, nėra, bet LMS prezidentas ir viceprezidentas anksčiau susitiko su ŠMSM ministru bei viceministru ir šį bei tą pasiekti jiems pavyko“, – reziumavo M. Lekandraitė.

Moksleiviai į ministeriją kreipėsi prašydami skirti daugiau laiko Valstybinių brandos egzaminų (VBE) užduotims atlikti. Deja, likusieji šios sesijos egzaminai ilginami nebus, visgi kitiems tarpiniams VBE bei perlaikymo sesijos egzaminams bus skiriama daugiau laiko arba mažinamas užduočių skaičius.

Daugumą patenkino

Tikėtina, jog egzaminus laikančių moksleivių noras lietuvių kalbėjimo įskaitą pavėlinti viena valanda, bus įgyvendintas. Ministerija nėra prieš, tačiau dar turi suderinti su lituanistais ir mokyklų vadovais. Sprendimo laukiama savaitės eigoje.

Moksleiviai taip pat prašė egzamino dieną bei dieną prieš atleisti nuo pamokų. Ministerija nesiims centralizuotų veiksmų, tačiau pažadėjo pateikti kreipimąsi, kuriuo rekomenduos mokykloms sudaryti tokias sąlygas likusiems tarpiniams VBE.

Suderinta ir bus įgyvendinta galimybės VBE nelaikiusiems vienuoliktokams juos laikyti dvyliktoje klasėje.

Išgirdus šiuos pažadus, mitinge dalyvavusi M. Lekandraitė sakė kelionę vertinanti teigiamai. Ypač prezidentę džiugino aktyvus Rokiškio moksleivių dalyvavimas.

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video