Mokymui prasidėjus nuotoliniu būdu, apkrovos neatlaikė elektroninės mokymosi platformos (1)
Pirmadienį, prasidėjus ugdymo procesui nuotoliniu būdu, apkrovos neatlaikė elektroninės mokymosi platformos.
Socialiniuose tinkluose tėvai nuo ankstyvo ryto piktinosi nepasiekiamomis „TAMO“, „Eduka“, „Mano dienynas“ informacinio mokymo sistemomis.
Kaip BNS sakė „Eduka“ sistemą valdančios leidyklos „Šviesa“ atstovė Armantė Raginytė, šįryt prie sistemos norinčiųjų prisijungti vartotojų srautai smarkiai išaugo, nepadėjo ir dvi savaitės pasiruošimo.
„Dvi savaites turėjome parengiamuosius darbus ir iki vakar vakaro sistemos veikė sklandžiai (...) Mes ryte pastebėjome drastiškai išaugusius srautus, kurių tiesiog technologijos, kad ir kaip būtų paruoštos, neatlaikė“, – sakė leidyklos atstovė.
Ji taip pat teigė, kad šiuo metu problema sprendžiama – didinamas serverių pralaidumas, kad kuo daugiau žmonių be trikdžių galėtų naudotis sistema.
„Komanda dirba, staigiai reaguoja ir bandome tas problemas spręsti. Dar labiau didinamas serverių pralaidumas“, – tvirtino A. Raginytė.
Su 10 kartų didesnėmis apkrovomis pirmadienio rytą susidūrė ir „TAMO“ mokymosi platforma, tačiau jos savininkai atsiprašo vartotojų ir teigia situaciją sprendžiantys.
„Buvome pasiruošę 4 kartus didesniems nei įprasta vartotojų srautams. Porą pastarųjų savaičių sistemą labai rimtai ruošėme netipiškai didelėms apkrovoms – atlikome visus įmanomus pačios sistemos optimizavimus, iki maksimumo padidinome serverių resursus“, – pranešime spaudai sakė bendrovės „TAMO grupė“ vadovas Edgaras Jasalinis.
„Visgi daugeliui startavus nuotolinį mokymą vienu metu, pirmadienio ryto srautas buvo didesnis, nei planavome. Tad šiuo metu ieškome papildomų sprendimų greitai situacijos korekcijai, optimizuojame sistemos greitaveiką“, – teigė jis.
Jo teigimu, „TAMO“ sistema gali vienu metu naudotis iki 20 tūkst. vartotojų, tačiau pirmadienio rytą apkrovos „ženkliai“ viršijo limitus.
Švietimo viceministrė Jolanta Urbanovič teigė, kad mokykloms penktadienį buvo išplatintos Ryšių reguliavimo tarnybos rekomendacijos, kaip išvengti tokių situacijų.
„Viena iš jų – tvarkaraštį sudėlioti taip, kad apkrovimas išsidėstytų per visą dieną, ne tik ankstyvą rytą“, – BNS perduotame komentare sakė viceministrė.
Pasak jos, pirmos dienos mokantis nuotoliniu būdu bus skirtos bandymams, darbotvarkės suderinimui.
„Visuotinis nuotolinis mokymas visiems kol kas yra naujiena, prie šito reikės įprasti, išmokti, suderinti sistemas. Tai tikrai didelė permaina, ir reikia laiko, kad visas mechanizmas pradėtų veikti sklandžiai“, – teigė J. Urbanovič.
Dėl plintančio koronaviruso paskelbto karantino metu iki šiol mokiniai oficialiai dvi savaites atostogavo. Pirmadienį atnaujintas ugdymo procesas nuotoliniu būdu.