Nacionalinį diktantą Salose šiemet rašė net Italijos lietuviai (0)

Publikuota: 2024-03-15 Kategorija: Švietimas
Nacionalinį diktantą Salose šiemet rašė net Italijos lietuviai
Salų dvaro nuotr. / Nacionalinį diktantą Salų dvare žmonės rašė susirinkę herbų salėje.

Penktadienį jau 14-ąjį kartą organizuoto Nacionalinio diktanto tekstą Rokiškio apylinkėse rašė beveik dvi dešimtys žmonių. Pasitikrinti, ar nepamiršo gimtosios kalbos, nusprendė ir du, Salų dvaro kultūros ir laisvalaikio rezidencijoje šiomis dienomis viešintys Italijos lietuviai.

Ir centre, ir atokiau

Rašyti nacionalinį diktantą galėjo visi norintys, tam pasirinkę vieną iš keturių rajono įstaigų: Kamajų Antano Strazdo gimnazijoje, Salų dvaro kultūros ir laisvalaikio rezidencijoje, Rokiškio rajono savivaldybės Juozo Keliuočio viešojoje bibliotekoje ir bibliotekos Vaikų ir jaunimo skyriuje.

Po diktanto paaiškėjo, kad galimybė jį rašyti buvo ir gyvenvietėse esančiuose bibliotekos filialuose.  

Kas norėjo ramybės ir tylos, Lietuvių kalbos žinias pasitikrinti galėjo diktantą rašydami namuose. Specialiai nacionaliniam diktantui, kurį per LRT radiją diktavo diktorius Marijus Žiedas, tektą kūrė Agne Žagrakalytė. Kasmet diktantą rašo apie 30 tūkst. Lietuvoje ir užsienyje gyvenančių lietuvių.

Rašyti diktantą Rokiškio bibliotekoje atėjo 6 asmenys: trys bibliotekininkės ir 3 rokiškėnai, vaikų ir jaunimo skyriuje – 4, o Salų dvaro kultūros ir laisvalaikio rezidencijoje buvo 9 rašantieji.

Lengva nebuvo

Salų dvaro valdytoja Birutė Dapkienė sakė, kad čia taip pat susimaišė ir dvaro bendruomenė, ir vietos gyventojai, ir šiuo metu dvare viešinti Italijos lietuvė Jurga Jurkevičienė.

„Edukacinį Italijos vakarą mums suorganizavusi moteris panoro prisiminti mokyklos laikus, gimtąją kalbą. Po diktanto Jurgita sakė, kad jis nebuvo lengvas. Galiu tik patvirtinti, kad reikėjo ne tik klausyti, rašyti, bet kartais ir pagalvoti, kaip rašyti. Į apdovanojimus mes nepretenduojame (juokiasi – aut. past.), nors ką gali žinoti: vis tiek siūsime į Vilnių, gal kam nors iš mūsų ir nusišypsos laimė“, – šyptelėjo pašnekovė.  

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video