Patarimai, kaip apsaugoti vaikus internete (0)

Publikuota: 2022-06-29 Kategorija: Švietimas
Patarimai, kaip apsaugoti vaikus internete
Organizatorių nuotr. / Patarimai, kaip apsaugoti vaikus internete

Kaip tėvai, mes paprastai darome viską, ką galime, kad mūsų vaikai būtų saugūs ir sveiki, pradedant nuo to, kad prieš išeinant į lauką juos mokome būti saugiais ir  iki atsargumo kertant kelią ir visada dėvėti šalmą važiuojant dviračiu. Tačiau ką darote, kad apsaugotumėte juos nuo patyčių,  netinkamo turinio internete? Pripažinkime, internetas šiai dienai yra didelė problema vaikui leisti laisvai jame naršyti, o aštuoniasdešimt trys procentai Lietuvos paauglių prisijungia prie interneto tris ar daugiau kartų per dieną (ir tai didėja, nes vis daugiau paauglių turi išmaniuosius telefonus). Štai keletas patarimų, kaip padėti apsaugoti vaiką, nuo  netinkamo internetinio turinio.

Atvirai pasikalbėkite su vaiku apie jo veiklą internete. Kai tik jūsų vaikas pradės naudotis internetu, pasikalbėkite su juo apie tai, ką jis skaito, žiūri ir su kuo bendrauja internete – ir tęskite pokalbį jam augant. Paklauskite savo vaiko, kokiose svetainėse jis lankosi ar kokias programas naudoja, kokia yra apsauga nuo virusų, parašykite sąrašą ir kartu peržiūrėkite jas. Pasikalbėkite su vaiku apie tai, kas, jūsų manymu, yra tinkama, ir priminkite, kad tai gali skirtis kitiems tėvams ir jų vaikams. Klausykite savo vaiko ir susitarkite, kas tinka jūsų šeimai. Atminkite, kad ateis laikas, kai jie prisijungs prie interneto ne namuose, ir jūs norite, kad jie būtų tam pasirengę. Labai svarbu išmokyti juos apie savo internetinę reputaciją ir apie tai, kaip jie turi būti atsargūs, kaip elgiasi, bendrauja su žmonėmis ir atstovauja save tokiame viešame forume. Jie visada jie  turi prisiminti, kad internetas nėra privatus.

Laikykite ekranus ir įrenginius ten, kur galite juos matyti. Visada stebėkite savo vaiko laiką internete, ypač jaunesnius vaikus. Laikykite kompiuterį centrinėje namų vietoje, kur būtų lengva stebėti, ką jūsų vaikas veikia ir žiūri internete. Mobiliuosiuose įrenginiuose galite nustatyti, kad jie pamirštų „Wi-Fi“ prieigos kodus, kad jūsų vaikai negalėtų prisijungti prie interneto jums nežinant. Taip pat galite pabandyti susitarti, kad miegamuosiuose negali būti planšetinių kompiuterių, nešiojamųjų kompiuterių ar žaidimų.

Užs. Nr. 1798

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video